10

Bloodborne: Tajné lokace a přístup do nich

V následujících částech se podíváme do těch méně tajných části a lokací, které většinou skrývají nové zbraně, bosse, nebo nějaké to brnění. Postupně se podíváme do lokací jako Forsaken Cainhurst Castle, Upper Cathedral Ward, Old Abandoned Worshop nebo například nádvoří, kde se skrývá Darkbeast Paarl.

Lokace: Forsaken Cainhurst Castle
Co vás v dané lokaci čeká: Nádherně situovaný zasněžený zámek, na jehož konci se utkáte s bossem Martyr Logarius. Rovněž se zde můžete setkat s královnou legií Vilebloods a dostat se k novým zbraním a brněním.
Přístup: Přesuňte se k lampě ve Forbidden Woods, přeběhněte přes most a dejte se doprava. Následně seskočte ze srázu dolů a rovně přes louku až ke vstupu do vesnice. Od branky se dejte doleva, doběhněte ke klecím se psy a za nimi najdete nalevo vstup do tajné jeskyně. Vydejte se tam, proběhněte do velké jeskyně a najděte ve stěně úzký průchod, který vás zavede k žebříku. Po něm vylezte nahoru a dostanete se poblíž původní lokace, kde jste hru začínali. Touto cestou dojděte k Iosefce na kliniku a tam na jednom lehátku najdete pozvánku Cainhurst Summons. Nyní se vydejte do Hemwick Charnel Lane a dostaňte se na velké otevřené prostranství, kde je spousta psů a také dva velcí trollové se sekyrou. Jakmile se zde objevíte, tak přijede kočár a odveze vás do hradu Cainhurst. Pokud si chcete postup usnadnit nebo jste se v psané textu ztratili, tak se můžete podívat na video níže.

Lokace: Abandoned Old Workshop
Co vás v dané lokaci čeká: Kromě trofeje se dostanete do lokace, kterou znáte z Hunter´s Dream, ale tentokrát přímo ve světě. Nachází se zde oblečení panenky (Doll) a pár dalších předmětů.
Přístup: Po zabití Blood-Starved Beast zamiřte k lampě v Cathedral Ward, jděte rovně a napravo se vám otevřely dveře, které vedou k výtahu. Vyjeďte nahoru a doběhněte k věži v lokaci Healing Church Workshop. Přímo u věže se dejte doprava, seskočte dolů do níže položené části a vstupte do útrob věže. Nyní vám doporučuji zvýšit si v nastavení položku Brightness, abyste lépe viděli v této extrémně tmavé části a po platformách seskákejte o pár úrovní níže. Poté se musíte podívat níž a uvidíte dveře, ke kterým nevede žádná cesta. Ke dveřím musíte skokem seskočit z horní lávky a dopadnou ke dveřím. Doporučuji si pustit video níže, ve kterém je celý přístup zachycen.

Lokace: Upper Cathedral Ward
Co vás v dané lokaci čeká: Kromě trofejí vás zde očekává nová lokace, která skrývá hned 2 bossy, proto pod článkem uvidíte hned 2 videa (2. video bude zahrnovat cestu k Ebrietas, která je ukrytá). Rovněž zde najdete odznak, který je potřebný pro novou zbraň, brnění a gesto Make a Contact, které je potřeba pro získání runy Moon, jejíž nejsilnější verze vám přidá 30% Blood Echoes navíc.
Přístup: Přesuňte se k lampě v Yahar´gul Chapel, otočte se doleva k dlouhému schodišti a vyběhněte po schodech nahoru, přičemž si dejte pozor na laser, kterým vás bude chtít Amygdala zabít a až se objevíte nahoře, tak se držte při levém zábradlí. Utíkejte kupředu a až uvidíte místo, kde je přerušeno, tak seskočte dolů a vstupte do budovy, kde vás hned napadne Troll. Toho buď zabijte, nebo rovnou seskočte dolů do klece, kde u mrtvoly najdete tolik potřebný klíč, kterým lokaci Upper Cathedral Ward odemknete. Nyní se vraťte do Hunter´s Dream a přesuňte se do Cathedral Ward (musíte mít zabitou Blood-starved Beast). Od lampy se vydejte kupředu a po pár krocích budete mít napravo otevřené dveře, za kterými se nachází výtah. Vyjeďte nahoru a utíkejte k věži v Healing Church Workshop. Vstupte do věže, jedinou možnou cestou se dostaňte až na vrchol a v zadní části odemkněte klíčem dveře, za kterými se nachází výše zmíněná lokace. Jen upozorním, abyste nezapomenuli gesto Make a Contact a také fakt, že po zabití bosse Celestial Emissary můžete rozbít okno a po ochozu zamířit k druhému výtahu, který vás vezme k dalšímu bossovi – Ebrietas, Daughter of Cosmos.

