0

Resident Evil 5: Návod – Kapitola 3

Kapitola 3-1: Marshlands

Na malém ostrůvku před vámi si vezměte Beast Slate, vraťte se ke člunu a nasedněte do něj. Jeďte kousek dopředu, sledujte mapu a odbočte do úzké vodní uličky nalevo. Tou dojeďte až k osadě, celou ji dokola objeďte a zaparkujte u mola. Jděte k chýši v severozápadním rohu, postřílejte útočící domorodce a uvnitř najdete Warrior Slate, se kterým se vraťte zpět k člunu. Jeďte zpět na východ, postřílejte vesničany na palisádách a jakmile zmizí kůly pod hladinou, tak pokračujte dál. Jakmile projedete úzkou cestou, tak si to namiřte na sever a dostanete se na otevřené prostranství. Plavte k osadě na východě, zastavte u mola a slezte do vody. Tou se vydejte kupředu, vyhněte se aligátorům a po žebříku vylezte nahoru. Doběhněte do chýše na konci, z truhly seberte Raptor Slate a vraťte se ke člunu. Jeďte do osady na severu, slezte na suchou zem a doběhněte do kruhové oblasti. Vzadu můžete vidět dvě věže, které mají zničené žebříky.

20150413124655 20150413125923

Pomocí asistovaného skoku vyhoďte Shevu do té napravo, vezměte si Shaman Slate a vraťte se do člunu. Namiřte si to do severozápadního kvadrantu, najděte potopený vrak lodi a na něm bednu s raketometem, který se vám bude určitě hodit, protože se jedná o nejsilnější zbraň ve hře. Potom se vydejte do západní části, kterou máte vyznačenou na mapě, postupně zasaďte do dveří všechny čtyři pláty a projděte jimi. Seskočte dolů do koryta, doběhněte do vesnice a tam se aktivuje další checkpoint. Utíkejte k otevřené chýši napravo, kolem které vidíte v zemi díry a po vstupu vás obklíčí nepřátele. Postupně je tedy všechny zlikvidujte, ze země seberte zbraň S&W M29 a levým průchodem vyběhněte ven. Zabijte všechny, na které narazíte, vyběhněte do kopečka a na konci se vytáhněte nahoru. Nalevo se ujměte páky, začněte s ní otáčet a nechte Shevu přeběhnout po padacím mostu na druhé straně propasti. Následně jděte ke dveřím napravo, počkejte, až je vaše partnerka otevře a jděte k lanovce, kterou odjedete do další části.

20150413131752 20150413132002

Kapitola 3-2: Execution Ground

Proběhněte domem, shlédněte krátkou animaci a seskočte dolů na molo. Utíkejte kupředu, pak odbočte doprava a přeskočte na další plošinu, kde vás čeká krátká animace. Pak seskočte dolů, povšimněte si padacího mostu po vaší levici a nalevo od žebříku prozkoumejte otočnou páku (Sheva vám řekne, že zůstane u páky a vy máte jít na vor). Vylezte nahoru, z plošiny skočte na další a jděte k rozcestí před vámi, odkud se vydejte doleva. Dostaňte se na vor a Sheva začne otáčet pákou, čímž ho uvede do pohybu. Dejte si pozor na útočícího aligátora a jakmile bude chtít zaútočit, tak zmáčkněte akční tlačítko a vyhněte se útoku. Na konci vylezte nahoru na pevnou zem, kopněte do tlačítka a následně uvolněte bránu. Vydejte se zpět k padacímu mostu, přeběhněte na druhou stranu a vstupte do jeskyně.

20150413142035 20150413143707

Tou proběhněte na konec a narazíte na stany Tricellu. Prohledejte je, seberte vše, co najdete a pokračujte do rafinérie, kde se odehraje scénka s Irvingem. Nejprve prostřílejte všechny Majini, pak vyběhněte po schodech nalevo a po žebříku vylezte k prvnímu uzávěru, kterým otočte. Následně se dostaňte na jižní kruhovou platformu (řiďte se mapkou) a přehoďte páku. Jakmile k vám dojede lanovka, tak sjeďte na druhou stranu a otočte uzávěrem. Poté z branky sundejte závoru, zabijte Majiniho s motorovou pilou a pokračujte na plošinu v severozápadním rohu. Tam nejprve přehoďte páku, opět sjeďte na druhou stranu a otočte posledním uzávěrem. Zůstaňte, kde jste, zabijte druhého Chainsaw Majiniho, který se objeví a ze sudu seberte minu. Připravte si ji do ruky, utíkejte k uvolněné cestě na východě a po schodech vyběhněte nahoru. Hned jak to uděláte, tak položte minu na zem, počkejte, až na ní někdo stoupne a přeživší nepřátele zastřelte. Následně utíkejte na konec lávky, seskočte dolů a projděte dveřmi. Po skončení animace ubraňte Joshe před bandou nepřátel, vyjeďte výtahem nahoru a po systému železných lávek doběhněte k druhému ovládacímu panelu. Zde musíte opět ubránit Joshe, dokud se neotevřou dveře u panelu. Dostaňte se do loděnice, dejte se doprava a u Irvingovi lodi vás čeká krátká sekvence. Po jejím skončení začne odpočet a vy se budete muset dostat za Joshem, který je na druhé straně doků. Pročistěte si cestu až k němu a nasedněte do člunu.

20150413144757 20150413145202

Kapitola 3-3: Oil Field

Nejprve zlikvidujte vesničany na člunech, kteří vás pronásledují, poté se otočte a během cesty střílejte do výbušných nádrží na ochozech, čímž eliminujete nepřátele s kušemi. Až dojedete k první bráně, tak vylezte na pevnou zem nalevo, oběhněte celou oblast až k páce, kterou přehoďte a vraťte se zpět k člunu. Nasedněte do něj, likvidujte okolní nepřátele a dejte si pozor na potrubí, pod kterým se musíte přikrčit. Po chvíli dorazíte k druhé uzavřené bráně, kde se člun opět zastaví. Vylezte ven, sejměte osádku dvou kulometných věží nahoře a následně zabijte i ostatní vesničany. Jakmile posbíráte vše, co najdete, tak se chytněte páky na jedné straně brány a počkejte, až k té druhé doběhne Sheva. Po jejich přehození vylezte rychle ke kulometné věži, obsaďte ji a postřílejte nepřátele. Poté se vraťte ke člunu, nasedněte na něj a shlédněte animaci, po jejímž skončení vás bude čekat souboj s bossem.

20150413154040 20150413154200

Ten se skládá ze dvou částí. Nejprve se ujměte děla, začněte střílet na svítící bod monstra a až se schová pod vodu, tak na vás zaútočí chapadly. Snažte se jim vyhýbat, střílejte do nich z děla a až zmizí, tak si dejte pozor na další, která budou útočit i z druhé strany. Celý postup pak opakujte, dokud monstrum dostatečně nezraníte a započnete druhou fázi souboje. V té se Irving vynoří u zádi a vy ho budete moci zasáhnout. Vezměte si do ruky raketomet, namiřte na Irvinga a dobře mířenou ranou ho sejměte. Pokud nemáte raketomet, tak se budete muset spolehnout na ostatní zbraně a celý boj se tím protáhne.

20150413154853 20150413155341

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..