14

Bloodborne: Tipy do začátku hry

V následující části najdete tipy pro začátečníky, kteří stejně jako já neznali systém Souls her (Demon Souls a Dark Souls 1 a 2). V případě, že něco zajímavého a důležitého chybí, tak neváhejte napsat do komentářů, rád to poté přidám. Každých pár dnů provedu aktualizace a poslední přidané věci budou zvýrazněny tučně, abyste nemuseli číst vše.

 • Při tvorbě postavy je důležité vybrat si tzv. původ (origin). Jedná se o jakýsi template, který určí kroky vaší postavy. Osobně se mi jako nejvýhodnější zdají pozadí Professional a Military Veteran, které jsou vhodné pro útočně založené jedince.

 • Hned na začátku hry se nechte zabít a dostanete se do vašeho nového domova, který je nazvaný Hunter´s Dream. Zde najdete na schodišti vaše první zbraně, přičemž si můžete vybrat1 zbraň na blízku a 1 střelnou zbraň. Pomocí L1 můžete přepínat do módu obouruční zbraně s větší vzdáleností, zato pomalejší (2H) a nebo do módu, kdy v pravé ruce máte zbraň na blízku a v levé ruce střelnou zbraň (1H zbraň +1H pistole). Každá z těchto voleb je vhodná podle situace a toho jak se je naučíte používat. Rovněž závisí na typu zbraně, protože s některými zbraněmi jako například Saw Cleaver můžete používat střelné zbraně v obou módech, které aktivujete pomocí L1. Z toho vyplývá, že ne všechny zbraně mají obouruční režim, ale mohou mít i jiný 1H režim.
 • Pokud životnost zbraně (durability) klesne pod 25%, pak se vám značně sníží poškození, které způsobí, opravit si ji můžete na pracovním stole v domku v Hunter´s Dream, který je napravo od oltáře.
 • Pokud zmáčknete šipku nahoru na D-Padu, tak obětujete HP a získáte tak 5 QS nábojů pro vaši střelnou zbraň, což můžete využít v případě, že vám náboje dojdou. Přeci jen HP si můžete vždy doplnit, zatímco náboje během souboje nikoliv.
 • Během soubojů můžete zamáčknutím R3 zacílit na nepřítele a uzamknout váš pohled na něj. Pokud se chcete přeorientovat na jiného stačí pouze pravou analogovou páčkou přepínat.
 • Pomocí R1 uděláte rychlý svižnější útok, pomocí R2 pak pomalejší těžký útok. Pokud R2 podržíte uděláte tzv. Charged attack, což je velmi silný útok, jehož nabití zabere čas. Abyste ho mohli použít, tak si to musíte dobře napánovat.
 • Jakmile aktivujete žebřík a vylezete na střechu, tak aktivujte lampu. Ta funguje jako checkpoint a také se přes něj můžete vrátit do Hunter´s Dream.
 • Za zabíjení nepřátel získáváte tzv. Blood Echoes, které jsou zobrazeny v pravém horním rohu, je to ten horní znak. Dejte si pozor, protože pokud vás nepřátelé zabijí, tak o ně přijdete a ony zůstanou v místě, kde vás zabili. Vy pak máte možnost se na místo znovu dostat a získat je zpět, nicméně pokud vás zabijí, tak prvně ztracené Blood Echoes ztratíte natrvalo. Někdy se stane, že vaši krev absorbuje některý z nepřátel, který se po dané oblasti pohybuje a je možné, že na něj narazíte o kus jinde a ne v úplně stejném místě, jako jste byli zabiti. Blood echoes se vám ztratit nemůže, pokud vás nezabijí opakovaně, pokud tedy na dané místě krev nenajdete, tak se podívejte po nepřátelích ve vašem okolí.
 • Získejte přesně 2500 Blood Echoes a s nimi se vraťte k lampě a přeneste se do Hunter´s Dream. Tam si za ně kupte nové oblečení, které je mnohem lepší než to, které máte. S tímto vydržíte na hodně dlouhou dobu. Vše se nakupuje u tzv. Bath Messengers, kteří se nacházejí nalevo od panenky.
 • Nyní se vraťte do levelu, kde se vždy respawnou všichni nepřátelé znova. Je celkem zbytečné, abyste nepřátele zabíjeli, protože zatím nemůžete vylepšovat postavu. To je možné teprve poté, co získáte 1 Insight, který je rovněž vyobrazen v pravém horním rohu a označen symbolem oka. První bod získáte poté, co se dostanete alespoň k prvnímu bossovi Cleric Beast, který se nachází na konci mostu. Váš úkol je tedy jasný, ignorovat nepřátele a proběhnout mezi nimi až k bossovi na mostě.
 • Insight je důležitý z několika důvodů, v budoucnu si za ně můžete u Mesengerů za domem nakoupit nějaké předměty, rovněž díky němu můžete v budoucnu přivolávat ostatní hunter do hry (jakási forma co-opu) a také díky němu můžete získat nějaké dodatečné informace jako například během souboje s bossem v kostele.
 • Sprintovat můžete pomocí tlačítka O, které stačí podržet. Pokud během sprintu zmáčknete znovu O, tak postava dokáže vyskočit, což se vám dozajista bude hodit. Při standartním zmáčknutí O postava uhýbá do zvoleného směru před útoky nepřátele.
 • Video, jak se dostat rychle a bez problémů k bossovi níže.

