0

Návod Resident Evil 3: Nemesis

Sekce
1)      Ovládání [s01]
2)      Návod [s02]
2.1) Uptown Racoon City [s0201]
2.2) Racoon Police Department [s0202]
2.3) Downtown Racoon City [s0203]                  
2.4) Clock Tower [s0204]
2.5) Hospital [s0205]
2.6) Racoon City Park [s0206]
2.7) Dead Factory 1st Choice [s0207]
2.8) Dead factory 2nd Choice [s0208]
3)      Extra [s03]
3.1) Alternativní kostýmy [s0301]
3.2) Epilogy [s0302]
3.3) Další [s0303]
3.4) Nemesisovy kufříky [s0304]
4)      The Mercenaries: Operation Mad Jackal [s04]
4.1) Info o minihře [s0401]
4.2) Hratelné postavy [s0402]
4.3) Survivors [s0403]
4.4) Speciální odměny [s0404]
5)      Zbraně [s05]
5.1) Přehled zbraní [s0501]
5.2) Kombinace střelného prachu [s0502]
6)      Léčiva [s06]
7)      Statusy [s07]
1) Ovládání [s01]
D-Pad
Pohyb postavy
Levý analog
Pohyb postavy
X
Akce, otvírání dveří, střelba, sbírání předmětů
O
Otevření menu
Běh, zrušení volby, návrat v menu
Otevření menu
R1
Připravení zbraně ke střelbě
L1
Změna cíle (musíte mít zapnutí Auto Aimu)
Start
Pauza hry
Select
Nastavení hry
2) Návod [s02]
2.1) Uptown Racoon City [s0201]
Po výbuchu utíkejte kupředu, zastřelte zombíka a vylezte na hromadu železa. Pak seskočte dolů a shlédněte animaci, která vás zavede do skladiště. Jakmile budete Jill ovládat, tak jděte doleva, z boxu vzadu místnosti si vezměte First Aid Spray a pak jděte k pletivu. Prozkoumejte svítící kontrolku a najdete krabičku nábojů do pistole. Po schodech vyjděte nahoru, běžte dál směrem od kamery a po dalším schodiště zamiřte až do řídící místnosti. Ze skříně si vezměte dvě krabičky střelného prachu, následně seberte klíč z nástěnky u dveří a uložte si hru. Potom opusťte místnost, seběhněte po schodech dolů a běžte směrem ke kameře. Objevíte dveře, které odemkněte právě získaným klíčem a proběhněte úzkou uličkou na konec. Na ulici se dozadu, projděte dveřmi a po dřevěné podlaze se vydejte kupředu. Jakmile se přiblížíte ke dveřím nalevo, tak z nich vyrazí mladý muž a bude následován hromadou nemrtvých. Do posledního je zabijte, seběhněte do sklepa dolů a vezměte si náplň do zapalovače a od mrtvoly brokovnici. Vraťte se po schodech nahoru, na rozcestí se dejte doprava a po stranách uličky si vezměte dvě zelené rostliny. Projděte dveřmi na konci chodby, vydejte se kolem baru a butiku kupředu a dostanete se k místu, kde zombie okusují mrtvolu. Vylezte tedy na palety nalevo, seberte ze stěny mapu a po požárním schodišti vyběhněte nahoru, kde najdete další dvě zelené rostliny. Vraťte se na ulici, proběhněte dveřmi na jejím konci a dojděte ke schodišti po levé straně. Seběhněte po něm dolů, proběhněte mezi zombíky a dostanete se do baru, kde se setkáte s Bradem. Po animaci si vezměte z pultu pohlednici, pak prohledejte šuplík pod kasou a přivlastněte si krabičku nábojů. U hlavního vchodu si vezměte ze stolku zapalovač, v menu ho zkombinujte s náplní a zadním východem se vraťte nahoru ke schodišti. Na rozcestí se dejte doprava, dveřmi na konci uličky projděte do malé chodby a pomalu se vydejte dál. Prozkoumejte dveře, jenž jsou svázány provazem, použijte na ně zapalovač a provaz pomalu shoří. Mezitím prorazí zombie modrou bariéru a zaútočí na vás. Jděte kousek nazpět, přilákejte je k červenému barelu a ve vhodnou chvíli do něj střelte, čímž se zbavíte velké části útočníků. Té zbylé se zbavte pomocí pistole, vzadu za bariérou seberte červené rostliny a od mrtvoly si vezměte fotku A. Projděte zpřístupněnými dveřmi, proběhněte kolem hořícího ohně a zastřelte dva psy. Následně si v místnosti nalevo uložte hru a z poličky vezměte střelný prach. Pak se vydejte uličkou dál, projděte dveřmi na hlavní cestu a na rozcestí se dejte dozadu směrem od kamery. Cesta vás zavede k bráně stanice RPD.
2.2) Racoon Police Department [s0202]
Ihned po vstupu se odehraje animaci s hlavním bossem této hry Nemesisem a vy budete mít šanci první volby.
Volba 1: Bojovat s monstrem
Vyhněte se útoku Nemesise, prohledejte Bradovo tělo a najdete peněženku. Při jejím bližším prozkoumání v menu objevíte kartu S.T.A.R.S. týmu, se kterou zamiřte do vstupní haly.
Volba 2: Utéct na policejní stanici
Před Nemesisem utečete na policejní stanici a tak budete muset najít S.T.A.R.S. kartu jinde. Vydejte se z hlavní haly jedinými dveřmi do kanceláře, odtud do kartotéky a následně do chodby. Jděte ke kameře, vstupte do dveří po pravé straně a utíkejte chodbou až k dvojitým dveřím. Vstupte do učebny pro policisty a ze stolu si vezměte zmíněnou kartu.
