0

Castlevania: Lords of Shadow – Návod: Kapitola I

Besieged Village

Hned na začátku porazte několik vlkodlaků, pak utíkejte k fontáně zdraví a zmáčkněte RT, čímž si ho doplníte. Na scéně se objeví další vlkodlak, zabijte ho a seberte stříbrné dýky, které po něm zůstanou. Objeví se další vlkodlaci, na kterých si můžete odzkoušet jak dýky, tak chytání nepřátel a po jejich zabití se objeví hláška o zkušenostech. Zabijte tedy další pětici nepřátel, získejte 25 zkušeností a otevřete knihu cestovatele tlačítkem Back. Zvolte Advanced Moves, vyberte poslední schopnost Guillotine a kupte si ji.

20150610115608 20150610115921

Potom zabijte několik další vlkodlaků, shlédněte animaci a po jejím skončení mačkejte akční tlačítko. Následně zblokujte několik útoků obřího vlkodlaka pomocí LT a jakmile se objevíte nezblokovatelná rána, tak uhněte (LT + pohyb analogem). Poté na něj útočte, dokud mu neuberete skoro všechno jeho zdraví a on uteče na skálu, kde se mu za měsičního svitu začne doplňovat zdraví. Hned jak budete moci, tak zmáčkněte RT a Gabriel vezme kůl do svých rukou. V tu chvíli proti vám skočí vlkodlak a kolo po krátké sekvenci skončí.

20150610120021 20150610120116

Hunting Path

Toto kolo se převážně odehrává na zádech koně. Jakmile se na scéně objeví nepřátelé, tak nejprve mačkáním Y zabijte oba vlkodlaky a poté pomocí X začněte útočit na Wargy. Pokud vás shodí dolů, tak zmáčkněte akční tlačítko ve chvíli, kdy pohyblivý kruh překoná hranice toho stojícího a nasedněte tak zpět na koně. Zbavte se obou Wargů a shlédněte animaci, při které spadne Gabriel z koně. Poté se na scéně objeví vlkodlak a vy můžete vyzkoušet protiútok. Ten uděláte tak, že zmáčknete LT těsně předtím, než vás nepřítel zasáhne a potom budete mačkat X. Vypořádejte se s vlkodlaky, opět nasedněte na koně a zabijte další dva osedlané Wargy. Poté už se jen vypořádejte s útočníky na zemi a shlédněte sekvenci, která ukončí tuto část.

20150610120701 20150610120739

The Dead Bog

Utíkejte po cestě kupředu, prohledejte těla rytířů a zachyťte se římsy nalevo. Po ní přeručkujte doprava, přeskočte na další a pomocí šipky dolů a tlačítka A se spusťte na zem. Jděte dopředu a na scéně se objeví několik goblinů. Pomocí RT seberte granát, který hodíte po nejbližším goblinovi, následně jich pár zabijte a pokračujte přes močál dál. Zde se držte pouze v tmavých uličkách, protože pokud šlápnete mimo trasu, tak vás začnou zabíjet jedovaté výpary. Až se vás pokusí mrtvoly stáhnout pod hladinu, tak odrazte jejich útok a na rozcestí se dejte dál po schodech napravo. Utíkejte na konec cesty, seskočte dolů ze skály a pokračujte rovně. Jděte pořád za nosem, zabíjejte gobliny, kteří vás napadnou a dostanete se ke stromu. Chytněte goblina, zmáčkněte A, čímž ho zabijete a ze země seberte granát, který vrhněte proti stromu. Tento postup ještě jednou zopakujte, přejděte přes spadlý strom a projděte bažinou.

20150610121836 20150610122120

Potom si pročistěte cestu k dalšímu rozcestí a vyběhněte po schodech nalevo (pokud si potřebujete doplnit zdraví, tak utíkejte rovně a narazíte na fontánu s doplněním zdraví). Utíkejte k levé straně budovy, vyskákejte nahoru po římsách a dostanete se do budovy. Zde prozkoumejte náhrobek a Gabriel automaticky získá vylepšení s názvem Hook Tip. Jděte k zadní stěně kobky, zmáčkněte RT a vyšplhejte nahoru. Poté zmáčkněte X nebo Y a Gabriel prorazí oknem ven, kde na vás bude čekat další boss. Hned na začátku přeskočte jeho tlakovou vlnu a začněte do něj řezat hlava nehlava. Stejně jako v případě souboje s Wargem používejte úhyby do stran a blokování úderů, několikrát ho zasáhněte a v případě další tlakové vlny ji přeskočte.

