0

Silent Hill Origins: Monstra a bossové

Alessa´s Dream
Alessa´s Dream

Lokace: Green Lion Antiques / Nowhere (Nicota)
Typ: Boss
Info: Poté, co Travis Grady zkompletuje Flauros, tak přeruší rituál, který provádí řád (Order) uvnitř obchodu Green Lion Antiques. Jakmile je uspán Michaelem Kaufmannem, tak Travis vstupuje do stavu noční můry, kde je nucen bojovat závěrečný boj s bossem Alessa´s Dream, která byla držena jako vězeň uvnitř Flaurosu. Je velmi podobná monstru Incubus z prvního Silent Hillu. Je to poměrně silný boss a neměl by tak být brán na lehkou váhu.

ArielAriel

Lokace: Divadlo Artaud
Typ: Monstrum
Info: Toto monstrum má jen daleko do bez-živé divadelní figuríny. Travis ví, že musí být opatrný, pokud uslyší, jak Ariel chřestí po chodbách místního divadla. Ariel dokáže útočit jak od stropu, tak i ze země, přičemž je tahle prokletá loutka velmi univerzální a nebezpečný protivník.

Caliban
Caliban

Lokace: Divadlo Artaud, ulice Silent Hillu a motel Riverside
Typ: Monstrum / boss
Info: Něčí rozpolcená paměť z Shakespearovy hry Bouře. Caliban existuje někde mezi monstrem a člověkem. Když se jeho zkroucené končetiny hrnuli po jevišti směrem k Travisovi, tak mu bylo jasné, že ho může okamžitě zadupat a tak by si na něj měl dát pozor.

Carrion
Carrion

Lokace: Ulice Silent Hillu, sanatorium Cedar Grove, divadlo Artaud a motel Riverside
Typ: Monstrum
Info: Připomíná krávu svlečenou z kůže, která klečí na předních nohách, jen je o dost větší. Má tmavě červenou, masitou barvu a jeho jazyk mu visí z tlamy. Pohybuje se velmi těžkopádným způsobem, přičemž se tlačí kupředu svými roztřesenými zadními nohami, které téměř vypadají, jako by byly ze dřeva a tlačily před sebou svou hlavu i přední nohy. Carrion vydává hluky, které připomínají nemocné zvíře. Jeho větší verze se objeví i v divadle Artaud, má rozdílné olivové zabarvení, než ty menší verze a také přitom vydává silnější hlasité projevy.

Nurse
Faceless Nurse

Lokace: Nemocnice Alchemilla a sanatorium Cedar Grove
Typ: Monstrum
Info: Jsou vzhledem velmi podobné Bubble Head Nurse ze Silent Hill 2 s tím rozdílem, že nosí jiné oblečení a jak jejich název napovídá, tak nemají tvář. Jejich kostým navíc odhaluje větší část těla než v minulosti. Vypadá to, že nosí chirurgickou roušku, která je neoddělitelně spojena s jejich obličejem. Dále nosí dlouhé chirurgické rukavice a celý jejich kostýmek je podtržen velkým výstřihem a dlouhými punčochami s podvazky. Během návštěvy nemocnice rovněž vypadají světlejší než další verze, kterou potkáte v sanatoriu. Ty mají totiž zelenější barvu, vypadají tak, že hnijí a jejich tváře jsou pokryté obvazy.

ULUS10285_00041
Momma – Helen Grady

Lokace: Iluzorní sanatorium Cedar Grove
Typ: Boss
Info: Je jen těžko rozeznatelná jako žena a uvězněná v železné kleci. Její tělo vypadá, že je obaleno v tkanině a bylo mumifikováno. Její tělo je šedivé barvy a vypadá, jako by bylo pokryto špínou. Její ústa jsou navíc permanentně otevřené pomocí drátu, jako by křičela. Je známa i pod druhým jménem Memory of Helen Grady.

Remnant
Remnant

Lokace: Sanatorium Cedar Grove
Typ: Monstrum
Info: Ve světle na sebe bere podobu vznášejícího se zakrváceného postroje, který vrhá stín. Ve stínu pak Remnant připomíná velký stín. Vždy když uvidí Travise, tak začne vydávat pisklavý zvuk.

ULUS10285_00075
Sad Daddy – Richard Grady

Lokace: Motel Riverside
Typ: Boss
Info: Tento boss reprezentuje Travisova otce Richarda, který je rozdělen na tři části: ta hlavní ve středu je kopa masa, která je zakončena humanoidní tváří s něčím, co vypadá jako nos, a také velkou pusou. Ta je vyplněna lidskými zuby a obrovským jazykem, který je tak oteklý, že by se dal srovnat s velikostí mrtvoly. Po stranách má Sad Daddy dvě části lidského těla, která společně s ním visí dolů na kleci.

Straight JacketStraight Jacket

Lokace: Iluzorní nemocnice Alchemilla, sanatorium Cedar Grove, divadlo Artaud, motel Riverside a ulice Silent Hillu.
Typ: Monstrum
Info: Pochodují vždy směrem ke svému cíli, tak dokáží plivnout smršť kyseliny a to bez jakéhokoliv varování. Rovněž dokážou skočit na svou oběť, obmotat kolem ní své nohy a dostat tak z plic poslední částice vzduchu, které by ji mohli zachránit.

The Butcher
The Butcher

Lokace: The Family Butcher a motel Riverside
Typ: Boss
Info: The Butcher je lidská příšera, která je hodně podobná monstru Pyramid Head a to hned na několika úrovních jako je postava, chování nebo to jakým způsobem likviduje své oběti. Je velmi dobře stavěný a nosí řeznickou zástěru, která je téměř celá pokryta krví. Rovněž má část tváře a levé rameno pokryto ocelovými pláty, zatímco druhá polovina obličeje je nekrytá a prázdná, až na díru v místě, kde by člověk měl ucho. Rovněž je zde i malý náznak nosu a něčeho, co by připomínalo oční důlek. Jeho hlavní zbraní je obrovský sekáček na maso známý jako Great Cleaver.

Twoback
Two Back

Lokace: Motel Riverside
Typ: Monstrum
Info: Jedná se o nejsilnější běžné monstrum v této hře. Vypadá jako zmutovaný tvor ze dvou lidských těl, které tvoří jedno obrovské. Obě tyto části vypadají jako by byly v sexuálním aktu, který není příliš vzdálen tomu, co jste viděli v SH2 ve scéně s Pyramid Headem.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..