 • Poté se u Clerica klidně nechte zabít a lampou se přeneste do Hunter´s Dream, kde ožila panenka, u níž si můžete vylepšovat vaše schopnosti a levelovat postavu, což bude důležité pro první část hry.
 • Levely vylepšujete rovněž za získané Blood Echoes, takže je důležité jich získat co nejvíce, osobně je dobré v první části zabít, co možná nejvíc, nasbírat 20 QS Bullets (tzv. Quick Silver náboje, které slouží pro vaše střelné zbraně) a ty poté v Hunter´s Dream prodat za 600 Blood Echoes, podobně můžete využít i prodej léčivých lektvarů a dalších předmětů, které lze získat

Další důležitou věcí jsou vlastnosti, které lze vylepšovat. V následující části si je rozebereme.

Vitality: Zvyšuje vaše HP s každým levelem.
Endurance: Díky tomu se zvyšuje vaše stamina, kterou využíváte pro běh, útočení a vyhýbání se útokům nepřítele. Rovněž zvyšuje vaše odolnosti proti jedu a to jak tomu pomalému (Slow), tak i tomu rychlému (Rapid).
Strength: Ovlivňuje útoky těžkými zbraněmi na blízku (ATK). Rovněž je důležitá pro to, abyste mohli některé zbraně použít.
Skill: Tento atribut rovněž ovlivňuje útok zbraní, jedná se o jakési vyšperkování dovednosti s jejím používání, které hlavně později při vyšší síle dokáže zvednout váš útok.
Bloodtinge: Tato schopnost ovlivňuje sílu zbraní, které využívají QS náboje. Rovněž rozhoduje o tom, zdali některou zbraň můžete použít nebo ne.
Arcane: Tento atribut ovlivňuje sílu tzv. arcane útoků, který využívají především některé speciální schopnosti lovce. Rozhoduje o tom, zdali můžete některé předměty použít nebo ne a v budoucnu bude důležitá právě pro použití speciálních předmětů.

Osobně se mi na začátek nejvíc vyplatilo cpát body do Vitality a Strength. Osoboně jsem měl matematiku 3 body Strength, 2 body Vitality a 1 bod Endurance. S tím, že obě schopnosti Bloodtinge a Arcane doporučuji dostat na lv10. Pak je to zbytečné, pokud se nechcete vydat touto cestou.