20150610122227 20150610122645

Poté mu uberte téměř všechen život a jakmile ho omráčíte, tak utíkejte k němu a zmáčkněte RT. Bude následovat akční sekvence, ve které mačkejte příslušná tlačítka a po jeho zabití si z truhly vezměte vylepšení dýk. Poté jděte ke stromu, zmáčkněte RT a dostaňte se přes plot. Doběhněte ke zničenému schodišti, přeskočte na další plošinu a spusťte se po římsách dolů. Poté přeskočte na římsu napravo, rychle přeručkujte doprava za roh a chyťte se záchytného bodu pomocí RT. Slaňte dolů, přeskočte doprava na další plošinu a vytáhněte se nahoru. Zde se zachyťte dalšího bodu, vytáhněte se nahoru a dostaňte se na pevnou zem. Následně se přehoupněte doprava na další plošinu, pokračujte dál a po několika skocích se dostanete do chrámu, kde mi level končí.

20150610123257 20150610123811

Pan´s Temple

Hned na začátku aktivujte první blikající runu nalevo, utíkejte kupředu a počkejte, až vás kamera bude snímat zepředu. Jděte dál a po pár krocích aktivujte druhou runu napravo. Pak prozkoumejte tělo mrtvého vojáka, jděte doprava a jakmile to bude vypadat, že nejde jít dál, tak vyskočte nahoru. Dostanete se ke třetí runě, kterou aktivujte, vraťte se o obraz zpět a vydejte se dál. Poté aktivujte čtvrtou runu, proběhněte skrze velkou díru ve stromě a poté objevíte poslední runu napravo. Utíkejte dozadu k zelené bráně, aktivujte amulet nalevo a zadejte runy podle vyobrazení napravo. Následně vyběhněte nahoru po cestičce, vstupte do části, kde se setkáte s Panem a v hádance aktivujte jednotlivé kruhy ve směru hodinových ručiček takto: vnější, vnitřní, vnější, prostřední a nakonec vnitřní. Tím hádanku vyřešíte a dohrajete level.

20150610132304 20150610132343

Oblivion Lake

Uličkou utíkejte kupředu, doběhněte k jezeru a seskočte na něj. Po několika metrech shlédněte animaci a započne souboj s prvním skutečným bossem – Ledovým Titánem. Přibližte se k němu, vyhýbejte se jeho útokům a poté dvakrát bouchne levou rukou do ledu. Při druhém úderu mu ruka uvízne v ledu a tak k ní utíkejte a zmáčkněte RT. Nyní přeručkujte doprava, vyskočte nahoru, pak doleva a zase nahoru, přičemž vždy když se začne hýbat, tak držte RT, aby se Gabriel na titánovy udržel. Potom ručkujte neustále doprava až k runě a mačkejte u ní X, dokud ji nezničíte. Poté se dostanete na jeho předloktí a budete muset uhnout jeho druhé ruce.

20150610135826 20150610135852

Uskočte před ní, otočte se k ní a zmáčkněte RT, čímž se dostanete na horní část dlaně. Až se ruka bude vracet zpět, tak z ní přeskočte na hrudník (opět RT), přeručkujte doleva a začněte rozbíjet druhou runu. Po několika úderech zaregistrujete pohyb levé ruky obra a tak uskočte doprava a vyhněte se jí. Pokračujte dál, dokud nezničíte druhou runu a až se vám to podaří, tak se obr předkloní. Jakmile se bude lesknout brada, tak se přehoupněte dozadu na záda, spusťte dolů a ručkujte doprava k třetí runě. Tu rovněž rozbijte, přičemž si dejte pozor na ruku, která vás bude chtít seshora shodit, pak vyskákejte uvolněnou cestou nahoru k zátylku a přehoupněte se na něj. Nyní už jen přeručkujte k pravé části hlavy a rozbijte poslední runu (opět dejte pozor na ruku, která vás bude chtít setřást).

20150610140008 20150610140854

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..