0

Bioshock Infinite: Tipy do začátku hry

V následujícím článku se podíváme na základní tipy do hry Bioshock Infinite, která ne nadarmo patří mezi špičku v FPS žánru. Nutno dodat, že se jedná pouze o hru pro jednoho hráče, takže se tipy určitě budou hodit.

Obtížnosti: Jejich rozdělení a jak ovlivňují hru

Ve hře se nacházejí 4 obtížnosti a to Easy, Normal, Hard a speciální 1999 Mode. Ty ovlivňují následující kategorie, níže najdete i tabulku s přesnými čísly.

Cena za respawn: Pokaždé, když zemřete, tak jste penalizováni a musíte zaplatit určitý obnos za vaše oživení. S vyšší obtížností roste i cena za oživení. Pokud hrajete v režimu 1999 Mode a máte méně jak 100 dolarů, tak následuje game over a vy musíte hrát od poslední uložené pozice.

Obdržené poškození: Čím vyšší je obtížnost, tím větší poškození vám nepřítel způsobí.

Způsobené poškození: Vaše zbraně způsobí menší poškození s rostoucí obtížností.

Zpoždění obnovy štítu: Nad ukazatelem zdraví se vám po sebrání prvního Infusion vylepšení objeví ukazatel štítu, který se po určitém čase začne obnovovat. S vyšší obtížností roste i čas, po kterém obnova štítu započne.

Čas obnovení štítu: S vyšší obtížností budete potřebovat víc času, aby se vám kompletně zničený štít obnovil.

Kategorie / Obtížnost Easy Normal Hard 1999 Mode
Cena za respawn $5 $25 $50 $100
Obdržené poškození 50% 100% 170% 200%
Způsobené poškození 125% 100% 60% 50%
Zpoždění obnovy štítu 3 sekundy 4 sekundy 5 sekund 6 sekund
Čas obnovení štítu 1 sekunda 2 sekundy 3 sekundy 4 sekundy

Zbraně, Vigory a oblečení

Ve hře se nachází spousta zbraní, které můžete používat od pistole, přes brokovnici, kulomet až po sniperovku. Každá zbraň má své opodstatnění a dá se využívat v různých situacích. V jednu chvíli u sebe unesete maximálně dvě zbraně, takže je dobré se rozhodnout, které chcete používat a na ty se pak zaměřit a primárně je vylepšovat. Tuto techniku doporučuji i u Vigorů, což jsou v podstatě jakási kouzla. Těch je ve hře celkem 8 a jejich schopnosti můžete určitým způsobem kombinovat jako v případě, když necháte nepřátele vznést do vzduchu a poté je druhou srazíte dolů z plošiny. Stejně jako zbraně, tak i Vigory se dají vylepšovat s tím rozdílem, že u zbraní jsou vylepšení celkem 4 a u Vigorů pouze 2.

Jako poslední se ve hře nachází i oblečení, které nacházíte ve speciálních dárkových baleních a které se děli na 4 kategorie pro nohy, tělo, ruce a hlavu, což znamená, že v jednu chvíli můžete mít aktivní celkem 4 bonusy. Lokace dárkových balení je ve hře vždy stejná, ale bonus, který je v daném dárku ukrytý je zcela náhodný a mění se.

Tipy a triky

  • Pro vyvolání Vigorů potřebujete salt, který je znázorněn modrým ukazatelem v levém spodním rohu obrazovky.
  • Celkem můžete narazit na tři druhy prodejních automatů, přičemž ty první dva slouží na vylepšení zbraní a vigorů, přičemž v tom třetím si lze dokupovat munici, salt nebo samotné zdraví.
  • Pokud vám dochází munice, salt nebo zdraví, tak vám ho v kritické situaci často zajistí Elizabeth. V tu chvíli stačí zmáčknout X a přijmout ho tím. To se stane pouze v režimu souboje.
  • Stejně jako munici, salt a zdraví vám v nebojovém režimu Elizabeth pomůže najít peníze.
  • Prohledávejte všechny úložné prostory, na které narazíte, protože můžete najít tolik důležité peníze, které slouží pro nakupování a vylepšování.
  • Při sebrání Infusion upgradu si jako první vylepšete štít, protože ten nemusíte doplňovat lékárničkami, ale sám se na rozdíl od zdraví zregeneruje.
  • Ve hře sbírejte paklíče, díky kterým může Elizabeth otevřít trezory, dveře  a truhly, které ukrývají peníze, collectibles či jiné cenné předměty.
  • Ve hře můžete sníst jídlo v okolí, které vám doplní životy, případně spořádat balíček cigaret či alkohol a doplnit si tak Salt. Každý předmět má jiné účinky, takže si musíte před konzumací rozmyslet, jestli do toho jít nebo ne.
  • Později ve hře bude moci Elizabeth otevřít tzv. Tear, což jsou věci z jiné dimenze. Do hry tak můžete přinést kulometnou věž, zeď, za kterou se můžete schovat nebo bednu s lékárničkou či zbraněmi. Když Tear uvidíte, tak na něj zamiřte a zmáčkněte X.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..