0

Resident Evil HD: Návod za Jill Valentine – Část 2: Pokračování Spencerova panství

Vyběhněte po schodech do horního patra hlavní haly, vstupte do východního křídla a zamiřte k prvním dveřím. Odemkněte je pomocí klíče, za nimi shlédněte animaci s Richardem a dozvíte se, že mu budete muset přinést sérum. Vraťte se do hlavní haly, v horním patře odemkněte dveře v jihovýchodním rohu mapy a vstupte. Vydejte se kupředu, ze skleněného stolu seberte zásobník do pistole a kousek dál najdete Forestovu mrtvolu. Seberte granátomet, který je vedle něj, na konci balkónu si posbírejte rostliny a zabijte Foresta, který vás napadne. Vraťte se do hlavní haly, zamiřte do západního křídla a v horním patře jídelny vstupte do dveří v rohu. Poté doběhněte ke schodišti, seběhněte po něm o patro níže a v místnosti s truhlou a psacím strojem si můžete vzít sérum z police.

002 003

Následně si uložte hru, vezměte si do inventáře sérum, pistoli, brokovnici, granátomet, zapalovač, masku, klíč se znakem brnění a sprej první pomoci (nebo jiné léčiva) a utíkejte zpět za Richardem. Pokud ještě není mrtvý, tak mu dejte sérum (je to závislé na tom, jak rychle mu ho přinesete) a projděte dveřmi nalevo od něj. Zabijte zombíka, který vás napadne z boční chodby, utíkejte na její konec a vstupte do potemnělé místnosti. Ze stolu seberte zásobník, pomocí zapalovače zapalte svícen a vitrínu odtlačte směrem doprava. Za ní najdete malou místnost, kde nejprve zabijte zombii a seberte ze skříně Musical Score (noty). Vraťte se zpět do hlavní chodby, pokračujte po ní dál a odemkněte si dvojité dveře, na které za rohem narazíte. Za nimi vás čeká hádanka s brněním, ve které musíte posunout jednotlivá brnění do původní pozice a to v přesně daném pořadí.

Krok Akce
1 Posuňte levou zadní sochu.
2 Posuňte pravou přední sochu.
3 Posuňte pravou zadní sochu.
4 Podruhé posuňte levou zadní sochu.
5 Posuňte levou přední sochu.
6 Podruhé posuňte pravou zadní sochu.
7 Posuňte podruhé pravou přední sochu.
8 Podruhé posuňte levou přední sochu.
9 Dvakrát posuňte pravou přední sochu.

Potom prozkoumejte panel ve středu místnosti, stiskněte tlačítko a vzadu ze stěny si vezměte Jewelry Box. Opusťte místnost, utíkejte po chodbě dál a projděte dveřmi napravo. Doběhněte ke schodišti, seběhněte dolů a vstupte do save roomu pod schody. Tam si posbírejte zásoby, odložte do bedny všechny nepotřebné předměty včetně skříňky a uložte si hru. Opusťte místnost, vyběhněte nahoru po schodech a dejte se doleva. Odemkněte si první dveře, na které narazíte a dostanete se do místnosti s jelení hlavou na stěně. V rohu si vezměte zelenou a červenou rostlinu, které zkombinujte v inventáři zkombinujte, poté jděte dolů k obrazovce a vstupte do ložnice, kde najdete lékárenský box, po jehož ohledání objevíte sprej první pomoci. Následně se vraťte do předchozí místnosti a pokračujte do pracovny na druhé straně, kam se dostanete pomocí paklíče.

006 007

Naproti dveřím je vitrína, ze které sundejte Fishhook (rybářský háček), poté prohledejte vitrínu napravo od dveří a seberte Lure of a bee (včelí návnada). Oba předměty zkombinujte v inventáři, jděte k vitríně nalevo od dveří a tam seberte Bee Specimen (včela). Na její místo položte zlatou včelu s háčkem, do vitríny napravo pak dejte normální včelu a zmáčkněte tlačítko. Po prozkoumání vitríny s hmyzem zabijte včelu, která obživne a z přihrádky seberte Wind Crest (větrná pečeť). Nyní se vraťte zpět do hlavní haly, pokračujte na hřbitov a dolů do strojovny, kde umístěte masku bez očí na první sochu. Utíkejte zpět do sídla, vstupte do jídelny a pokud máte v inventáři dvě volná místa, tak si nad krbem vezměte Wooden Emblem (dřevěný emblém). Vstupte do chodby napravo, utíkejte dozadu a odemkněte další dveře nalevo, za kterými se skrývá klavír. Nejprve ho oběhněte, vstupte do úzké chodby a odsuňte skříň.