Po zisku karty ji použijte na počítač v hlavní hale a získáte kód (0131, 4011, 0513 nebo 4312). Jedinými otevřenými dveřmi na západní straně budovy zamiřte do kanceláře, zbavte se zombií a v kanceláři šéfa si vezměte dokument Marvin´s Report. Druhými dveřmi v místnosti zamiřte do kartotéky, prohledejte šuplík nalevo a vezměte si modrý drahokam. Následně zaběhněte do druhé řady, prohledejte šuplík se svítící kontrolkou a zadejte kód, který jste zjistili v počítači v hlavní hale. Seberte si klíč, druhými dveřmi vyběhněte na chodbu a utíkejte ke schodišti. Než se vydáte nahoru, tak vstupte do místnosti pod schody a uložte si hru. Následně si ze stolu vezměte Davidovo Memo a ze skříňky střelný prach. Opusťte místnost, vyběhněte po schodech nahoru a proběhněte chodbou až k soše se zdviženou rukou. Jedinými dveřmi vstupte do chodby, jděte směrem ke kameře a pomoci získaného klíče si odemkněte dveře S.T.A.R.S. kanceláře. Z faxu napravo u kamery si vezměte fax, pak prohledejte Barryho stůl a najdete náboje do pistole. Následně prohledejte stoly uprostřed místnosti, vezměte si sicherku a z železné skříně revolver nebo granátomet. Naproti skříni najdete malou skříňku se šuplíky a v ní se ukrývá First Aid Spray. Potom se pokuste opustit místnost a aktivuje se komunikační zařízení v zadní části místnosti. Vyslechněte tedy zprávu, vraťte se ke schodišti a seběhněte po něm dolů. Dejte si pozor na Nemesise, který vyskočí z okna a bude vás pronásledovat. Vraťte se do vstupní haly, uložte si hru na psacím stroji a hlavní bránou opusťte stanici. Utíkejte po cestě zpět k rozcestí, dejte se dolů směrem ke kameře a železné dveře otevřete pomocí lockpicku.
2.3) Downtown Racoon City [s0203]
Utíkejte uličkou mezi domy kupředu, od mrtvoly v rohu si vezměte náboje a deník žoldáka a dveřmi na konci se protáhněte dál. Běžte doprava, u branky si vezměte rostlinky a pokračujte do další části. Zabijte dvojici dobrmanů, kolem autobusu utíkejte dál a zbavte se i třetího. Za autem nalevo pak naleznete mrtvolu, která u sebe skrývá střelný prach. Dveřmi poblíž vstupte do garáže, kde nejprve zabijte psy a pak si z auta vezměte kabel. Zamiřte do save roomu na opačné straně, ze stolku si vezměte náboje, odložte nepotřebné věci do bedny a uložte si hru. Druhými dveřmi místnost opusťte, co nejrychleji proběhněte uličkou mezi psy a vstupte do budovy. Jděte kupředu, ze stěny napravo si vezměte mapu spodní části města a na rozcestí jděte cestou po levici vaší svěřenkyně. Zpět na ulici jděte směrem k obrazovce, v dálce si povšimněte jednoho vojáka z Umbrelly a utíkejte za ním. Vyběhněte nahoru do malého kopečka, vstupte do restaurace a na jednom ze stolů najdete městského průvodce. Utíkejte dozadu do kuchyně, zamiřte k zadnímu východu a pomocí sicherky otevřete skříňku, která skrývá páčidlo. Jděte zpět, použijte páčidlo na poklop a setkáte se s Carlosem. Váš rozhovor bude přerušen vpádem Nemesise a vy můžete vybrat další z voleb.
Volba 1: Utéct do podzemí
Jill spolu s Carlosem utečou do sklepní části. Bohužel praskne trubka a místnost se začne plnit vodou. Vraťte se tedy zpět nahoru, dle uvážení se vypořádejte s Nemesisem a zadním východem opusťte restauraci.
Volba 2: Schovat se do kuchyně
Schovejte se do kuchyně, počkejte až Jill zraní Nemesise a zadním východem utečte ven z restaurace (Nemesise můžete rovněž zabít).
Po rozmluvě s Carlosem utíkejte na rozcestí, dejte se doprava a po pár metrech vstupte do místnosti napravo. Uvnitř si vezměte z krabice otočnou kliku, mezi harampádím najdete krabici nábojů do brokovnice a místnost opusťte. Dejte si pozor na útočícího Nemesise a proběhněte dveřmi na konci uličky. Jděte kupředu, pak po hlavní cestě směrem nahoru a projděte dvojitými dveřmi na konci. Ze stolku napravo si vezměte First Aid Spray, pak odtlačte schůdky směrem doleva k automatu a z telefonní budky seberte fotku s označením B. Vylezte na schůdky, přehoďte páku a poté zmáčkněte tlačítko na panelu vedle stahovacích dveří. Po hořícím schodišti vyběhněte nahoru, vstupte do kanceláře a ze stolu seberte zelený drahokam. Pak prohledejte zbytek místnosti, ze stolu seberte fotku C a memo reportéra poblíž topení v rohu. Utíkejte zpět ke dveřím, kde vás opět napadne Nemesis. Protáhněte se kolem něj, opusťte budovu a po ulici utíkejte nazpět k rozcestí. Tentokrát jděte doleva a najdete automat. Vložte do něj modrý a zelený drahokam, projděte otevřenými dveřmi a na rozcestí pokračujte ke dveřím dozadu. Jedinou cestou se prostřílejte až k vlaku a vstupte do zadní soupravy. Seberte si dokument Mechanic´s Memo, na jiskřící panel použijte kabel z auta a jděte do zadní části vagónu, kde se seznámíte s dalšími členy Umbrella´s Mercenaries. V prvním vagónu si promluvte s Carlosem a Nikolaiem a od Carlose dostanete batůžek, díky kterému se vám zvětší inventář o 2 sloty. Následně si ze sedadla vezměte klíč na šrouby, opusťte vagón a utíkejte nazpět k poslednímu rozcestí. Z něj pokračujte poslední neprobádanou cestou napravo a projděte dveřmi na konci. Mezi vraky aut doběhněte na čerpací stanici, poblíž dveří si vezměte červené rostlinky a prozkoumejte otvor vedle stahovacích dveří. Nejprve na něj použijte otočnou kliku a až se zlomí, tak přijde na řadu klíč z vlaku. Otevřenými dveřmi vstupte dovnitř, přibližte se k pultu a promluvte si s Carlosem, jenž se objeví na scéně. Následně si za pultem vezměte First Aid Spray a prozkoumejte elektronický panel nalevo. Ten je jištěn třemi zámky, které budete muset odemknout. Řešení je bohužel náhodné, takže na to budete muset přijít sami, ale dám vám několik rad, které by vám to měli značně usnadnit. Vaším úkolem je rozsvítit kontrolku nad písmenem, které svítí červeně. Pokud zmáčknete A, tak bude reagovat pouze A a B (pokud kontrolka svítí, tak zhasne a naopak), pokud byste zmáčkli C tak to ovlivní B, C a D. To tedy znamená, že zmáčknutí určitého písmene ovlivní dané písmeno i ty okolní a přepne je do opačného stavu. Tímto způsobem postupně aktivujte všechny tři zámky a vezměte si olej. Opusťte čerpací stanici, shlédněte efektní animaci a vraťte se na rozcestí, ze kterého pokračujte levou cestou směrem ke kameře. Jakmile budete procházet kolem dveří, tak je rozrazí zombie a vám nezbude než je postřílet. Rozraženými dveřmi zamiřte k soše, zmáčkněte na ní tlačítko a vezměte bronzovou knihu. S ní utíkejte zpět do restaurace, předními dveřmi vyjděte ven a seběhněte z kopečku dolů. Na úpatí se dejte doleva k osvětlené části, do prázdného místa vložte knihu a nalevo si vezměte bronzový kompas. Jděte zpět k soše, vložte jí do rukou kompas a seberte baterii. Vraťte se k místu na úpatí kopečku, dejte se do uličky napravo a následně vstupte do dveří nalevo. U rozcestí se vypořádejte s dvojicí krvelačných monster, pak zamiřte neprozkoumanou cestou ke schodišti a odtud k výtahu. Do ovládacího panelu vložte baterii, sjeďte výtahem dolů a na cestě prozkoumejte mrtvolu skrývající náboje do pistole. Postřílejte zombíky na cestě (můžete využít šikovně umístěné bomby na stěně), utíkejte na konec a projděte otevřenými mřížemi. Vstupte do hlavní části komplexu, přistupte k panelu, na kterém svítí červená kontrolka a přehoďte páku. Jakmile se rožne zeleně, tak přistupte k transformátoru nalevo. Zde musíte navolit napětí tak, aby se vám otevřely obě místnosti. Nejprve tedy zmáčkněte tlačítka v pořadí červená, modrá, modrá, modrá a následně pak červená, červená, červená a modrá. Zamiřte do otevřených dveří napravo, ze skříňky si vezměte granátomet nebo revolver a vyjděte ven.
