0

Resident Evil HD: Návod za Jill Valentine – Část 1: Spencerovo panství

Po úvodní animaci se ocitnete v jídelně, ze stolu před vámi si vezměte Ink Ribbon a utíkejte za Barrym ke krbu, kde se odehraje další scéna. Poté projděte dveřmi napravo, jděte dolů k obrazovce a dostanete se do střetu s první zombií. Na nic tedy nečekejte, vraťte se do jídelny a počkejte, až Barry monstrum zastřelí. Hlavními dveřmi se vraťte zpět do hlavní haly, prozkoumejte prostor pod schodištěm a následně po něm vyběhněte nahoru do patra. Až ho celé prozkoumáte, tak se vraťte dolů, shlédněte animaci a od Barryho dostanete Lock Pick, který slouží k vypáčení zámků. Projděte dvojitými dveřmi napravo od schodiště a dostanete se do místnosti se sochou (Statue Room). Odsuňte komodu u průchodu nalevo, doběhněte na konec chodby a seberte si dýku, které slouží k vaší obraně. Po cestě zpět budete napadeni zombíkem, kterému se pokuste vyhnout, protože jinak Jill použije nůž a ubrání se mu sama.

003 006

Následně odtlačte komodu tak, aby ji půlka zasahovala do chodby a poté ji přisuňte k soše. To vám umožní na komodu vylézt a z vázy sebrat mapu. Vraťte se do haly, vyběhněte po první části schodiště nahoru a dveřmi naproti vám zamiřte na hřbitov. Tam teď nic konkrétního nenajdete a tak si prohlédněte zamčenou branku a taky hrob na konci úzké uličky, kde si povšimněte, že chybí hlava šípu. Jděte zpět do sídla, vyjděte po schodech nalevo od Jill a dvojitými dveřmi vstupte do horní části jídelny. Zbavte se zombie, která vás napadne, poté odtlačte sochu podél zábradlí a shoďte ji dolů v místě, kde ho kus chybí. Potom se vraťte do spodní části jídelny a seberte Blue Gemstone, který vypadl ze sochy. Potom utíkejte ke krbu, projděte dveřmi napravo a utíkejte k místu, kde vás napadla zombie. Prohledejte tělo mrtvého Kennetha, vezměte si od něj pásku do magnetofonu a projděte dveřmi v chodbě nalevo.

008 010

Doběhněte ke schodišti, vzadu u zdi seberte ze země 2 zelené květiny a ze stolku s klecí zásobník do pistole. Vyběhněte po schodech o patro výš a vstupte do chodby ve tvaru písmene Z. Ze země seberte další 2 zelené rostliny, které spolu zkombinujte, pak se vydejte chodbou kolem zrcadla dál a zastřelte zombii. Pokračujte k soše, ve které je šíp a po vytáhnutí získáte Golden Arrow. Ten musíte prozkoumat přes inventář volbou Examine a odmontujte hlavu šípu, čímž získáte část Arrowhead. U velkého zrcadla v rohu seberte další zásobník a s ním pokračujte na konec chodby, kde odemkněte dveře napravo. Ty vás zavedou zpět do horní části jídelny, odkud se vydejte na hřbitov. Zde vložte do náhrobku chybějící hlavu šípu a po tajném schodišti seběhněte dolů do strojovny. Vzadu seberte z podstavce Book of Curses, v inventáři si ji prohlédněte a na zadní straně objevíte klíč Mansion Key (Sword).

013 015

Poté si ještě přečtěte knihu a dostanete nápovědu k hádance s hlavami, kterou reprezentují čtyři kamenné hlavy s náhrobky u vchodu strojovny. Vraťte se zpět do sídla, zamiřte do místnosti se sochou a pomocí klíče odemkněte jediné, dosud neprozkoumané dveře, které vás zavedou do chodby ve tvaru písmene L. Utíkejte kousek kupředu, odtlačte stolek u stěny nalevo a najdete dýku. Stejně tak odsuňte stolek na konci chodby, seberte náboje do pistole a vstupte do další chodby. Tam si pomocí paklíče odemkněte dveře nalevo, doběhněte do zadní části a seberte pytel s herbicidem (Chemical). Pokud máte v inventáři místo, tak posbírejte zelené rostliny a vraťte zpět do domu. Vydejte se dál chodbou, vstupte do koupelny napravo a vypusťte vanu. Po skončení animace si z ní vezměte další dýku a vraťte se na chodbu. Vstupte do další místnosti, na kterou v chodbě narazíte, proběhněte jí a dostanete se do pokoje, kde na stěně objevíte brokovnici.