 • Nyní bude nejlepší dostat postavu alespoň na level 20 předtím, než se vydáte dál a získáte tak alespoň dobrý start do začátku.
 • Po dokončení první části rovněž doporučuji vrátit se do základní části, kde hra začínala a vyběhnout po schodech nahoru, kde si promluvte s Iosefkou (majitelkou kliniky). Od ní dostanete lektvar Iosefka´s Blood Vial.
 • Vylepšování zbraní je možné od začátku hry na lavici napravo od oltáře, který je v domě v Hunter´s Dream. První level spotřebuje 3 Blood stone shard a nějaké ty Blood echoes v závislosti na typu zbraně.

xDante1986

14 Comments

 1. Ahoj chci se zeptat co musím zmáčknout když zastunuju neptřítele abych do něj narval tu ruku 😀 a udělal to velké poškození.

  • Ahoj, musíš ho mít navolen v rychlém menu, tzn vidíš ho na obrazovce a pak akční tlačítko (tuším, že to byl trojúhelník).

 2. Cau, jak dostanu do prazdneho ramecku vlevo nahore na obrazovce treba kaminek na rychlou volbu? Nedari se mi to, diky

 3. Ahoj, když prodán brnění kde si ho můžu koupit zpět? U messengerů se mi nezobrazuje….Díky za odpověď

 4. Bloodtinge nerozhoduje o tom jestli tu zbran muzeme nosit ale urcije jeho minimum ktere potrebujeme k její pouzitelnosti… Chikage např. bloodtinge jako takovy potřebuje k blood attackum coz sice stoji HP ale rychlosti a dmgi nema konkurenci… takze cim vice bloodtinge tim jsou zbrane vyuzivajici blood attacky silnejsi 😉

  • Ahoj,

   tak to bylo myšleno. stejně jako u síly a jiné… pokud nemáš danou hodnotu, tak tu zbraň neequipneš. Jinak stejně je to popsáno i u síly, co se týče toho, že je to důležité pro použití zbraně. Pokud máš bloodtinge 9 a zbraň 10 nepoužiješ ji, jakmile přidáte jeden bod, tak už použitelná bude. V těch tipech jsem popisoval jen stat jako takový, u zbraně by ten popis byl jak říkáš to minimum, které potřebuješ, abys equipnul.

   Jinak pokud si dobře vzpomínám (už jsem dlouho nehrál) pak u každého statu bylo písmeno a na jeho základě A lepší než B, lepší než C pak právě ovlivňovalo růst útoku na základě přidaného BT bodu. Kdyžtak vyvrať, jestli si to pamatuju špatně.

   Díky

 5. Ahoj…mám prosbu…bud mám levé ruky což je mozne…ted jsem na PS 4 rozjel tuto hru už asi 40 lvl trošku jsem farmaril jako DS1 a DS2…jako zbraň mám Hunter axe…na videiich jsem se díval na útok se skokem…nějak mi to porad ne a ne jít…nevíte někdo jak…na you tube je left analog stick up + atack buton ale nějak mi to nejde…kde dělám chybu?…jo a jak na toho elektrického pidi pavouka? :-)díky Vodouch

  • Ahoj, není to složité musíš zmáčknout Levý analog směr nahoru a zároveň útok nesmíš jakoby držet pro běh, ale zkus se zastavit a naráz stisknout tu kombinaci…půjde to 🙂 ted hraju DS3 a je to stejný 🙂

 6. Díky díky…konečně můžu lvlovat postavu 😀 A i prvního bosse mám za sebou 😀

 7. Ahoj, hele ten 20 level, to nmyslíš jako že mám nasbírat 20 level ještě než půjdu na Cleric Beast?

  Jinak návod velmi pomohl, díky.

  • Ahoj, přesně tak, při prvním hraní jsem nechápal jak pár levelů, kde získáš jen jeden bod za level pomůže, ale zřejmě je na pozadí i nějaký level calculator, který bere v potaz tvůj lv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..