Volba 1: Utéct nouzovým východem
Jill uteče zamčenými dveřmi v zadní části stanice. Jakmile se dostane ven, tak bude napadena Nemesisem a bude mít možnost ho zabít nebo před ním utéct. Vyberte si dle libosti a vraťte se zpět do hlavní části stanice.
Volba 2: Zvýšit napětí v síti
Jill přetíží generátor a usmaží zombie za plotem. Pak můžete pokračovat dál ve hře.
V místnosti nalevo si vezměte pojistku (Fuse), vraťte se zpět k výtahu, vyjeďte nahoru a na rozcestí se dejte vpravo. Utíkejte do garáží, odtud na prostranství s autobusem, ze kterého vyletí vrány a dostanete se do úzké uličky. Na jejím konci odšroubujte pomocí klíče hasičskou hadici, seberte ji a projděte osvětlenými dveřmi napravo. Proběhněte uličkou až na konec, vstupte na cestu vedoucí ke stanici RPD a na rozcestí odbočte vlevo. Podle potřeby si v save roomu uložte hru a na rozcestí připojte hadici k hydrantu umístěnému na stěně. Tím uhasíte oheň před vámi a uvolníte si tak cestu ke dveřím na konci uličky. Po vstupu do další části zvedněte ze země druhou otočnou kliku, prostřílejte se kolem monster až k dvojitým dveřím a vstupte do budovy. Shlédněte krátkou animaci s Nikolaiem a jakmile budete moci Jill znovu ovládat, tak si ze skříňky nalevo vezměte fax a First Aid Spray. Prohledejte stůl poblíž tabule, vezměte si manažerův report a následně použijte dálkový ovladač. Tím spustíte televizi s reklamou a uvidíte potřebné heslo (Safsprin, Adravil nebo Aquacure). Heslo naťukejte na počítači, projděte otevřenými dveřmi v zadní části a doběhněte do skladu, kde naleznete přídavek do oleje v jedné z beden. Zkombinujte tedy přídavek s olejem, jděte nazpět a shlédněte animaci, ve které zombie zaútočí na budovu, v níž se právě nacházíte. Po jejím skončení počkejte až se zombíci přiblíží, pak rozstřelte uzávěr potrubí a nechte páru, ať vám ušetří několik nábojů. Potom zlikvidujte zbylé zombie, prostřílejte se ven z budovy a utíkejte zpět k místu, kde jste hasili oheň. Zde se setkáte s novou podobou Nemesise, který u sebe nosí raketomet a je tak větší hrozbou než dříve. Uličkou nalevo se vydejte na cestu zpět k baru a hned jak seběhnete po schodech dolů, tak si všimněte stahovací rolety. Do otvoru napravo vložte otočnou kliku, zvedněte roletu nahoru a vezměte si 3 náboje do granátometu. Přes bar pokračujte nazpět do skladiště, kde jste začínali hru a jakmile dorazíte, tak najdete Daria mrtvého. Zabijte zombie, které ho okusují, vlezte do skladovacího boxu, v němž se schovával a seberte jeho deník. Následně se vydejte po schodech nahoru do save roomu, uložte si hru a odložte všechny nepotřebné věci do bedny. U sebe si ponechejte hlavně mix oleje, pojistku, nějaké to léčivo, granátomet, pistoli a náboje. Vydejte se na cestu zpět k vlaku, doběhněte do garáží a při průchodu započne malé zemětřesení.
Volba 1: Vylézt nahoru
Uhněte před velkou bednou a pokračujte dál směrem k vlaku.
Volba 2: Seskočit dolů
Seskočte dolů a dostanete se dolů do tunelu s mrtvým červem. Utíkejte na druhý konec, vylezte po žebříku nahoru a pokračujte dál k vlaku.
Po cestě se ještě vyhněte Nemesisovi a v úzké uličce s nápisem Lonsdale Yard se připravte na menší souboj s bossem. Vezměte si do ruky granátomet, počkejte, až vyrazí z některé z děr a začněte do něj střílet, co vám budou síly stačit. On se stáhne zpět do díry a vám nezbude než celý postup opakovat. Jakmile nadobro zmizí (poznáte to podle hudby), tak zmáčkněte dvě tlačítka na panelech a poté si přivolejte žebřík. Vylezte po něm nahoru, doběhněte k vlaku a vstupte do zadního vagónu. U panelu použijte olej společně s pojistkou, pak si vezměte od Carlose náboje do granátometu a zamiřte do první soupravy. Počkejte, až Carlos rozjede vlak, jděte do zadního vagónu a hned po vstupu se pokuste odejít. Spustí se FMV sekvence, ve které si to nebohý Mikhail rozdá se samotným Nemesisem. Po jejím skončení se pak budete muset znovu rozhodnout.
