0

Resident Evil 5: Návod – Kapitola 2

Kapitola 2-1: Storage Facility

V hangáru posbírejte vše, co najdete a dveřmi vzadu vyjděte ven. Utíkejte po molu doprava a dostanete se do oblasti s přepravními kontejnery. Mezi nimi si to namiřte dál, dejte si pozor na nastražené výbušniny a prostřílejte si cestu k žebříku na konci. Po něm vylezte nahoru, projděte otevřenou bednou a seskočte dolů do úzké uličky. Tou následně proběhněte na malé prostranství a vypořádejte se s několika nepřáteli. Poté otevřete bránu na východě a dostanete se k mostu, kde se aktivuje checkpoint.

20150411153956 20150411154248

Doběhněte k propasti, přeskočte ji a proti vám pojede náklaďák. Rychle tedy sejměte výbušné barely po stranách mostu, vyhněte se mu a postupně postřílejte všechny zbylé útočníky. Na druhé straně mostu seběhněte dolů po schodech nalevo, vstupte do kanalizace a zabijte dotěrné psy. Doběhněte tunelem na konec, vykopněte branku a pokračujte ke dveřím. Venku postřílejte létající nestvůry, které se vyklubou z těl vesničanů a rozstřelte zámek na brance. Doběhněte až k žebříku, vylezte nahoru a po pláži se vydejte na tržnici. Podle mapy najděte vyznačený dům, rozstřelte zámek na hlavních vratech a vstupte dovnitř. Prohledejte mrtvolu, sestřelte objevené klíče a po jejich sebrání se spustí krátká sekvence. Na nic nečekejte, vyběhněte z budovy ven a otevřete si bránu vedoucí do přístavu. Na konci mola vstupte na loď, přeběhněte na druhou stranu a vylezte nahoru po žebříku, kde se spustí animace. Pozabíjejte okolní nepřátele, přeskočte přes zátaras a projděte bránou na konci. Uličkou mezi domy si to namiřte dál, vyběhněte malý kopeček a pomocí asistovaného skoku vyhoďte Shevu na střechu budovy.

20150411155237 20150411161034

Až posbírá vše, co najde, tak si ji zavolejte zpět, vydejte se dál a u schodiště zabijte několik vesničanů. Pak po nich vyběhněte nahoru, vstupte do budovy a zamiřte do 3. patra, kde pomozte Shevě, aby se dostala do protější budovy. Následně rychle seběhněte o patro níž, vyběhněte na balkón a ochraňujte Shevu střelbou na dálku. Ta seběhne až do nejnižšího patra, odemkne vám z ulice dveře a vy můžete pokračovat za ní. Na ulici se dejte vlevo, vyběhněte po schodech nahoru a setkáte se s nepřítelem, který na vás zaútočí motorovou pilou. Snažte se ho nalákat k červeným barelům, které rozstřelte a způsobte mu tak, co největší poškození. Poté ho dodělejte pomocí zbraní či granátů a vezměte si od něj klíč. Zbytečně se nezdržujte, protože se znovu probere k životu, vyběhněte po schodech a odemkněte si branku právě získaným klíčem. Uličkou utíkejte kupředu a projděte dveřmi na konci. Nakonec odsuňte bránu a v následující animaci mačkejte akční tlačítka na obrazovce, čímž misi úspěšně zakončíte.

20150411162549 20150411163556

Kapitola 2-2: Train Station

Vyběhněte z budovy ven, zamiřte si to mezi vlakovými soupravami dál (dejte si pozor na nastražené výbušniny) a zabijte skupinu agresivních psů. Až proběhnete druhou uličkou mezi vlaky, tak vylezte nahoru na dřevěné desky po vaší levici, z nich na vlak a přeskočte na ten nalevo. Po rampě se dejte dolů, rozstřelte výbušnou past a seskočte do důlního vozíku. Až se rozjede, tak zničte další výbušniny po stranách a výtahem sjeďte dolů. Po pár krocích si vezměte lucernu a pomalu postupujte vpřed. S lucernou v ruce nemůžete útočit, takže nebuďte příliš zbrklí a jděte opravdu pomalu. Na rozcestí se dejte vlevo, prostřílejte se k druhému a zvolte opět levou cestu.

20150411172156 20150411172946

Vydejte se přes provazový most, doběhněte do osvětlené části a ujměte se páky na zdi napravo. Otáčejte jí, dokud se brána nezvedne, počkejte až Sheva poběží dozadu a bránu pusťte. Otočte se k bráně zády, zabijte útočníky a jakmile se zvedne, tak utíkejte do velké štoly. Zbytečně se nezdržujte, zlikvidujte první várku vesničanů a po systému žebříků si to namiřte nahoru. Až vylezete po druhém žebříku, tak se dejte doleva a odbočte do druhé chodby napravo. Na rozcestí se dejte doleva a prostřílejte si cestu k výtahu, kterým vyjedete na povrch. Po schodech vyběhněte nahoru do budovy, shlédněte animaci s Irvingem a ze skříňky si vezměte sniperovku Dragunov SVD.

20150411173824 20150411174651

Po schodech seběhněte dolů, dostaňte se na cestu a rychle zlikvidujte obsluhu těžkého kulometu. Kolem něj se vydejte dál, vylezte nahoru po dlouhém žebříku a dejte se doprava. Slezte dolů na cestu, utíkejte po ní kupředu a vyběhněte nahoru do kopce. Z útesu shoďte bednu s harampádím, pak seskákejte dolů do další části a připravte se na souboj s bossem, který je kombinací netopýra a larvy. Ten má v podstatě jen jedno slabé místo a tím je jeho ocas, který je ze spodní části zbarven do oranžova. Než začne souboj, tak pořádně prohledejte okolí a posbírejte všechny miny, které najdete. Ty následně položte na zem, před monstrum a jak na ně šlápne, tak bude na chvíli bezvládně na zemi. V tu chvíli mu začněte střílet na zmíněné místo a celý postup opakujte, dokud nezemře.

20150411180833 20150411182050

Kapitola 2-3: Savanna

Tato mise se odehrává na korbě auta, kde budete ovládat těžký kulomet. Likvidujte vesničany na motorkách, v zatáčkách mačkejte akční tlačítko a pokračujte dál v likvidaci nepřátel. Poté se vydejte dál, ničte vše, na co narazíte a až auto zastaví, tak zlikvidujte hromadu vesničanů u náklaďáku. Rozstřílejte červené barely, zabijte nepřátele a po zničení náklaďáku pokračujte dál. Po zhlédnutí animace zastavíte v blízkém městečku a bude vás čekat souboj s bossem. Toho nejprve ničte pomocí kulometu a až z něj vylezou paraziti, tak je zničte. Rovněž nezapomínejte zabíjet vesničany okolo a nenechte monstrum, aby vás zbytečně zasáhlo. Poté, co si klekne a ze zad mu vyleze obrovský parazit, tak do něj střílejte a snažte se ho zničit. V případě, že parazit zaleze zpět, tak celý postup opakujte a dokončete druhou kapitolu.

20150411190612 20150411190647

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..