0

Alan Wake: Návod – Epizoda 2: Taken

Bright Falls Sheriff´s Station

Ve vašem apartmánu si to namiřte do kuchyně, zapněte kávovar a vydejte se za Alice do její pracovny. Následně se v té své podívejte na její práci a počkejte, až zhasne světlo. Vedle vchodových dveří si prohlédněte jističe, následně posviťte Alice a po zhlédnutí animace se hra přenese na policejní stanici. Po lékařské prohlídce vyběhněte ven na chodbu, dejte se doleva a vstupte do kanceláře šerifa.

20150519092915 20150519093508

Ze stolu si vezměte mobilní telefon, vyslechněte rozhovor a počkejte, až vám zavolá únosce vaší ženy. Utíkejte k recepci, dveřmi napravo utíkejte k celám a dostaňte se na parkoviště. Nalevo přeskočte malý plot, následně rozkopněte dřevěnou bariéru a prohledejte vrak auta. Kolem cel se vraťte zpět na recepci, shlédněte animaci a spolu s Barrym odcestujete do národního parku Elderwood.

20150519094055 20150519094905

Elderwood National Park

V návštěvnickém centru si promluvte s vaším společníkem, pak vyběhněte na terasu a vyzpovídejte Rustyho. Následně si na recepci vyzvedněte formulář, odneste ho Rustymu a ze stolku si vezměte klíč od vašeho srubu. Hlavním vchodem opusťte návštěvnické centrum, shlédněte animaci a vyběhněte ven ze srubu. Po schodech seběhněte dolů, pokuste se nasednout do auta a Alan zmíní, že klíče má u sebe Barry. Utíkejte po cestě dolů z kopečka, pokud chcete tak se podívejte po okolních srubech a dostaňte se až k nabouranému vozu. Od něj pokračujte dál a po cestě se vám vybaví krátký flashback. Doběhněte na nádvoří, postavte se čelem k hlavní bráně a vstupte do budovy vlevo, kde vás čeká krátký rozhovor se zraněným Rustym. Ze země si vezměte revolver, utíkejte do Ranger Office naproti a odemkněte si vchodové dveře.

20150519095308 20150519135821

Z prosklené kanceláře si to namiřte dozadu do kuchyňky a najdete sekeru zaraženou v elektrickém rozvodu. Utíkejte nazpět, zabijte dvojici stínů a zjistíte, že Rusty zmizel. Nově zpřístupněnou dírou ve zdi se vydejte dál, vypořádejte se s Rustyho stínem a následně i dvojicí dalších nepřátel. Jakmile budou všichni mrtví, tak vyběhněte na cestu, doběhněte dolů k brance a pod paprskem světla si dobijte všechny vaše životy. Jakmile seběhnete po schodech, tak si vyslechněte Barryho telefonát, proběhněte kolem piknikového stolu a kousek dál zamiřte po schodech dolů. Přeběhněte přes most na druhou stranu, dejte se doprava a v části s telefonní budkou zabijte trojici stínů. Vydejte se přes druhý most, držte se cedulí směrem do Lovers Peak a dorazíte k dominantě stromu, u kterého je cedule The Great Old One.

20150519140835 20150519142930

Od něj utíkejte dál, pozabíjejte stíny, které vás napadnou a za mostem nastartujte generátor. Utíkejte po pěšince dál, počkejte, až vás napadnou stíny a projděte pod vydlabanou částí stromu. U brány přeskočte přes plot nalevo, doběhněte až k lanovce a zmáčknutím tlačítka si ji přivolejte. Jakmile nasednete, tak se nechte odvézt na druhou stranu a shlédněte krátkou animaci se stíny a cizincem. Toho sledujte po cestičce až k zamčené bráně, pomocí baterky oslabte stíny, na které narazíte a následně ho ochraňte, dokud neotevře bránu. Potom vyběhněte po schodech nahoru a doběhněte do Lovers Peak, kde si z boxu pod lampou vezměte světlice a několik baterií. Začněte se s jejich pomocí chránit před příchozími Takeny, shlédněte animaci a hra bude pokračovat po pádu níž. Utíkejte kupředu, přeběhněte přes dva obrovské kmeny a dejte se doleva.

20150519150258 20150519154442

Opatrně proběhněte mezi pastmi na medvědy, přejděte přes kmen na druhou stranu a tam se aktivuje checkpoint. Vydejte se po lesní cestě dál, nalevo vyběhněte po rampě k dřevěné chýši a nastartujte generátor. V druhé dřevěné chýši si vezměte loveckou pušku opřenou o bednu a v zadní části seskočte dolů. Dejte se doleva, prostřílejte se lesem kupředu (držte se bodu na vašem kompasu) a doběhněte k mlýnu. Po žebříku vylezte nahoru, přeběhněte přes narušenou část stavby a seskočte na bedny. Vstupte do mlýna, vyběhněte po schodech do nejvyšší části a skopněte dolů balík, který vytáhne nahoru výtah. Následně skočte na výtah, dejte se doprava a pomocí baterie zničte černou hmotu na podlaze. Po žebříku vylezte do nejvyššího patra, zadním východem vyběhněte ven a dostanete se do části s několika dřevěnými bednami.

20150519155543 20150519161237

Zabijte Takena, který na vás zaútočí, doběhněte k bráně a přelezte po rampě nalevo na most. Na jeho konci otevřete box, vezměte si vybavení a utíkejte nahoru do kopce. Zlikvidujte dvojici silnějších stínů, projděte bránou napravo a po pár krocích se musíte vypořádat s monstrem, které prorazí bránu pomocí motorové pily. Poté si to zamiřte nahoru do altánku, promluvte si po telefonu s Barrym a přeběhněte přes most na druhou stranu do kempu. Z boxu si vezměte náboje a baterie a v hlavní části si všimněte zamčených vrat, za kterými je nastartované auto. Vydejte se k zadní bráně, nalevo vstupte na pánské záchody a v zadní části si vezměte z lavičky klíč. S ním odemkněte zmíněná vrata, nasedněte do auta a hlavní bránou vyjeďte na cestu. Jeďte po ní dál, projeďte mezi nákladními tahači a narazíte na jeden, který bude natažen přímo přes cestu.

20150519165145 20150519171623

Vůbec se nezaobírejte otravnými stíny, zprava ho objeďte a u zátarasu se dejte doleva a přejeďte na druhou stranu mostu. U blikajícího kamionu se stočte doleva, projeďte bránou a po cestě zamiřte zpět za Barrym. Až dojedete a nebudete moci pokračovat dál, tak vysedněte ven a vydejte se dál po svých. Po cestě si promluvte s únoscem, doběhněte k vašemu srubu a odrazte útoky létajících opeřenců pomocí světlic a baterky. Nakonec už jen počkejte, až Barry odemkne dveře, vstupte dovnitř a epizoda skončí.

20150519175542 20150519180154

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..