0

Medievil Resurrection: Návod – Část 5: Pumpkin Gorge a Enchanted Forest

Pumpkin Gorge 

Utíkejte rovnou za nosem, zabíjejte hopsající dýně, vyhýbejte se šlahounům rostliny a doběhněte na otevřené prostranství, kde pozabíjejte všechny oživlé dýně. Jděte k zarostlé bráně uprostřed, shlédněte krátkou animaci a vstupte do otevřeného domu napravo. Nyní utíkejte po směru hodinových ručiček, vyjeďte s plošinou až nahoru a otevřenými dveřmi vyjděte ven. Utíkejte údolím kupředu, zabijte skupinu oživlých dýní a dostanete se na prostranství, kde zničte ostnatý šlahoun uprostřed a uvidíte bránu, která se částečně uvolní. Vraťte se zpět do domu, sjeďte dolů a vyjděte ven. Dejte se doprava a utíkejte k bráně v dáli. Napravo od ní je cestička, kterou se vydejte dál, po dřevěné lávce vyběhněte na střechu a otvorem skočte dolů.

001 002

Po směru hodinových ručiček vyjeďte s platformou nahoru, seberte šedou runu a následně sjeďte až úplně dolů. Otevřenými dveřmi běžte dál, seberte zlaťáky a láhev se životem a po schodech vyběhněte nahoru. Hlavními dveřmi vyjděte před dům, utíkejte k dříve zmíněné bráně a pomocí runy času ji otevřete. Vyběhněte nahoru do kopečka, zničte další šlahoun a vraťte se zpět k bráně. Jakmile jí projdete, tak se dejte doprava, vyběhněte nahoru po dlouhé dřevěné lávce a vstupte do domku na vrcholu. Hned poté projděte průchodem nalevo, sjeďte s plošinou dolů a za dveřmi narazíte na poslední šlahoun. Nyní se vydejte do hlavní části, projděte branou, kterou dříve blokovaly šlahouny a promluvte si s farmářem, od něhož získáte Pumpkin Key. Následně vstupte do stodoly, posbírejte si bedny se zlaťáky a vyjděte ven. Jděte ke studni napravo, seskočte dolů a seberte si kalich.

004 006

Otvorem před vámi se vydejte dál, vyběhněte nahoru na plošinu a v léčivé fontáně si obnovte zdraví. Následně seskočte dolů, dejte se doleva a pomocí klíče odemkněte vrata. Utíkejte uličkou až k rozcestí ve tvaru Y, dejte se doleva a po houbách přeskákejte až na konec, kde objevíte obydlí v podobě velké dýně. Na čarodějnický kotel použijte talisman pěticípé hvězdy, promluvte si s čarodějnicí a následně se vraťte k rozcestí ve tvaru Y. Nyní se vydejte druhou cestou a dojděte na prostranství, kde se nachází velká dýně (dýňový král). Nejprve zabijte všechny dýňové rostliny a malé dýně, pak rozsekejte všech šest šlahounů, které jsou zde rozmístěny a utíkejte k velké dýni. Jakmile se probudí, tak vás dokola obeženou šlahouny a vytvoří nepropustný kruh.

008 009

Poté, co začne boss házet rostliny a dýně, tak je zranitelný a vy mu můžete uštědřit několik těžkých ran. Následně musíte zabít všechny obyčejné nepřátele a celý postup opakovat dokud Pumpkin King nezemře. Vraťte se zpět k příbytku čarodějnice, stejným způsobem jako předtím si ji přivolejte a získáte druhou část Anubisova kamene. Pak už jen zamiřte k mrtvole Pumpkin Kinga a vydejte se průchodem za ním. Na mapě si to namiřte do části Gallowmere Plains, utíkejte dozadu a najdete velké zavřené vrata, u kterých je houba. Ty odemkněte pomocí klíče Forest Key a dostanete se do nové části.