2.4) Clock Tower [s0204]
Volba 1: Vyskočit z okna
Utíkejte do malého, napůl zbořeného pokoje, oddělejte obraz a seberte klíček. Projděte dveřmi do vedlejší místnosti, uložte si hru a odemkněte zamčené dveře. Úzkou chodbou doběhněte do knihovny, vezměte si od Carlose dárek v podobě mrznoucích nábojů do granátometu a na jednom stolku s lampičkou najdete pohlednici. Pak se hnědými dveřmi protáhněte do hlavní haly. Prohledejte mrtvolu nalevo od schodiště a najdete novou zbraň Mine Thrower společně s operačními instrukcemi. Vzadu na stole ještě seberte mapu a First Aid Spray a západními dveřmi vstupte do jídelny. Tou se jen v rychlosti protáhněte mezi zombiemi a  pokračujte na jih až do save roomu. Z poličky si vezměte klíč a vraťte se do hlavní haly.
Volba 2: Zatáhnout za pohotovostní brzdu
Vlak narazíte a vy se proberete na nádvoří. Postřílejte vrány, posbírejte si rostlinky, které se válí kolem a dveřmi na západní straně vstupte do místnosti s pianem. Dveřmi nalevo vstupte do save roomu, uložte si hru a vezměte si klíč z poličky. Vraťte se do předešlé místnosti, dveřmi na severu vstupte do jídelny a odtud jedinými dveřmi do hlavní haly. Prohledejte mrtvolu nalevo od schodiště a  najdete novou zbraň Mine Thrower společně s operačními instrukcemi. Vzadu na stole ještě seberte mapu a First Aid Spray a dveřmi na východě utíkejte do knihovny. Na stolku s lampičkou v zadní části si vezměte pohlednici a  pokračujte do save roomu skrze jediné otevřené dveře. Za malbou na stěně seberte klíč a jděte zpět do hlavní haly.
Zde najděte dvě hudební skříňky (nacházejí se po stranách schodiště), přehrajte si melodie obou, tu správnou si zapamatujte (ta druhá je hodně falešná) a po schodech vyběhněte nahoru. Na ochozu si dejte pozor na obří pavouky a dveřmi na konci zamiřte na balkón. Pokud chcete, tak si v rohu vezměte červené rostlinky, pak použijte klíč pro aktivaci žebříku a vylezte po něm nahoru do věže. Přistupte k hrací skříňce v rohu místnosti, nastavte pomocí kolíčků správnou melodii, kterou jste slyšeli v hale a vezměte si ze skříně předmět. Ten zkombinujte s klíčem a vznikne vám Chronos Key. Z poličky si vezměte stříbrné ozubené kolo a slezte po žebříku dolů. Pak pomalu zamiřte ke dveřím a na scéně se objeví Nemesis, přičemž budete mít dvě možnosti výběru.
Volba 1: Použít světlomet
Jill rychle zapne světlomet a oslepí s ním Nemesis, kterého následně shodí dolů.
Volba 2: Použít elektrickou zástrčku
Jill vytáhne zástrčku ze světlometu, hodí ji na zem a  seškvaří Nemesise.
Zamiřte dveřmi do budovy a zamiřte do knihovny, kde jste se setkali s Carlosem. Použijte Chronos Key na šedozelené dveře, vydejte se chodbou plnou pavouků kupředu a od mrtvoly  v rohu si vezměte zápisník žoldáka. Poté doběhněte na konec chodby a vstupte do místnosti, ve které vás bude čekat další hádanka. Nejprve jděte k sochám, které třímají v rukou misky, seberte tři drahokamy (obsidián, krystal a jantar) a jděte k trojici hodin na stěně. Vaším úkolem je vložit drahokamy do misky u hodin tak, aby se na hodinách uprostřed zobrazil čas 12:00. Podle tabulky níže pak můžete zjistit, jak se změní čas na prostředních hodinách, když vložíte některý z kamenů do misky hodin. Použijte tedy kameny tak, abyste na prostředních hodinách získali čas 12:00.
Kámen
Hodiny nalevo
Hodiny uprostřed
Hodiny napravo
Crystal
-1 hodina
+1 hodina
+2 hodiny
Obsidian
-2 hodiny
+2 hodiny
+4 hodiny
Amber
-3 hodiny
+3 hodiny
+6 hodin
Až se vám to podaří, tak si vezměte zlaté ozubené kolo, zkombinujte ho s tím stříbrným a vraťte se zpět do hodinové věže. V zadní části použijte kolo na mechanismus, pak si uložte hru a slezte po žebříku dolů, čímž se spustí jedna z mnoha filmových sekvencí. Připravte se na souboj s Nemesisem, vezměte si do ruky granátomet (nejlépe s mrazícími náboji) a začněte do něj střílet hlava nehlava. Jakmile padne k zemi, tak nepřestávejte a střílejte do něj i tak. Po několika ranách padne, ale stejně tak i vy, protože vás nakazil virem a tak přichází na pomoc Carlos, který se stane na chvíli druhou hratelnou postavou v hlavní hře. S Carlosem se vydejte do místnosti, ve které jste řešili puzzle s kameny a hodinami a v zadní části místnosti odsuňte zvon. Vyjděte dveřmi ven, doběhněte na cestu a zamiřte dozadu do nemocnice.