Lokace: Mergo´s Loft Middle – Jak získat Blood Rock a Moon runu
Co vás v dané lokaci čeká: Mergo´s Loft je volně přístupná lokace, která má menší lokaci poměrně dobře skrytou a kde můžete získat Blood Rock, což je kámen, který se ve hře vyskytuje pouze jednou a je potřeba pro nejvyšší úroveň vylepšení zbraně +10. Rovněž zde potkáte “mozek”, který vám dá nejsilnější Moon runu, která přidává 30% Blood Echoes navíc.
Přístup: Nejprve si nastavte brnění, které má největší odolnosti proti Frenzy a také runy, pokud nějaké máte. Jako další si v obchodě u Messengerů kupte 10 kusů Sedativ a poté se přeneste k lampě do části Mergo´s Loft: Middle. Utíkejte po schodech nahoru a dejte se doprava k malému výtahu, který vypadá jako klec. Nastupte do něj a jakmile pojede dolů, tak se podívejte ke zdi a objevíte okno, do kterého skočte. Uličkou se vydejte kupředu a přes venkovní prostranství, co nejrychleji proběhněte kolem nepřátel, kteří vypadají jako velký mozek. Dejte si opravdu velký pozor, protože vám způsobí Frenzy, které vám ubere zhruba 80% HP poté, co se ukazatel naplní, což můžete nulifikovat právě zmíněnými sedativy. Až proběhnete kolem 3 monster tak zamiřte do budovy, kolem pavouků dál a seběhněte po schodech dolů. Běže dozadu k páce, kterou přehoďte a uvidíte animaci, ve které obří mozek spadne dolů. Otočte se o 180°, utíkejte kupředu a seskočte dírou napravo o patro níž. Rovnou zamiřte ven dveřmi napravo a utíkejte kupředu. Po pravé straně se nachází budova, ke které se vydejte a vstupte dovnitř. Pak se podívejte dolů a s plným zdravím opatrně seskočte níž tak, abyste nespadli do díry ve středu. Až tam budete tak utíkejte k mrtvole a seberte Blood Rock. Následně dírou ve zdi projděte na most, kde jste dříve bojovali s hunterem a  dejte se doprava. Touto části seběhněte po schodištích až do části, kde je silnější monstrum se sekyrou a řetězem, zabijte ho a opodál se objevil výtah, vypadající jako klec. Sjeďte dolů, vystupte do temnoty ven a porozhlédněte se okolo. Najděte obří monstrum, přiběhněte až k němu a použijte gesto Make a contact, které se nacházelo v Upper Cathedral Ward. Mějte ho aktivované přes půl minuty a jakmile postava změní postavení rukou, tak získáte i runu Moon +30% Blood Echoes. Poté můžete monstrum zabít a zbavit se tak otravných mozků, které vám způsobují Frenzy.

xDante1986

10 Comments

 1. Ahoj fanousci bloodborne.Mam problem se dostat do lokace Cainhurst castle.Mam pozvanku diky ktere by pro me mel prijet kocar ale nic se nedeje.Beham tam a sem a nic 🙁 zabil jsem nestvury kolem a taky nic.Diky za jakekoliv rady..

  • Ahoj, založil jsem jednou podobný problém a pokud se nepletu ten dotyčný to nevyřešil…dohrál hru a při druhém hraní už mu to šlo normálně.

   • Přesně tak 🙂 tím se změní dost věcí 🙂 v podstatě jakmile se s Iosefkou utkáš před pavoukem získáš runu a pokud až potom tak Third of Ulimbrical cord nebo tak nějak .)

 2. Ahoj nemůžu se dostat do cainhurst castle pozvánku mám beham na te pláni sem tam.. podle videa vse.. uz sem tam v predchozi hre byl a kocar nikde 🙁 neporadi někdo pls?

  • Ahoj,

   netuším, kde by mohl být zakopaný pes, určitě máš tu pozvánku u sebe? dohrál jsem a v hradu byl několikrát, opravdu stačí vzít pozvánku a vydat se na tu křižovatku.

    • Ahoj, ne nutně 🙂 když jsem to hrál a dohrál hned zpočátku asi 6x, tak mi to vždy fungovalo, je možné, že byl problém u nějakého z patchů?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..