0

Resident Evil 5: Návod – Kapitola 5

Kapitola 5-1: Underground Garden

Vyběhněte nahoru po schůdkách, přeběhněte přes lávku a po schodech na druhé straně zase dolů. Na konci projděte dveřmi a vstoupíte do chodby, kde se poprvé setkáte s Lickerem. Vstupte tedy do označené místnosti (podívejte se do mapky), druhými dveřmi ji opusťte a utíkejte na konec, kde otočte uzávěrem na dveřích. Vstupte do místnosti, přehoďte páku na stěně a rozstřelte okenní tabule. Potom vyběhněte na chodbu, proběhněte mezi klecemi s pokusnými zvířaty a po chvíli na vás zaútočí dva Lickeři. Zbavte se jich, v zadní části prosklené místnosti otevřete dveře s uzávěrem a vejděte do chodby za nimi.

20150415191236 20150415192146

Tou se vydejte kupředu, v místnosti po vaší pravici si vezměte z bedny kulomet AK-74 a po schodišti na konci chodby vyběhněte nahoru. Následně přehoďte páku na stěně, projděte dveřmi opodál a opatrně projděte kolem hordy Lickerů. Až dojdete k poškozené bráně, tak ji rychle vykopněte a doběhněte k výtahu, který si přivolejte. Než přijede, tak se ubraňte před Lickery, poté do něj nastupte a sjeďte dolů. Dejte se chodbou kupředu, shlédněte animaci a připravte se na souboj s obřím bossem. Na něj doporučuji si připravit raketomet nebo vylepšený Magnum. Hned jak souboj započne, tak se pomocí akčních tlačítek vyhněte nepřátelskému útoku a začněte útočit na rudé body na jeho končetinách. Až ho dostatečně zraníte, tak monstrum na chvíli upadne a vy mu můžete zaútočit na ústa. V tu chvíli si tedy vytáhněte nějakou opravdu silnou zbraň a pošlete ho na onen svět.

20150415192638 20150415193357

Kapitola 5-2: Experimental Facility

Vydejte se po můstku naproti, projděte dveřmi a doběhněte ke schodišti. Seběhněte po něm dolů, skryjte se za bedny a vypořádejte se s vojáky. U zavřených dveří stiskněte s Shevou tlačítka po stranách, proběhněte malou chodbou a zlikvidujte útočníky před vámi i ty nahoře. Pak vyběhněte po schodech, sejměte další várku útočníků a doběhněte k výtahu, který vás vyveze výš. Jděte dál, vyhněte se všem Lickerům, případně je zabijte a na konci projděte dveřmi. Jděte doprava podél zábradlí, u žebříku seskočte dolů a budete napadeni dalšími nepřáteli. Prostřílejte se k žebříku, vylezte nahoru a na druhé straně seskočte dolů. Zlikvidujte poslední známky odporu, utíkejte na vyvýšenou část a seskočte na přepravní pás s bednami. Po něm utíkejte kupředu a až budete moci, tak vylezte na platformu napravo. Přehozením páky zastavíte pás a Sheva vás tak bez problémů dožene. Po schodech vyběhněte o patro výš, vykopněte dveře a dostanete se k pásu, na kterém jsou výbušné lahve. Prostřílejte si cestu na konec pásu, vylezte na plošinu nalevo a seběhněte po schodech dolů.

