0

Resident Evil HD: Návod za Jill Valentine – Část 5: Návrat do Spencerova panství

V garáži si posbírejte zásoby, které vám zde nechal Barry (2 spreje první pomoci, omračující baterii a kyselinové granáty do granátometu), proběhněte spojovací chodbou přímo do sídla a po zhlédnutí videa zabijte Huntera, který vám vpadne do zad. Na tyto nepřátele si dejte pozor, protože se jedná o nejnebezpečnější běžné monstrum ve hře. Následně utíkejte k dvojitým dveřím na konci chodby a projděte dveřmi nalevo od nich. Doběhněte ke schodišti, zamiřte po něm nahoru a pokračujte chodbou dozadu. Vstupte do další místnosti, posbírejte ze země rostliny a pomocí klíče si odemkněte dveře do další části, kde vás čeká menší puzzle. Odtlačte sochu doleva, pokračujte s tím až dozadu ke zdi a jakmile se stěny zastaví, tak utíkejte nazpět. Běžte dozadu za pravou stěnu, na konci zmáčkněte tlačítko na zdi a rychle zamiřte zpět k soše, kterou jste před chvíli posunovali ke zdi.

001 002

Nyní jí posuňte doleva, počkejte, až zajede do zdi a odkryje se tajná místnost. Po vstupu seskočte dírou v zemi dolů, ze země seberte knihu Last Book Vol. 1 a prozkoumejte ji. Uvnitř najdete Medal of Eagle (medaile orla). Poté si přečtěte dokument na náhrobku, zmáčknutím tlačítka odkryjte tajnou chodbu a slezte po žebříku dolů. Proběhněte chodbou plnou pavouků, projděte dveřmi a v chodbě zabijte zombie. Poté se protáhněte brankou, na konci si pohrajte u panelu s pojistkou a druhou chodbou utíkejte na konec. Po vstupu do kuchyně máte dvě možnosti.

1) Můžete projít dveřmi naproti Jill, které vedou do části s mrtvolou Kennetha.
2) Zamiřte k výtahu.

Další část je pouze a jejím splněním můžete zachránit Chrise Redfielda a získát tak lepší zakončení. Pokud chcete nechat Chrise umřít, tak můžete následující část přeskočit.

003 004

Add 1)

Vydejte se tedy dveřmi do místnosti s mrtvým Kennethem, které musíte odemknout pomocí Mansion Key (Sword) a zde se poprvé setkáte se Sweepery. Ti, jsou silnější verzí Hunterů, která vás navíc dokáže otrávit jedem. Rychle jednoho zabijte, otevřenými dveřmi vstupte do F chodby a projděte druhými dveřmi nalevo. Doběhněte ke schodišti, po něm zamiřte nahoru a jděte směrem k obrazovce. Pomocí klíče si odemkněte dveře nalevo a vstupte do pokoje, kde si pod hlavou jelena vezměte výbušné granáty do granátometu. Poté přisuňte jednu skříňku pod hlavu jelena a tu druhou pod hlavu buvola.

005 008d

Následně zhasněte světlo a pokuste se sebrat žlutý drahokam z buvolí hlavy. Nepůjde to a to kvůli orlovi, který vás sleduje. Seskočte tedy dolů, rychle utíkejte k jelení hlavě a vytáhněte červený drahokam, než se orel stihne otočit a vy uslyšíte pronikavý zvuk, jak něco zaklapne. Následně to samé udělejte i s buvolí hlavou a vytáhnět z ní žlutý drahokam, se kterým opusťte místnost. Seběhněte po schodech dolů, utíkejte na konec chodby a zabijte dva Sweepery, kteří proskočí okny. Vraťte se zpět do F chodby, od dveří běžte doleva a na dalším rozcestí doprava, což vás přivede do místnosti s tygří hlavou. Do ní vložte žlutý drahokam, seberte si MO Disk 1 a vraťte se do save roomu, kde si odložte nepotřebné věci do bedny a uložte hru. Následně se vraťte zpět do kuchyně a pokračujte dál.

010 012

Add 2)

Zamiřte k výtahu, sjeďte s ním dolů a ve výklenku napravo zabijte první zombii. Poté posbírejte 2 zelené a 1 červenou rostlinku, proběhněte kolem výtahu dál a zbavte se i druhé zombie v této části. Jakmile zahnete za roh, tak uvidíte dveře, které vedou do skladu. Uvnitř si pobírejte ze země náboje do revolveru a granátometu, seberte Battery (baterie) a místnost opusťte. Od dveří zamiřte doprava, projděte dveřmi na konci chodby a dostanete se do dobře známé Z chodby. Proběhněte jí na konec, dejte se dolů k obrazovce a vstupte do místnosti, kde jste dříve řešili hádanku s falešným klíčem. Kolem podstavce proběhněte dál, na konci si odemkněte dveře a doběhněte do knihovny, kde vás čeká druhý střet s obřím hadem Yawnem. Toho zlikvidujete jako v prvním případě pomocí granátometu a tentokrát se ho zbavte jednou provždy. Až se tak stane, běžte za knihovnu, do které udeřil a ze země seberte Last Book Vol. 2.

013 015

Tu si v inventáři prohlédněte, otevřete ji a najdete Medal of Wolf (medaile vlka). Vraťte se zpět do hlavní haly sídla, v přízemí pak odemkněte jednoduché dveře napravo od schodiště a vstupte do odpočívárny. Proběhněte jí do místnosti se zrcadlem, zabijte zombii a z police seberte Jewelry Box. Ten následně spojte s červeným drahokamem a emblém složte dle obrázku vpravo, abyste získali Broach. Získanou brož pak následně prozkoumejte v inventáři a získáte Emblem Key. Z hlavní haly projděte dvojitými dveřmi napravo a doběhněte až do třetí chodby, což je ta, ve které vás po návratu napadl první Hunter ve hře. Nacházejí se zde dveře vedoucí do galerie, ke garáži a také k save roomu, což ale není vše, protože se zde nacházejí i dveře s emblémem rodu Spencerů. Odemkněte jediné získaným klíčem, vstupte do místnosti a rozsviťte lampičku na stole.

016d 017

Následně seberte Metal Object, ze šuplíku vezměte broky a běžte do save roomu. Zde si nejprve vezměte otočnou páku a baterii, poté si uložte hru a utíkejte do garáže. Dvojitými dveřmi vyběhněte do zahrady, pokračujte do části s vypuštěnou nádrží a na konci sjeďte výtahem dolů do části s vodopádem. V rohu použijte baterii na odstavený výtah, vyjeďte s ním nahoru do zahrady a zjistíte, že jste v části, kterou jste před chvílí probíhali. Na nic tedy nečekejte, utíkejte k nádrži a na mechanismus použijte otočnou páku. Jakmile se nádrž opět naplní, tak jděte zpět do zahrady, sjeďte výtahem zase dolů a vstupte do chodby, kterou před chvílí ukrýval vodopád. Nakonec slezte dolů po žebříku a dostanete se do tunelů.

018 019d

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..