2.5) Hospital [s0205]
Jděte směrem k recepci, shlédněte krátkou scénku, ve které se setkáte s novým monstrem nazývaným Hunter a následně jich pár kousků zabijte. Projděte dveřmi, nad kterými visí hodiny, z kabinetu seberte First Aid Spray a uložte si hru. Druhými dveřmi pokračujte dál, ze země vedle mrtvoly na sedačce seberte Director´s Diary a z otevřené skříňky krabičku nábojů do pistole. Potom prohledejte stůl napravo a najdete kazetový záznamník. Nakonec si přivlastněte z nástěnky mapu a utíkejte k výtahu. Prozkoumejte panel u dveří, zapněte mikrofon a použijte kazetový záznamník. Poté vstupte do výtahu, sjeďte dolů do patra B3 a hned jak se otevřou dveře, tak se vypořádejte s hordou nenasytných zombií. Proběhněte chodbou na konec, projděte dveřmi a ze skříňky si vezměte další krabičku nábojů. V zadní části místnosti si promluvte s členem Mercenaries týmu a po jeho smrti zamiřte do vedlejší laboratoře se skleněnými nádržemi. Z police seberte předmět Medium Base, kousek dál pak ze stolu lékařské instrukce a utíkejte k zařízení nalevo od nádrží. Na panelu napravo nejprve aktivujte napětí, pak jděte k přístroji a vložte do něj Medium Base. Otočte páčkami I a III, následně zvolte možnost Below a otočte páčkou A, čímž získáte Vaccine Medium. Pokuste se opustit místnost, zabijte monstra, které se dostanou z nádrží a doběhněte zpět k výtahu. Vyjeďte do patra 4F, na rozcestí se dejte dolů směrem k obrazovce a vstupte do místnosti. Nejprve zabijte dvojici Hunterů, následně si vezměte vzadu ze stolku klíček a Photo D. Vraťte se k rozcestí, jděte doprava a vstupte do první místnosti. Prohledejte tělo mrtvého doktora, které je opřené u dveří a objevíte kód (104, 253, 325). Potom si povšimněte skříňky se šuplíky, zapamatujte si, ve kterém je rohu a přes chodbu zamiřte do vedlejší místnosti. Tu si nejprve odemkněte klíčkem a povšimněte si další skříňky se šuplíky. Vaším úkolem je přesunout ji do horizontálně opačného rohu než je ve vedlejší místnosti (pokud je v prvním pokoji v pravém zadním rohu, tak ji musíte předělat do levého zadního, pokud je v levém předním tak ji posuňte do pravého předního atd.). Po vyřešení spadne obraz ze stěny a objevíte sejf, který odemkněte kódem od doktora. Seberte základ vakcíny, zkombinujte ho s druhou částí a vznikne vám plnohodnotná vakcína. Vyběhněte na chodbu, prostřílejte se do výtahu a sjeďte dolů do patra 1F. Hned jak se otevřou dveře, tak zabijte dvojici Hunterů, ve vedlejší místnosti si uložte hru a opusťte ji. Poté, co vyjdete, si Carlos povšimne odpočtu bomby umístěné na sloupu a tak musíte rychle opustit nemocnici. Po zhlédnutí efektní animace zamiřte zpět za Jill, vyhněte se Nemesisovi a podejte jí vakcínu. Až se probere, tak si uložte hru, z bedny si vezměte sicherku a utíkejte do místnosti s třemi malbami. Otevřenými dveřmi v zadní části vyjděte ven, doběhněte na cestu a pomocí sicherky si odemkněte dveře domku napravo. Vstupte dovnitř, ze stolku seberte fotku E a náboje do minometu a z nástěnky klíče od parku. Následně opusťte místnost, jděte směrem ke kameře a vyběhněte po schodech nahoru, kde si klíčkem odemkněte branku vedoucí do parku.
2.6) Racoon City Park [s0206]
Vydejte se kolem nádrže doleva, seběhněte po schodech dolů a proběhněte přes dřevěnou lávku až na konec. V další části si dejte pozor na případné Huntery, doběhněte k mrtvole poblíž červeného sudu a vezměte se klíč, který třímá v rukou spolu s dokumentem. Vraťte se zpět k brance v první části parku a zamiřte do části na západě. Hned jak projdete, tak jděte doleva k panelu a prozkoumejte ho. Vaším úkolem je přesunout ozubená kola tak, abyste vypustili nádrž u fontánky vedle vás. Podle plakátu napravo, na kterém jsou vyobrazeny jednotlivé pozice ozubených kol zjistíte, že potřebujete přesunout dvě černá kola nahoru (vpravo a doprostřed) a obě bílá kola dolů. Na všechno máte jen 6 kroků, takže to buď vyřešte sami, nebo podle nápovědy (1: levé černé nahoru, 2: levé bílé dolů, 3: pravé černé nahoru, 4: pravé bílé dolů, 5: pravé černé doprava, 6: levé černé doprava) a spusťte. Jakmile se vypustí voda, tak seskočte do nádrže za vámi, doběhněte k žebříku a slezte po něm dolů do kanálů. Proběhněte k žebříku na druhé straně, vylezte po něm na hřbitov a prostřílejte se mezi hroby až k zadnímu domku, jehož dveře odemkněte klíčkem, který jste našli u mrtvoly v druhé části parku. Ihned po vstupu utíkejte do vedlejší místnosti, vezměte si z bedny zapalovač a jděte zpět. Ze skříňky po levé straně místnosti si vezměte železnou tyč, pak pomocí zapalovače založte v krbu oheň a pomocí tyč rozbijte zeď, kolem chybějící cihly. Dírou v krbu vlezte do tajné místnosti, ze stolu si vezměte report a malý klíček a následně i fax připíchnutý na tabuli. Při pokusu opustit místnost se aktivuje zařízení v zadní části místnosti a vy si tak můžete vyslechnout zprávu. Prolezte dírou ve zdi zpět, shlédněte rozhovor s Nikolaiem a v save roomu si uložte hru. Do bedny odložte nepotřebné věci, vezměte si granátomet s mrazícími náboji a vydejte se na hřbitov, kde vás čeká druhý a zároveň poslední souboj s obřím červem. Zde můžete opakovat obdobnou taktiku jako v prvním případě. Utíkejte úzkými uličkami a sledujte, odkud červ vyleze. Jakmile to udělá, tak začněte střílet ostošest a on se zase schová. Opakujte celý postup, v případě, že vás zraní, tak si doplňte zdraví a nakonec zemře. Vylezte po spadlé mříži nahoru a automaticky se dostanete do kanalizace. Utíkejte zpět do druhé části parku, kde jste našli klíč u mrtvoly a pokračujte směrem dolů. Zamčenou branku odemkněte pomocí klíčku, pak si od mrtvoly napravo vezměte náboje do revolveru a projděte brankou. Vyběhněte po schůdcích nahoru, vstupte na provazový most a počkejte, až vás opět napadne Nemesis.
Volba 1: Shodit ho z mostu (Dead Factory 1st Choice)
Volba 2: Seskočit dolů (Dead Factory 2nd Choice)
Podle volby nyní vyberte jednu z následujících sekcí.
