0

Resident Evil 5: Návod – Kapitola 4

Kapitola 4-1: Caves

Vydejte se po molu do jeskynního tunelu a zamiřte k žebříku. Vylezte nahoru, přeběhněte na druhou stranu a doběhněte ke dveřím, které vás zavedou do starobylého městečka. Na konci chodby seskočte dolů, otočte se doprava a projděte průchodem. Pak seběhněte dolů, seskočte o podlaží níž a utíkejte k můstku, kde budete vy a Sheva rozděleni. Seskočte dolů, zabijte první várku domorodců a prostřílejte se ke schodkům. Po těch vyběhněte nahoru, dejte se doprava a utíkejte za Shevou. S ní si to namiřte k označené rakvi, otevřete ji a propadnete se dolů. Zmáčkněte akční tlačítko pro hladký dopad, z beden seberte drahokamy a pokračujte dveřmi na severu do obrovského sálu. Nejprve se zbavte nepřátel, pak utíkejte k otočnému mechanismu a spolu se Shevou ho začněte otáčet. V zadní části se otevřou dveře, které se začnou zavírat. Na nic tedy nečekejte, proběhněte mezi ohnivými koulemi a za dveřmi sešlápněte podstavec, čímž mechanismus zastavíte. Potom seběhněte dolů a projděte dveřmi. Chodbou si to namiřte kupředu a jakmile sešlápnete podstavec na zemi, tak vás bude čekat sekvence, ve které musíte mačkat akční tlačítka. Při třetím a zároveň posledním skoku přes propast si dejte pozor a nezapomeňte se zachytit okraje, abyste nespadli dolů. Poté doběhněte k tahadlům, za které zatáhněte, seběhněte po schodech a utíkejte rovně.

20150415133425 20150415134438

Na konci se dejte doleva, zvolte možnost investigate a Sheva vám řekne, ať jdete k druhému tahadlu. Utíkejte přes křižovatku až k druhému tahadlu a spolu s Shevou za ně zatáhněte. Od sochy se dejte doprava, doběhněte k rozcestí a po vytvořeném schodišti vyběhněte nahoru. Zatáhněte za tahadla u sochy přímo před vámi, otočte se a utíkejte kupředu. Na konci jděte doprava, shlédněte krátkou animaci a doběhněte ke schodům. Po nich seběhněte dolů, následně po dalších nahoru a zatáhněte za tahadla u třetí sochy. Potom jděte doprava a doběhněte k soše s jedním tahadlem. Řekněte Shevě, ať zde zůstane, vraťte se ke schodišti a až seběhnete dolů, tak utíkejte dál uličkou nalevo. Na konci jděte doleva a na scéně se objeví skupina domorodců spolu s několika pavoučími monstry. Všechny je tedy zabijte, utíkejte k soše v rohu této části a zatáhněte za tahadlo. Vydržte, dokud Sheva nezatáhne za tahadlo horní sochy, potom se vydejte k rozcestí a chodbou nalevo doběhněte k poslední soše. Po aktivaci tahadel utíkejte nazpět a do cesty vám vpadne další boss. Zabijte ho stejně jako toho v kapitole 2-2, doběhněte ke schodům a vyběhněte po nich nahoru. Poté už jen projděte dveřmi a zhlédněte animaci.

20150415140653 20150415141910

Kapitola 4-2: Worship Area

Utíkejte nahoru, prozkoumejte panel a zjistíte, že do něj můžete vložit tři kruhové symboly. Dejte se doleva, shlédněte spuštění sluneční pasti a až kolem vás projede paprsek, tak projděte průchodem naproti. Doběhněte ke schodišti, vyběhněte po něm nahoru a seberte z podstavce mořský emblém. Následně zabijte nově příchozí nepřátele, utíkejte do uličky se sluneční pastí a vydejte se na sever. Před pastí se schovávejte do bočních uliček, doběhněte až ke konci a vstupte do uličky nalevo, kde se nachází druhá sluneční past. Zamiřte kupředu, vyběhněte po schodech nahoru a dostanete se do uličky se třetí pastí. Dejte se doleva, na konci přehoďte Shevu na druhou stranu pomocí asistovaného skoku a chraňte ji střelbou na dálku. Po sebrání nebeského emblému se k vám vrátí a spolu budete muset zabít několik další nepřátel. Vraťte se do uličky s třetí pastí, utíkejte na východ k checkpointu a odbočte doprava. Proběhněte na jižní konec, jděte doleva a vyčistěte celou část od místních domorodců.

20150415144544 20150415144621

Následně si vezměte zemský emblém, vraťte se k panelu a všechny tři emblémy do něj vložte. Potom vyběhněte nahoru po schodech, doběhněte k velkým vratům a projděte jimi. Za nimi seběhněte dolů po schodech a vstupte do sluneční místnosti. Zde se nachází celkem pět zrcadel, díky kterým můžete odrážet sluneční paprsek. Utíkejte k zrcadlu v levé zadní části, otočte na něj zrcadlo přímo pod ním a pak sjeďte výtahem dolů (musíte přistoupit k zrcadlu v levém zadním rohu a zmáčknout tlačítko B). Až sjedete dolů, tak skopněte z boku oba kamenné sloupy a natočte zrcadla, aby zasáhli to s výtahovou plošinou (poznáte ho podle zabarvení podlahy okolo). Potom sjeďte dolů o další patro a v žádném případě neotvírejte bednu uprostřed, protože skrývá past. Místo toho natočte zrcadla na to výtahové v zadní místnosti, sjeďte o další patro a utíkejte kupředu, čímž ukončíte kapitolu.

20150415145735 20150415145941

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..