009 010

Za ní si vezměte z police Musical Score, zkombinujte je s prvními notami, které máte u sebe a výsledný předmět použijte na klavír, načež Jill zahraje Moonlight Sonatu. Vstupte do tajné chodby, přečtěte si deník na podlaze a přivlastněte si Gold Emblem (zlatý emblém). Na jeho místo položte ten dřevěný a utíkejte zpět do jídelny. Poté vložte zlatý emblém do slotu nad krbem a utíkejte k hodinám, kde vás čeká další hádanka. Zvolte tedy hodinovou ručičku (Large) a dvakrát s ní otočte ve stejném směru, abyste se dostali na 6:00 a poté už nic dalšího nedělejte. Z přihrádky ve zdi si vezměte Mansion Key (Shield), vraťte se do hlavní haly a pokračujte do východního křídla, do místnosti se sochou. Projděte dveřmi napravo, proběhněte L chodbou a následně i tou další chodbou, kde se vyhněte zombiím, které prorazí okna. Když se nyní podíváte na mapu, tak se nacházíte v další L chodbě, kde jsou troje zamčené dveře a jedny odemčené, kterými se můžete dostat k save roomu.

012 014

Pokud tedy chcete, tak si zajděte uložit hru, v opačném případě odemkněte dveře v rohu a vstupte do galerie, kde vás čeká další puzzle. Najdete zde prosklené obrazy, které jsou viditelné ze dvou stran. Nejprve zmáčkněte tlačítko u prvního obrazu a ten bude svítit oranžově. Pak stěnu oběhněte a u prvního obrazu, který je žlutý zmáčkněte tlačítko a on bude zářit zeleně. Nakonec ještě aktivujte tlačítko u obrazu uprostřed a ten bude svítit fialově. Poté utíkejte k portrétu ženy na konci chodby, zmáčkněte tlačítko a pokud jste vše udělali správně, tak se zvedne stěna a vy si budete moci vzít Death Mask (maska bez úst). Brankou zamiřte na hřbitov a následně dolů do strojovny, kde masku umístěte na čtvrtou sochu. Vraťte se do sídla, v jedné ze save roomu si z bedny vytáhněte granátomet (pokud ho tedy nemáte u sebe) a zamiřte do 2. patra hlavní haly. Zde pokračujte do východního křídla a v úzké chodbě projděte prvními dveřmi napravo, čímž se dostanete do chodby, kde jste se potkali s otráveným Richardem.

015 018

Chodbou proběhněte do další, tam utíkejte směrem ke kameře a po schůdkách vyběhněte ke dveřím, jenž jsou pokryty pavučinami. Vstupte dovnitř, prozkoumejte místnost a zaútočí na vás první boss ve hře, kterým je obří had jménem Yawn. Rychle si vytáhněte granátomet, začněte do něj pálit a jakmile vám dojdou náboje, tak přezbrojte na brokovnici. Po několika dalších ranách uteče a vy si můžete sebrat třetí Death Mask, které tentokrát chybí nos. Poté se vraťte do save roomu pod schodištěm (pokud vás Yawn otrávil, tak zde budete přemístěni automaticky), z bedny si vytáhněte Jewelry Box a prozkoumejte ji. Zmáčkněte obě tlačítka, která znázorňují polovinu srdce a po otevření získáte poslední Death Mask, které chybí nos, ústa i oči. Než odejdete, tak si nezapomeňte vzít munici a vydejte se na hřbitov, odkud pokračujte dolů do strojovny.

020 021

Umístěte masku bez nosu na třetí sochu, poslední masku pak na tu druhou a utíkejte ke spadlé rakvi, kde budete svědky toho jak spadne mříž a uvězní vás v místnosti. Rychle si vytáhněte granátomet nebo brokovnici, zabijte Crimson Head Prototype 1 zombii a zmáčkněte tlačítko v rakvi, čímž mříž zase otevřete. Poté seberte Stone and Metal Object (objekt z kamene a železa), vraťte se na hřbitov a otevřenou brankou vstupte do galerie (pokud jste si ji dříve neodemknuli, tak se do chodby dostanete přes východní část sídla). Tou jen projděte do další chodby, kde si dejte pozor na zombie a od dveří galerie utíkejte doprava. Na konci projděte železnými vrátky, doběhněte k dalším dveřím a do slotu nalevo vložte objekt z kamene a železa, který jste našli v rakvi. Poté už jen projděte dveřmi a dostáváte se do části, kde budete procházet okolím kolem Spencerova panství.

023 024

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..