010 013

Enchanted Forest

Jděte rovně, zabijte poskakující žáby a postavte se směrem k soše. Dejte se doleva, zamiřte do první chodby, na kterou narazíte a u kotle použijte čarodějnický talisman. Po skončení animace získáte síťku na motýly, s kterou se vraťte zpět k soše a pokračujte doleva. Promluvte si s létající vílou mužského pohlaví, následně ji chyťte do síťky a získáte první houbu. Nyní se vraťte zpět ke kotli a postavte se čelem k soše. Vydejte se cestičkou přímo naproti vám přes řeku, vydejte se jí kupředu a všimněte si uličky ve vyvýšené části napravo. Přilákejte sem pohyblivý pařez, vyskočte na něj a pak do uličky, kde chyťte další vílu a získáte druhou houbu. Vraťte se k lanovce, nechte se jí vyvézt nahoru do koruny stromů, doběhněte na rozcestí a utíkejte dál rovně. Přeskočte s rozběhem díru v lávce, vyskákejte po houbách až úplně nahoru a objevíte hnízdo orla.

001 002

Postupně vytlačte všechny vejce z hnízda, seberte předměty, které z nich vypadnou (kalich, zemskou runu a stříbrný štít) a seskákejte po houbách zpět dolů. Vraťte se k rozcestí a vydejte se doleva. Doběhněte ke gargoyle shopu, dokupte si vybavení a utíkejte dál k lesnímu domku. Vzadu za domkem chyťte do síťky další vílu a s houbou se vraťte zpět k soše. Hned jak k ní doběhnete, tak se dejte doleva, do zmíněné uličky nalákejte i onen pohyblivý pařez, který se pohybuje vždy, když jste k němu otočeni zády a napravo uvidíte vyvýšenou uličku, která je stejná jako předtím. Zde chyťte poslední vílu a s houbami se vraťte ke kotlíku, kde přivolejte čarodějnici pomocí talismanu a ta vám za houby zpřístupní cestu za kotlem. Nejprve se ale otočte k soše, jděte doleva a první odbočkou se dostanete k bráně, kterou otevřete pomocí runy země.

003 004

Pak už jen vyskočte na kruhovou platformu, vezměte si do rukou luk nebo oštěpy a připravte se na souboj s bossem. Jsou celkem dva a nazývají se Demonettes. Souboj je poměrně jednoduchý a jediné, na co si musíte dát pozor, jsou nepřátelské střely, kterým není problém se vyhnout a na kameny, které budou shazovat. Nepřítele nejlépe zasáhnete, když se zastaví, takže používejte nabíjení zbraní, díky čemuž mu zasadíte větší zranění. Čas od času si ještě dejte pozor na to, že se platforma nahne a vy budete moci spadnout dolů, čemuž se nejlépe vyhnete, když budete stát ve středu. Jakmile souboj vyhrajete, tak se nechte vyvést až úplně nahoru a posbírejte měšce se zlaťáky. Následně přeběhněte přes lávku, doplňte si zdraví v léčivé fontáně a utíkejte dál přes další můstek, kde najdete měsíční runu.

006 008

Pomocí lanovky sjeďte dolů, běžte ke kotli a od něj pokračuje cestou dál až k velké démonické bráně, kterou otevřete použitím Shadow Demon Claw. Doběhněte jeskyní až k malému jezírku, kde uvidíte ohnivý podstavec uprostřed. Přečtěte si knihu, abyste věděli, co máte dělat a pomalu se na to připravte. Tlačítka fungují takto: levé tlačítko otočí 1. a 3. řadu, prostřední otočí 1. a 2. řadu a pravé otočí pouze 1. řadu. Použijte je tedy tak, aby vám správně seděli všechny obrazce (pokud nevíte jak, tak skočte 2x na levou dlaždici a poté 1x na tu pravou), seberte 3. část Anubisova kamene a shlédněte animaci. Zadním průchodem opusťte jeskyni, zabijte stínové monstrum a doběhněte až k bráně, kde použijte runu. Cestou za bránou se můžete vydat na konec levelu, ale nejprve doporučuji vrátit se do hlavní části úrovně, kde můžete zabít stínová monstra a nasbírat potřebné duše do kalichu, abyste se dostali do síně hrdinů.

010 012

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..