2.7) Dead Factory 1st Choice [s0207]
Shoďte ho dolů a Jill automaticky doběhne k blízké budově a vstoupí dvojitými dveřmi dovnitř. Chodbou se vydejte na konec, vstupte do místnosti s Carlosem a po skončení dialogu si uložte hru. Seberte manažerův deník ze stolu, pak klíče z poličky a druhými dveřmi opusťte místnost. Hned po vstupu si všimněte tryskající páry napravo, za kterou jsou schovány dva panely (ten bližší si označte písmenem D a ten vzdálenější písmenem E). Jděte nejprve směrem dolů a po cestě narazíte na další tři panely. Ten první označte A a další dva za rohem pak písmeny B a C. Abyste se dostali ke kontrolnímu zařízení, tak zmáčkněte panely ve správném pořadí (A, B, C, A, D, E, A, B, C), pak aktivujte zařízení a znovu zmáčkněte panel A. Vraťte se do save roomu, ze kterého pokračujte na chodbu  a odemkněte si první dveře, na něž narazíte. Z pultu si vezměte System Disk, utíkejte k velkým vratům výtahu a vstupte dovnitř. Zmáčkněte tlačítko, sjeďte dolů a zamiřte doleva. Seběhněte po schůdkách, projděte dveřmi do kanalizace a prostřílejte se až do další části se savepointem. Ze stolku v rohu místnosti si vezměte Security Manual, povšimněte si panelu s modře svítícími kontrolkami a seberte vzorek vody. Uložte si hru, druhými dveřmi vyběhněte ven a po schodech seběhněte dolů. Do panelu v levém zadním rohu vložte vzorek vody a objeví se jeho schéma (horní část). Nyní nastavte schémata v řadách A, B a C tak, aby odpovídali předloze nahoře a na mapě se vám červeně vyznačí část, kam se musíte vydat. Vraťte se k výtahu, vyjeďte nahoru a vstupte do nově otevřených dveří napravo. Jděte kupředu, shlédněte sekvenci s Nikolaiem a do slotu s červenou kontrolkou vložte System Disk. Po vstupu do místnosti se objeví Nemesis a tak vám nezbývá než se s ním utkat. Vyhýbejte se jeho chapadlům, nalákejte ho k potrubí a střelte do něj, čímž ho zraníte unikající kyselinou. Následně použijte nějakou tu silnější zbraň jako je granátomet a ničte ho, co vám budou síly stačit. Nakonec padne jeho tělo bezvládně k zemi a vy se můžete vydat k tělu mrtvého vědce, z jehož kapsy vypadne přístupová karta. Po jejím sebrání utíkejte k vratům, použijte kartu a opusťte místnost. Po zhlédnutí animace zamiřte na cestu zpět, proběhněte kolem výtahu a dveřmi v rohu vyběhněte na chodbu. Utíkejte směrem dozadu od kamery, použijte kartu na panel vedle stahovacích dveří a doběhněte do věže, kde najdete přenosný radar. Při pokusu slézt po žebříku zjistíte, že na Racoon City letí raketa, která má srovnat město se zemí a pomalu se blíží. Potom slezte po žebříku dolů, uložte si do bedny nepotřebné věci a vybavte se těmi nejsilnějšími zbraněmi a nějakým tím léčivem. Ze stěny nalevo si vezměte manuál, utíkejte k dvojitým dveřím na konci chodby a vyběhněte ven. Proběhněte mezi vraky aut, ze země si vezměte poslední dokument v podobě fotky a projděte vraty. Utíkejte k obrovskému dělu v zadní části místnosti, prozkoumejte přístroj napravo a aktivujte ho. Následně se vydejte k bloku číslo 1, zasuňte ho dovnitř a na scéně se opět objeví Nemesis, který zmutuje do své finální podoby. Nevšímejte si ho a postupně zasuňte bloky 2 a 3. Počkejte, až dělo nabije, vystřelí a prorazí vám cestu. Následně do této vytvořené uličky nalákejte Nemesise a jakmile se odpočte čas, tak ho dělo zasáhne. Tento postup několikrát zopakujte a složíte ho k zemi. Vydejte se ke dveřím poblíž bloku 2, pokuste se odejít dveřmi a Nemesis ožije.
Volba 1: Zabijte monstrum
V tomto případě Jill skočí po zbrani a zasadí Nemesisovi několik finálních úderů. Jakmile zemře, tak už jen proběhněte dveřmi, nastupte do výtahu a odleťte vrtulníkem pryč.
Volba 2: Ignorujte monstrum a utečte
Jill uteče dveřmi pryč. Potom už jen nastupte do výtahu a zamiřte k vrtulníku, který vás odveze pryč.
Nakonec si jen vychutnejte závěrečnou animaci celé hry a shlédněte vaše hodnocení.
2.8) Dead factory 2nd Choice [s0208]
Doběhněte k žebříku, vylezte po něm nahoru a dostanete se do kanalizace. Vstupte do dveří v uličce nalevo, ze stolku v rohu místnosti si vezměte Security Manual, povšimněte si panelu s modře svítícími kontrolkami a seberte vzorek vody. Uložte si hru, druhými dveřmi vyběhněte ven a po schodech seběhněte dolů. Do panelu v levém zadním rohu vložte vzorek vody a objeví se jeho schéma (horní část). Nyní nastavte schémata v řadách A, B a C tak, aby odpovídali předloze nahoře a na mapě se vám červeně vyznačí část, kam se musíte vydat. Vraťte se do kanalizace, kde se setkáte s Carlosem a pokračujte druhými dveřmi. Doběhněte k výtahu, vyjeďte nahoru a z panelu nalevo si vezměte systémový disk. Odemkněte dveře, vyběhněte na chodbu a po animaci utíkejte směrem ke kameře. Vstupte do save roomu, z police si vezměte Facility Key a jděte do vedlejší místnosti. Hned po vstupu si všimněte tryskající páry napravo, za kterou jsou schovány dva panely (ten bližší si označte písmenem D a ten vzdálenější písmenem E). Jděte nejprve směrem dolů a po cestě narazíte na další tři panely. Ten první označte A a další dva za rohem pak písmeny B a C. Abyste se dostali ke kontrolnímu zařízení, tak zmáčkněte panely ve správném pořadí (A, B, C, A, D, E, A, B, C), pak aktivujte zařízení a znovu zmáčkněte panel A. Vraťte se do místnosti, kde jste získali systémový disk, vstupte do dveří napravo od výtahu a doběhněte k panelu s červenou kontrolkou, kde do volného slotu vložte systémový disk. Po vstupu do místnosti se objeví Nemesis a tak vám nezbývá než se s ním utkat. Vyhýbejte se jeho chapadlům, nalákejte ho k potrubí a střelte do něj, čímž ho zraníte unikající kyselinou. Následně použijte nějakou tu silnější zbraň jako je granátomet a ničte ho, co vám budou síly stačit. Nakonec padne jeho tělo bezvládně k zemi a vy se můžete vydat k tělu mrtvého vědce, z jehož kapsy vypadne přístupová karta. Po jejím sebrání utíkejte k vratům, použijte kartu a opusťte místnost. Po zhlédnutí animace zamiřte na cestu zpět, proběhněte kolem výtahu a dveřmi v rohu vyběhněte na chodbu. Utíkejte směrem dozadu od kamery, použijte kartu na panel vedle stahovacích dveří a doběhněte do věže, kde najdete přenosný radar. Pak se pokuste opustit místnost a objeví se Nikolai.
Volba 1: Vyjednávat s Nikolaiem
Jill začne vyjednávat s  Nikolaiem a ten odletí pryč.
Volba 2: Opětovat palbu na vrtulník
Nepokoušejte se vybrat tuto volbu, pokud u sebe nemáte Rocket Launcher, protože ho nezabijete a on odletí pryč.
