0

Resident Evil HD: Návod za Jill Valentine – Část 8: Laboratoř

Doběhněte k dvojitým dveřím a po žebříku nalevo od nich slezte dolů do místnosti, kde si můžete uložit hru a také doplnit zásoby z bedny. Vstupte do další části, zabijte dvě zombie a posbírejte si dle potřeby zelené rostliny, které se zde povalují. Poté doběhněte ke schodišti, dejte se doleva a ze stolku seberte druhý MO Disk. Potom se vraťte ke schodišti, seběhněte po něm dolů a zamiřte dveřmi dál, čímž se dostanete do hlavní chodby ve tvaru obdélníku. Vstupte do místnosti nalevo, ze země seberte krabičku první pomoci, která skrývá mix dvou zelených rostlin a dveřmi napravo vstupte do ozařovací místnosti. Z počítače seberte dokument, ze kterého zjistíte přihlašovací jméno John a heslo Ada, pak si vezměte i dva rentgenové snímky a umístěte je na osvětlovací tabuli. Poté aktivujte speciální světlo tlačítkem zdi vedle dveří a pokud jste vybrali pozice snímků správně, tak dostanete na základě nemocí další slovo Cell.

001 004

Vraťte se zpět do hlavní chodby ve tvaru obdélníku, utíkejte dál chodbou napravo a projděte dvojitými dveřmi v horní části obrazovky (po levici Jill). Utíkejte k počítači, přihlaste se pomocí jména John a jako heslo dejte Ada. Odemkněte patro B-3F a následně i patro B-2F, které bude vyžadovat heslo Cell. Vraťte se do hlavní chodby, běžte do chodby vedle schodiště, ze které jste se dostali do ozařovací místnosti a utíkejte směrem ke kameře. Vstupte do dveří po vaší pravici, uvnitř zabijte zombíka a seberte dokument z police. Následně si přivlastněte Slide Filter, použijte MO Disk na konzoli na stole a uvidíte, že jste odemkli jeden ze tří zámků. Nyní se vydejte zpět do horního patra, od schodiště pokračujte doleva a vstupte do odemčené projekční místnosti nalevo (vedle místa kde jste našli druhý MO disk). Na projektor použijte získaný filtr a na posledním snímku uvidíte čísla 8462, která si zapamatujte.

005 007

Z police napravo od dveří seberte třetí MO Disk, na panelu na pravé zdi zadejte kód a vstupte do tajné místnosti, kde získáte Laboratory Key. Vraťte se o patro níž, pomocí klíče odemkněte jednokřídlé dveře v jihovýchodním rohu a dostanete se do chodby ve tvaru T. Nejprve utíkejte rovně a na rozcestí zamiřte do odpočívárny před vámi, kde najdete munici a léčiva. Následně si odložte nepotřebné věci do bedny, vezměte si z truhly první MO disk (pokud jste se rozhodli v dřívější části pro záchranu Chrise, jak píšu v návodu) a vraťte se na chodbu. Utíkejte směrem ke kameře, projděte dvojitými dveřmi a dostanete se do strojovny. Opatrně běžte doleva a jakmile na vás zaútočí monstrum Chimera, tak ho pomocí brokovnice nebo magnumu pošlete k zemi. Kolem dveří proběhněte dál, prozkoumejte celou místnost a měli byste nalézt modře svítící tlačítko na stroji. Zmáčkněte ho a získáte kapsli Fuel Supply Capsule.

010 013

Poté se vraťte ke dveřím, kolem nichž jste jen probíhali a vstupte do další části. Utíkejte rovně, do konzole na stole vložte třetí MO Disk a vraťte se nazpět do hlavní chodby ve tvaru obdélníku. Hned jak do ní vstoupíte, tak si odemkněte dvojité dveře nalevo, klíč pak zahoďte a vstupte do skladiště. Odtlačte police ke stěně dozadu, větrací šachtou napravo prolezte do vedlejší místnosti a zabijte chiméru. Poté vlezte do další šachty napravo a dostanete se zpět do skladiště, ale tentokrát do druhé části, kde můžete vložit první MO Disk do konzole a otevřít tak poslední zámek. Poté odsuňte druhou polici a vraťte se zpět na chodbu. Projděte dveřmi vedle schodiště a vzadu objevíte dveře, které jste odemkli použitím 3 MO disků. Prozatím si jich nevšímejte a vstupte do místnosti napravo. Prozkoumejte stroj, ze kterého vychází modré světlo, vložte do něj kapsli a následně si ji vezměte zpět.

015 016

Nyní si dejte opravdu pozor, protože pokud budete s kapslí utíkat, nebo vás napadne monstrum a začne s vámi házet, tak kapsle vybouchne. Opatrně se tedy vraťte do místnosti, kde jste kapsli vzali a vložte ji zpět (musíte se vrátit do T chodby a jít směrem dolů od odpočívárny). Poté utíkejte do části, kde jste vložili třetí MO Disk, dejte se chodbou doleva a na konci projděte dvojitými dveřmi do Power Room, kde aktivujte počítač. Poté si to namiřte zpět do chodby ve tvaru písmene T, od odpočívárny pokračujte na opačnou stranu chodby a zmáčkněte tlačítko na ovládacím panelu výtahu. Jakmile výtah nahodíte, tak se na scéně objeví Barry (pouze pokud jste mu dali během souboje s Lisou zbraň a přežil to) a společně sjedete dolů. Pokračujte do další místnosti, zhlédněte další scénku a započněte souboj s bossem Tyrantem. V žádném případě se k němu nepřibližujte a pořád si držte dostatečný odstup.

019d 021

Do ruky si vezměte silnou zbraň jako je Magnum nebo granátomet a palte do něj, co jen to půjde. Po souboji seberte z Weskerova bezvládného těla deník Williama Birkina, pak doběhněte na konec místnosti a tam deaktivujte bezpečnostní zámek na dveřích pomocí počítače. Potom se vraťte za Barrym, vzbuďte ho (pokud to v souboji s Lisou nepřežil, tak seberte Laboratory Key) a vraťte se k výtahu (pokud Barry přežil, tak se spustí auto-destrukční program). Pokud Barry nepřežil, tak můžete hru ukončit tím, že se vrátíte ke vstupu do laboratoří. Vydejte se zpět do obdélníkové hlavní chodby, zamiřte ke dveřím, kde nyní svítí 3 zelená světla a přehoďte páky. Po schodech seběhněte dolů k cele, uvnitř si promluvte s Chrisem a po setkání se vraťte ke schodišti a dostaňte se o patro výš.

022 024

Odtud pokračujte nazpět do místnosti s bednou, vezměte si to nejlepší vybavení, co máte u sebe a nějakou tu lékárničku a uložte si hru. Nakonec vylezte po žebříku nahoru a v závislosti na vašem počínání se zde setkáte s Chrisem a Barrym. Projděte dveřmi, seberte si země zásoby a utíkejte chodbou dál. Po cestě si vezměte z podlahy pojistky (Fuse Unit), pokračujte na konec chodby a tam vložte pojistky do otvoru napravo od výtahu, kterým následně vyjedete nahoru na střechu. Tam seberte signální rakety, použijte je a počkejte do příletu vrtulníku, čímž dokončíte hru. Pokud hru dohráváte s Barrym, tak vás na střeše čeká ještě finální střet s Tyrantem. Toho ničte stejně jako během prvního střetu a až Brad shodí dolů raketomet, tak ho seberte a jednou přesně mířenou raketou ukončete Tyrantův život.

025 027

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..