016 018

Tu si momentálně nemůžete vzít, takže si lokaci pokoje dobře zapamatujte a ze stolku seberte dýku. Poté se vraťte zpět na chodbu, doběhněte na její konec a dvojitými dveřmi zamiřte dál. Rovnou si to namiřte do místnosti nalevo, u schodiště zabijte dotěrného zombíka a vstupte do místnosti pod schody, kde najdete save room. Zde si pomocí pásky Ink Ribbon uložte hru, následně si z bedny s lampou vezměte zásobník do pistole a ze země předmět Fuel Canteen. Nakonec se podívejte do truhly v rohu místnosti, kde si můžete odložit všechny nepotřebné předměty a opusťte místnost. Vyběhněte po schodech nahoru do patra, zamiřte směrem dolů k obrazovce a za rohem zabijte zombii. Dveřmi na konci vstupte do chodby ve tvaru U, jděte dozadu a vstupte do studovny. Tam si vezměte ze stolku s lampou Dog Whistle (psí píšťalku) a z pracovního stolu pak Lighter (zapalovač).

019 020

Stejnými dveřmi místnost zase opusťte, utíkejte na opačný konec chodby a pomocí klíče odemkněte dveře, čímž se dostanete zpět do horního patra hlavní haly. Přeběhněte na druhou stranu, vstupte dvojitými dveřmi do jídelny a podél pravého zábradlí utíkejte ke dvojici dveří. Odemkněte si ty nalevo, projděte jimi a zamiřte do prvních dveří, na které narazíte. Vezměte si do ruky pistoli, postavte se před barevné sklo a zapískejte na píšťalku. Jakmile se psi objeví, tak je postřílejte a od jednoho z nich si vezměte Collar (obojek). Prozkoumejte ho, poté i objevený drahokam a získáte Imitation of a key (imitace klíče). Stejnou cestou utíkejte zpět do horní části jídelny a dveřmi napravo vstupte do Z chodby. Tou proběhněte až k dalším dveřím, od nich pokračujte dolů a vstupte do Blade Room. Vyběhněte po schodech nahoru, doběhněte k piedestalu a vezměte si z něj Mansion Key (Armor), čímž bohužel spustíte past.

021 025

Na nic tedy nečekejte, vložte do otvoru imitaci klíče a jakmile past deaktivujete, tak se vraťte do horní části jídelny. Zamiřte do dveří nalevo, doběhněte ke schodišti a zabijte zombie. Poté seběhněte dolů, vstupte do místnosti pod schodištěm a uložte si hru. Následně vyběhněte před pokoj, utíkejte dál a dveře po vaší pravici otevřete pomocí paklíče. Uvnitř si vezměte baterii a zničenou brokovnici, s ní se vraťte do hlavní haly a pokračujte do druhého křídla. Vydejte se do místnosti s brokovnicí na stěně, sundejte ji a do držáku položte tu zničenou. Tím past opět deaktivujete a s novou zbraní můžete zamířit do hlavní haly. Vraťte se k místnosti, kde jste našli zničenou brokovnici a odemkněte dveře vedle, které vás zavedou do chodby, ve tvaru písmene F. Na stolku napravo si vezměte baterii, pak utíkejte směrem k obrazovce a na konci chodby vstupte do místnosti s rostlinami. V rohu se nachází vodní pumpa, na kterou použijte herbicid a poté pumpu aktivujte prvním tlačítkem, čímž otrávíte rostliny ve fontáně.

028 030

V zadní části místnosti si prohlédněte obrovský štít a získáte z něj předmět Death Mask. Opusťte místnost, utíkejte nazpět a skrz okna na vás zaútočí zombíci. Nezdržujte se s nimi, u dveří pokračujte dál chodbou doleva a na dalším rozcestí odbočte doprava. Ze stolku vedle dveří seberte dýku a vstupte do místnosti s tygří hlavou. Na ni použijte modrý drahokam, vezměte si krabici s broky a vraťte se na chodbu. Z rozcestí jděte dál směrem k obrazovce a vstupte do dalších dveří, na které narazíte. Z postele seberte zásobník do pistole, oběhněte postel a přečtěte dokument na stolku. Jakmile půjdete nazpět, tak na vás zaútočí 2 zombie a vy se jich budete muset zbavit. Vraťte se na chodbu, proběhněte dveřmi na konci chodby a dostanete se do té, kde jste na začátku hry našli Kennethovo tělo. Dejte si pozor na rychlou zombii Crimson Head, utíkejte k obrazovce, projděte dveřmi napravo a pokračujte do hlavní haly.

030 032

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..