Pak slezte po žebříku dolů, uložte si do bedny nepotřebné věci a vybavte se těmi nejsilnějšími zbraněmi a nějakým tím léčivem. Ze stěny nalevo si vezměte manuál, utíkejte k dvojitým dveřím na konci chodby a vyběhněte ven. Proběhněte mezi vraky aut, ze země si vezměte poslední dokument v podobě fotky a projděte vraty. Utíkejte k obrovskému dělu v zadní části místnosti, prozkoumejte přístroj napravo a aktivujte ho. Následně se vydejte k bloku číslo 1, zasuňte ho dovnitř a na scéně se opět objeví Nemesis, který zmutuje do své finální podoby. Nevšímejte si ho a postupně zasuňte bloky 2 a 3. Počkejte až dělo nabije, vystřelí a prorazí vám cestu. Následně do této vytvořené uličky nalákejte Nemesise a jakmile se odpočte čas, tak ho dělo zasáhne. Tento postup několikrát zopakujte a složíte ho k zemi. Vydejte se ke dveřím poblíž bloku 2, pokuste se odejít dveřmi a Nemesis ožije.
Volba 1: Zabijte monstrum
V tomto případě Jill skočí po zbrani a zasadí Nemesisovi několik finálních úderů. Jakmile zemře, tak už jen proběhněte dveřmi, nastupte do výtahu a odleťte vrtulníkem pryč.
Volba 2: Ignorujte monstrum a utečte
Jill uteče dveřmi pryč. Potom už jen nastupte do výtahu a zamiřte k vrtulníku, který vás odveze pryč.
Nakonec si jen vychutnejte závěrečnou animaci celé hry a shlédněte vaše hodnocení.
3) Extra [s03]
Přehled všech speciálních věcí a bonusů, které můžete ve hře získat. Pro větší přehlednost jsem je rozdělil do několika kategoriích.
3.1) Alternativní kostýmy [s0301]
Tyto kostýmy najdete po dohrání hry (hodnocení musíte mít lepší jak F) v butiku, od kterého získáte klíč. Butik najdete na pravé straně ulice mezi barem a požárním schodištěm, kde najdete mapu.
Motorkářský kostým: Dohrajte hru na obtížnost Hard s hodnocením A.
Disko kostým:Dohrajte hru na obtížnost Hard s hodnocením A.
Kostým Jill z Resident Evil 1: Dohrajte hru na obtížnost Easy s hodnocením lepší než F.
Policejní minisukně: Dohrajte hru na obtížnost Hard s hodnocením A.
Kostým Reginy z Dino Crisis: Dohrajte hru na obtížnost Easy s hodnocením lepší než F.
3.2) Epilogy [s0302]
Dokončete hru na obtížnost Hard a odemkněte si epilogy. Následně můžete otevřít epilogy několikanásobným dohráním hry.
Ada Wong:Dokončete hru 7krát.
Barry Burton:Dokončete hru 3krát.
Chris Redfield:Dokončete hru 2krát.
Claire Redfield:Dokončete hru 5krát.
Jill Valentine:Dokončete hru jednou.
Leon S. Kennedy:Dokončete hru 4krát.
Sherry Birkin:Dokončete hru 6krát.
Special Agent Hunk: Dokončete hru 8krát.
3.3) Další [s0303]
Boutique Key:Dokončete hru s hodnocením lepší než F.
Zakončení s Jill a Carlosem: Dostaňte se k dřevěnému můstku, kde se setkáte s Nemesisem. Zvolte první možnost, shoďte ho dolů a dohrajte hru.
Zakončení s Jill, Carlosem a Barrym: Dostaňte se k dřevěnému můstku, kde se setkáte s Nemesisem. Zvolte druhou možnost, seskočte dolů a dohrajte hru.
Epilogy: Dokončete hru na obtížnost Hard.
Jill´s Diary: Najděte během hry všech 30 dokumentů. Jsou popsány v návodu.
Minihra Mercenaries: Dokončete hru.
3.4) Nemesisovy kufříky [s0304]
Můžete je získat během hraní na obtížnost Hard. Pokaždé když se setkáte s Nemesisem, tak ho zabijte a vypadne z něj kufřík, který obsahuje část zbraně, vylepšení nebo lékárničku, což vám může podstatně ulehčit hru.
Eagle Parts A:Porazte Nemesise 1krát.
Eagle Parts B:Porazte Nemesise 2krát.
First Aid Spray Box: Porazte Nemesise 3krát a 6krát.
M37 Parts A:Porazte Nemesise 4krát.
M37 Parts B:Porazte Nemesise 5krát.
Infinite Ammo pro 1 zbraň: Porazte Nemesise 7krát.
4) The Mercenaries: Operation Mad Jackal [s04]
4.1) Info o minihře [s0401]
Vaším úkolem je dostat se z troleje až do skladiště, kde jste původně začínali hru. Nevýhodou je časový limit a omezený počet léčebných prostředků a munice. Během vašeho putování rovněž narazíte na pár lidí, kteří na určitých místech přežili a vy je můžete zachránit, přičemž odměnou vám bude kufřík s nějakou tou municí či léčivem.
4.2) Hratelné postavy [s0402]
Jméno:           Carlos Oliveira
Obtížnost:      střední
Vybavení:      M4A1 Assault Rifle (100%)
STI Eagle 6.0, Handgun Bullets (90 nábojů)
3x Mixed Herb
Jméno:           Mikhail Victor
Obtížnost:      lehká
Vybavení:      Benelli M3S Shotgun
S& W M629C Matným
M66 Rocket Launcher
Shotgun Shells (21 broků)
Magnum Bullets (18 nábojů)
Mixed Herb
Jméno:           Nikolai Ginovaef
Obtížnost:      velmi těžká
Vybavení:      Sigpro SP2009
Knife
Blue Herb
3x First Aid Spray
4.3) Survivors [s0403]
Přehled lidí, které můžete zachránit v této minihře, včetně výpisu vaší odměny. Krom kufříku s bonusem dostanete rovněž +20 sekund k vašemu časovému limitu.
Lokace
Survivor
Carlos
Mikhail
Nikolai
Čerpací stanice
Dario
60 nábojů
14 broků
60 nábojů
Redakce
Reportérka
First Aid Spray
14 broků
60 spec. nábojů
Sklep restaurace
Brad
60 nábojů
12 kulek
60 nábojů
Elektrárna
Marvin
60 nábojů
First Aid Spray
60 nábojů
Prodejna
UBCS 1
60 nábojů
First Aid Spray
60 spec. nábojů
Bar
UBCS 2
First Aid Spray
14 spec. broků
60 nábojů
4.4) Speciální odměny [s0404]
Při každém dohrání minihry The Mercenaries získáte určitý obnos peněz. Za ně si pak můžete koupit některou z níže uvedených zbraní a používat ji v hlavní hře.
