1

Resident Evil HD: Návod za Jill Valentine – Část 4: Rezidence

Vydejte se po chodbě k prvním dveřím, vstupte do save roomu a posbírejte sprej, battery pack a ukládací pásku. Následně si doplňte kerosen do plácačky, uložte hru a opusťte místnost. Vydejte se dozadu za dřevěnou bednu, vstupte do místnosti a zabijte obrovského pavouka, který na vás zaútočí. Potom jděte doprava, zabijte i druhého pavouka, který se pohybuje po stěnách a vyběhněte po schodech ke kulečníkovému stolu v horním podlaží. Podívejte se na něj zblízka a zapamatujte si barvy jednotlivých koulí (2: modrá, 3: červená, 4: fialová, 5: oranžová, 6: zelená). Následně seběhněte po schodech dolů do baru, ze stolu si vezměte broky a na barovém pultu najdete Red Book (červená kniha) a krabičku první pomoci, která skrývá mix zelené a modré rostliny. Vraťte se do save roomu, všechny získané věci, kromě červené knihy, odložte do bedny a jděte zpět na chodbu.

002 003

Dřevěnou bednu posuňte směrem k obrazovce a poté do boční chodby napravo. Následně přelezte přes bedny na druhou stranu a vstupte do další chodby. Vydejte se kupředu, pokuste se vstoupit do pokoje 002 a odehraje se animace. Po jejím skončení vstupte do místnosti a promluvte si s Barrym. V zadní části pokoje odsuňte levou knihovnu ke zdi, pravou knihovnu doprava a po objeveném žebříku slezte dolů. Utíkejte chodbou kupředu, postupně odtlačte trojici beden do vodní nádrže tak, aby se přes ně dalo přeběhnout a na konci místnosti projděte vraty do zatopené místnosti. Po několika krocích budete napadeni žraloky Neptune a tak se budete muset vrátit zpět do pokoje 002. Zabijte zombii, která se objeví, vstupte do koupelny a z poličky seberte klíč Residence Key (001). Vraťte se zpět k save roomu, pomocí klíče si odemkněte pokoj 001 naproti přes chodbu a vstupte dovnitř. Seberte dva zásobníky do pistole, následně i zbraň pro sebeobranu a vstupte do koupelny.

005 007

Po vypuštění vany si přivlastně klíč od kontrolní místnosti Control Room Key, vraťte se do podzemní části, kde vás napadli žraloci, vydejte se po vnější platformě až dozadu a doběhněte k místnosti, kterou si odemkněte získaným klíčem. Zde vás bude čekat poměrně obtížná hádanka, kterou musíte splnit velmi rychle. Slezte po žebříku dolů, jděte doleva a objevíte tabuli, na které je zobrazeno číslo 1, 2 nebo 3, což vám říká, který ventil máte v případě krize otevřít. Poté utíkejte k velkému oknu napravo od žebříku, prozkoumejte počítač a zmáčkněte tlačítko pro odsání vody. V tu chvíli do okna narazí žralok a začne nouzové odpočítávání. Na panelech napravo od okna zmáčkněte tlačítko a následně přehoďte páku u počítačů nalevo. Bohužel se vrata díky ztrátě tlaku oleje zaseknou a tak utíkejte do chodby, na rozcestí se dejte směrem ke kameře a objevíte systém s uzávěry.

009 010

Otevřete uzávěr, který byl uveden na tabuli, vraťte se do ovládací místnosti a znovu zmáčkněte tlačítko na panelu napravo od okna a poté přehoďte páku. Pokud jste to stihli dostatečně rychle, tak se zavřou krycí panely a vy tak odvrátíte hrozbu. Nakonec tedy utíkejte k panelu u okna, do kterého žralok narazil, pomocí tlačítka vypusťte vodu a pokračujte do chodby. Na jejím konci projděte dveřmi, povšimněte si mříží vzadu za Jill a utíkejte směrem k obrazovce, kde dvojitými dveřmi zamiřte do vypuštěné nádrže, ve které plavali žraloci. Utíkejte dozadu, proběhněte kolem obřího žraloka a vylezte na plošinu s panelem. V rohu plošiny si povšimněte krabičky s klíčem a pokuste se ho sebrat. K životu se probere velký žralok a tak ho hodně ranami z brokovnice nebo granátometu zabijte.

011 014

Následně vylovte klíč Residence Key (Gallery), který spadl pod vodní hladinu, vraťte se k dříve zmíněné mříži a vstupte do další chodby. Tam si z beden seberte náboje do magnumu, následně doběhněte k žebříku a vylezte po něm nahoru. Jakmile se dostanete do známé chodby, tak utíkejte nazpět do pokoje 002 a odtud pokračujte na chodbu. Vydejte se nazpět, odemkněte první dveře po vaší pravici a vstupte do galerie. Utíkejte rovně, u dveří 003 se dejte doleva a v rohu prohledejte mrtvolu. Seberte Insecticide Spray (sprej proti hmyzu), následně se vraťte zpět na chodbu a utíkejte doprava. Proběhněte kolem pokoje 002, ze stěny sundejte mapu a objevíte díru ve zdi, za kterou se ukrývá vosí úl. Použijte tedy sprej, vraťte se zpět do galerie a od mrtvoly pokračujte doleva. Vzadu seberte Residence Key (Room 003), s ním odemkněte danou místnost a vstupte dovnitř.

017 018

Prohledejte knihovnu, vezměte si knihu a místo ní vložte tu červenou. Následně zpřeházejte knihy tak, aby jejich rub vytvořil obrázek nahé ženy a vstupte do tajné místnosti, kde vás čeká souboj s dalším bossem, kterým je obrovská rostlina Plant 42. Rostlina je celkem jednoduchá a tak vyběhněte po schodech nahoru a ve chvíli, kdy se otevře její hlavní část, tak do ní palte tím nejsilnějším, co máte (nejlépe se osvědčil granátomet s hořlavými granáty). Neustále buďte v pohybu, pak ji opět zasáhněte a střílejte pouze ve chvíli, kdy je plášť otevřený, protože jinak rostlině neublížíte. Až ji nakonec zabijete, tak seběhněte po schodech dolů, seberte z krbu Mansion Key (Helmet) a vraťte se do save roomu, kde si pro jistotu opět uložte hru. Následně opusťte tuto část a vraťte se zpět do sídla.

022 024

xDante1986

One Comment

  1. Až vypustite tu velkou nádrž (u těch rybiček)a pujdete dovnitř tak do toho obřího žraloka nestrelte ani jeden náboj , je to Úpa zbytečný
    Vylezte na plošinu a až se zavrtí tak strčte do ty skříňky , spadne dolů a vy zapněte tu páku nalevo
    Žraloka usmaží elektrika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..