20150415194704 20150415200947

Z kufru na stolku si vezměte kulomet SIG 556, vyběhněte po schůdkách vedle vás a povšimněte si panelu, který je momentálně neaktivní. Dejte se doprava, jedinou cestou doběhněte ke generátoru a nahoďte ho. Pak si to namiřte zpět, zabijte monstra, která vypadnou z kukel na stropě a aktivujte panel. Seskočte na běžící pás, svezte se dozadu k peci a přeběhněte doprava za zábradlí. Následně se otočte, utíkejte na konec, kde si dejte pozor na ožívající nepřátele a vyskočte na plošinu napravo. Následně vyběhněte po schodech a projděte dveřmi na konci. Chodbou utíkejte kupředu, seskočte dolů a projděte dveřmi, za kterými vás čeká souboj s bossem. Tomu bohužel normálními náboji neublížíte a tak budete muset taktizovat. Nejprve si posbírejte vše, co v místnosti najdete, převrhněte všechny červené plynové lahve a v případě, že je monstrum zachytí, tak do nich střelte, čímž mu způsobíte značné zranění. Následně prozkoumejte zařízení s plamenometem, počkejte, až se nabije a pak nechte Shevu, ať s ním útočí na bosse. Vy si vezměte do ruky kteroukoliv silnou zbraň a střílejte do slabých bodů na jeho těle. Sheva po chvíli vrátí plamenomet do zařízení a vy budete muset čekat, dokud se znovu nenabije. Celý postup opakujte tak dlouho, dokud ho nezabijete. V případě problémů si kupte raketomet a hned jak souboj začne, tak po něm hoďte zápalný granát. Ten po výbuchu odkryje jeho slabé místo a vám stačí jeden přesný zásah do něj.

20150415203115 20150415204521

Kapitola 5-3: Uroboros Research Facility

Severními dveřmi opusťte místnost, kde jste bojovali s Uroborosem a vylezte nahoru po žebříku. Dejte se doprava, vyběhněte po schodech a projděte dveřmi na konci. Utíkejte dál, vyběhněte na ochoz a naproti zlikvidujte několik vojáků. Potom se zbavte Reapera, který vyleze z kukly a přeskočte na vedlejší železnou lávku. Poté se vydejte kupředu, odbočte doleva a v místnosti na konci aktivujte přívod elektrické energie. Doběhněte k ovládacímu panelu, přehoďte páku a na pohyblivé plošině zlikvidujte skupinu nepřátelských vojáků. Až dojede, tak na ni nastoupí Sheva a bude převezena na druhou stranu. Tam zatáhne za páku ona a vy se tak budete moci dostat za ní (případně můžete jet vy první a ona jako druhá, volba je na vás). Následně se dejte doleva, po ochozu doběhněte do kanceláře a odtud dozadu ke dveřím, kterými projděte. Doběhněte ke schodišti, seběhněte dolů a u panelu přehoďte obě páky, čímž uvedete plošinu do provozu. Počkejte, až platforma zpomalí a sejměte vojáky za ovládací pákou v kontrolní místnosti.

20150416004621 20150416010917

Celý postup zopakujte, dokud plošina nevyjede až úplně nahoru a tam zastaví. Zabijte vojáky na schodišti, vyběhněte nahoru a zamiřte na konec železné lávky. Projděte vraty na konci, chodbou se vydejte dál a doběhněte k ruinám. Utíkejte k padacímu mostu, napravo od něj přehoďte páku a utíkejte k výtahu. Nechte Shevu, ať ho přivolá, naskočte do něj a budete vyvezeni nahoru. Do ruky si vezměte to nejsilnější, co máte u sebe, prostřílejte se mezi Lickery na konec a odtlačte kontejner. Stropním otvorem seskočte do kontrolní místnosti, přehoďte páku a posbírejte si věci ze skříňky. Následně odemkněte dveře, přeběhněte přes padací most na druhou stranu a projděte dveřmi. Po shlédnutí animace započne souboj s Weskerem a Jill.

20150416074207 20150416074430

Utíkejte ke dveřím napravo, prozkoumejte je a odehraje se krátká sekvence. Pak vyběhněte po schodech nahoru, utíkejte chodbou dozadu a schovejte se za první roh. Vezměte si do ruky silnou zbraň (nejlépe magnum), počkejte, až se přiblíží Wesker a rychle vykoukněte zpoza rohu a vystřelte. Následně se vydejte dál a celý postup opakujte, dokud Weskera dostatečně nezraníte a on zmizí. Následně budete bojovat jen s Jill. Přiběhněte k ní, chytněte ji nebo přehoďte a nechte vašeho partnera ať vystřelí do zařízení na její hrudi. Následně nechte Shevu, ať ji chytne a začněte vytahovat zařízení z hrudi. Vyhněte se jejímu následnému útoku pomocí akčních tlačítek, celý postup opakujte, dokud jí zařízení nevytrhnete a shlédněte animaci.

20150416075118 20150416075332

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..