Zbraň
Cena
Assault Rifle s neomezenou municí
2 000 dolarů
Gatling Gun s neomezenou municí
3 000 dolarů
M66 Rocket Launcher s neomezenou municí
4 000 dolarů
Neomezená munice pro všechny zbraně
9 999 dolarů
5) Zbraně [s05]
5.1) Přehled zbraní [s0501]
Zbraň: Combat Knife
Zisk: V bedně pro ukládání předmětů.
Síla: 1/100
Rychlost: 10/100
Doporučení: Nejlépe vůbec nepoužívat, je slabý, pomalý a téměř k ničemu.
Zbraň: M92F Custom (Handgun)
Zisk: S touto zbraní začínáte hru.
Síla: 10/100
Rychlost: 50/100
Doporučení: Vhodná na likvidací zombií, psů a pro střelbu na výbušné sudy.
Zbraň: Desert Eagle 6.0 (Upgraded Handgun)
Zisk: Zabíjejte Nemesise na obtížnost Hard, sbírejte jeho kufříky a v tom prvním a druhém najdete části této zbraně. Jakmile je zkombinujete, tak ji můžete používat.
Síla: 15/100
Rychlost: 70/100
Doporučení: Dá se využít proti větší skupině slabších nepřátel, jako jsou psi, zombie a podobná havěť.
Zbraň: Benelli M39 (Shotgun)
Zisk: Najdete ho u mrtvoly ve sklepení spolu s náplní do zapalovače.
Síla: 40/100
Rychlost: 25/100
Doporučení: Skvělá proti skupině nepřátel.
Zbraň: Western Custom M37 (Upgraded Shotgun)
Zisk: Zabíjejte Nemesise na obtížnost Hard, sbírejte jeho kufříky a v tom čtvrtém a pátém najdete části této zbraně. Jakmile je zkombinujete, tak ji můžete používat.
Síla: 45/100
Rychlost: 50/100
Doporučení: Je vhodná jak proti skupinám nepřátel, tak proti těm silnějším.
Zbraň: S& W M629C (Magnum)
Zisk: Najdete ho ve skříňce v kanceláři S.T.A.R.S. týmu v RPD stanici nebo ve skříňce v elektrárně.
Síla: 70/100
Rychlost: 40/100
Doporučení: Vhodná proti bossům a silným a nebezpečným monstrům jako je Hunter.
Zbraň: HK-P (Grenade Launcher)
Zisk: Najdete ho ve skříňce v kanceláři S.T.A.R.S. týmu v RPD stanici nebo ve skříňce v elektrárně.
Síla: 60/100 (ohnivé náboje 70/100, kyselinové náboje 80/100 a mrazící náboje 90/100)
Rychlost: 10/100
Doporučení: Proti bossům a silnějším nepřátelům.
Zbraň: M4A1 Assault Rifle
Zisk: Při hře za Carlose, při hraní hry na obtížnost Easy nebo možnost zakoupení ve verzi s neomezenými náboji v minihře The Mercenaries.
Síla: 10/100
Rychlost: 100/100 (při manuální střelbě 50/100)
Doporučení: Dá se použít téměř kdekoliv, její hlavní předností je rychlost a velká zásoba munice.
Zbraň: Mine Thrower
Zisk: Během hraní hry na obtížnost Hard ji najdete u mrtvoly v hlavní hale hodinové věže.
Síla: 45/100
Rychlost: 50/100
Doporučení: Proti velké skupině nepřátel.
Zbraň: M66 Rocket Launcher
Zisk: Najdete ji v Dead Factory ve skříňce a také si ji můžete zakoupit v minihře The Mercenaries.
Síla: 100/100
Rychlost: 10/100
Doporučení: Verzi v Dead Factory téměř nevyužijete, protože ji lze najít v samotném závěru hry. Nicméně verzi s neomezenými náboji lze použít naprosto všude, protože zničí vše, co se jí dostane do cesty.
Zbraň: Gatling Gun
Zisk: Můžete si ji zakoupit v minihře The Mercenaries.
Síla: 30/100
Rychlost:100/100 (musí se však roztočit)
Doporučení:Eliminuje vše živé.
5.2) Kombinace střelného prachu [s0502]
Během hraní můžete narazit na dva druhy střelného prachu (typ A a B), které při vzájemné kombinaci vytvoří typ C. Tyto typy pak můžete různě kombinovat a následně použít s přístrojem na tvorbu nábojů, čímž vytvoříte náboje do těch slabších i lepších zbraní. Zde je kompletní přehled.
A: náboje do pistole
B: broky do brokovnice
C: náboje do granátometu
A+C: ohnivé náboje do granátometu
B+C:kyselinové náboje do granátometu
C+C: mrazící náboje do granátometu
C+C+C: kulky do magnumu
Speciální munice:Když vytvoříte několik stejných kombinací se základními druhy střelných prachů, tak se vám pak objeví nabídka a musíte zvolit Yes. Následně začnete vyrábět nový druh nábojů.
Rovněž také můžete míchat náboje do granátometu se střelným prachem a vytvořit tak jeho lepší verzi.
Grenade Rounds + A: ohnivé náboje do granátometu
Grenade Rounds + B: kyselinové náboje do granátometu
Grenade Rounds + C: mrazící náboje do granátometu
6) Léčiva [s06]
Ve hře jsou v podstatě dva druhy léčiv (rostlinky a sprej první pomoci). Rostliny můžete najít ve třech barevných variacích a ty můžete nadále kombinovat a vytvářet tak různé efekty.
Typ
Efekt
Zelená rostlina
Vyléčí 25% zdraví
Červená rostlina
V kombinaci zvyšuje efekt ostatních rostlin
Modrá rostlina
Vyléčí otravu
Zelená + zelená rostlina
Vyléčí 50% zdraví
Zelená + zelená + zelená rostlina
Vyléčí 100% zdraví
Zelená + červená rostlina
Vyléčí 100% zdraví
Zelená + modrá rostlina
Vyléčí 25% zdraví a otravu
Zelená + zelená + modrá rostlina
Vyléčí 50% zdraví a otravu
Zelená + červená + modrá rostlina
Vyléčí 100% zdraví a otravu
First Aid Spray
Vyléčí 100% zdraví a otravu
7) Statusy [s07]
Ve hře se nachází několik statusů, které v podstatě ukazují stav vaší kondice.

Status
Zdraví
Fine (zelená)
100-51%
Caution (žlutá)
50-30%
Caution (oranžová)
29-10%
Danger (červená)
9-1%
Poison (fialová)
100-1%, nakažení jedem
Virus (fialová)
100-1%, infikováni virusem

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..