0

Resident Evil Revelations 2: Návod – Epizoda 2: Contemplation

Claire & Moira

Hned na začátku kapitoly se ocitnete v budově i s dalšími členy ze společnosti Terra Save, kde Claire i Moira pracují. Vyběhněte po schodech nahoru do patra, seberte ze stěny mapu a prohledejte budovu, která skrývá mnoho zásob. Po chvíli se znovu ozve Overseer a Gabe to nevydrží a rozhodne se vám něco ukázat. Opusťte budovu, dejte se doprava a doběhněte k bráně, kterou se dostanete k vrtulníku. Po chvilce zjistíte, že vám chybí palivo a také baterie, které nyní budete muset obstarat. Vraťte se k hlavní budově, kde jste se objevili s ostatními, dejte se od ní na východ a následně na sever k domu, odkud vychází signál s prvním potřebným předmětem, kterým je baterie. Pokuste se otevřít dveře a zjistíte, že jsou zamčené z druhé strany. Oběhněte dům, najděte zničený žebřík a pomozte Moiře dostat se na střechu.

20150426111233 20150426111304

V její kůži pak skočte do domu, utíkejte za signálem a najdete baterku. Rovněž otevřete box, který se zde nachází, protože obsahuje batoh pro Moiru, díky kterému získá 5 extra slotů do inventáře. Opusťte dům, rychle otevřete Claire, aby zlikvidovala monstrum s kladivem, které se objevilo a společně utíkejte na jih, kde narazíte na Pedra. Promluvte si s ním a jakmile pomocí pneumatického kladiva rozbije zabetonovaný vchod do domu, tak se vydejte na obhlídku a najdete samopal typu Uzi (MP-AB50). Opusťte dům, dejte se na západ k druhému signálu a najdete další zabetonovaný vstup do budovy. Vraťte se za Pedrem, požádejte ho o pomoc a doveďte ho k místu. Než se dostane skrz zeď, tak ho ochraňte před útočícími nepřáteli a nakonec se vydejte do domu, kde najdete kanystr s palivem.

20150426111422 20150426111432

Nyní, když máte oba potřebné předměty, tak se vraťte k vrtulníku a předejte je Gabeovi. Poté se spustí alarm a tak bude následovat akčnější část. Prostřílejte si cestu do vaší základny, v 2. podlaží vypněte alarm a Pedro zavře hlavní vchod. Následně se odehraje další část, ve které musíte udržet nepřátele od oken až do okamžiku, kdy bude Pedro napaden a promění se v monstrum. Jelikož je dost silný snažte se mu držet z dosahu a střílejte do něj, co to půjde. Po chvíli se na scéně objeví Neil a spustí vám žebřík, po kterém můžete vylézt na střechu a podél skalního srázu přeběhnout až k bráně, jejímž uzavřením se dostanete z dosahu hordy mutantů. Vydejte se za Neilem, pomozte mu zvednout kus stěny a vstupte do tunelu. Jakmile budete o úroveň níž, tak si z beden nalevo vezměte mapu od městské části a posbírejte vše, co v tunelu najdete. Nakonec se dostanete do města a Claire řekne, že byste se měli vydat k věži. Utíkejte na západ, s Moirou páčidlem odstraňte esky na dveřích a vstupte do další části.

20150426111740 20150426120250

Zde běžte rovnou k žebříku, pomozte Moiře nahoru a následně vám pomůže Neil a vaše cesty se rozdělí. Vstupte tedy do domu, proběhněte jím ke schodišti a seběhněte do přízemí, kde se zbavte nepřátel a v kuchyni vezměte klec a přeneste ji k místu, kde na stěně visí brokovnice Shotgun TAP194, kterou si budete moci vzít. Poté už jen nadzvedněte roletu a opusťte dům. Prostřílejte si cestu k autobusu a zjistíte, že je vchod zablokovaný kontejnery s haraburdím. Ten napravo odsuňte dopředu, pak ten druhý doleva a proběhněte autobusem na druhou stranu, kde objevíte malou dívenku, kterou znáte z hry za Barryho. Vydejte se za ní po schodech nahoru, vstupte do budovy a hned poté se dejte doprava ke schodišti. Seběhněte o podlaží níž, pokračujte do velké místnosti, zabijte další nepřátele a v rohu můžete otevřít s Moirou box, který skrývá Shotgun Ammo Case, díky kterému unesete více broků.

20150426120519 20150426121625

Utíkejte k severnímu schodišti, po kterém vyběhněte do 2. podlaží, rychle zastřelte nepřítele a pokračujte do místnosti s pákou, která otevře mříže napravo na chodbě. Problém je, že se rychle zavřou a vy tak nebudete schopni včas doběhnout. Proto utíkejte k mříži, řekněte druhé postavě, aby zde zůstala pomocí Y (∆) + ↓ na Dpadu a vy se vraťte k páce, kterou přehoďte. Poté se přepněte na druhou postavu, proběhněte na druhou stranu a odtlačte bednu mezi mříž a stěnu, aby se nemohla zavřít. Nyní zamiřte ven, po schodech seběhněte dolů a vydejte se do budovy napravo, kde vběhla Natalia. Pokud potřebujete, tak si upgradujte zbraně u pracovního stolu, pak se vydejte dveřmi napravo a pokračujte doleva. Na konci zničte desku na dveřích a uvnitř si vezměte kufřík s vylepšením Quick Load Lv.2. Poté se vraťte na chodbu, doběhněte k výtahu a přivolejte si ho.

20150426122230 20150426122409

Urychleně zabijte nepřátele, kteří z výtahu vystoupí a vyjeďte nahoru do horního patra, kde přeskočte do vedlejší budovy. Rovnou si to zamiřte chodbou dopředu a setkáte se s Natalií, která se k vám přidá. Pokračujte do místnosti s pracovním stolem a odsud dál. Dostanete se do velké místnosti s mnoha nepřáteli, které musíte zabít a také bosse, který se propadne z horního patra. Nejlepší je využívat zápalné a výbušné lahve v kombinaci s brokovnicí. Poté se vraťte pro Natalii a utíkejte ke dveřím na západní straně místnosti. Zjistíte, že jsou zamčené a tak prozkoumejte díru u země, která je napravo od dveří. Natalie proleze na druhou stranu a odemkne vám dveře, díky čemuž se dostanete ven. Nakonec už jen utíkejte doprava a shlédněte animaci, po které epizoda 2 za Moiru a Claire končí.

20150426132728 20150426133837

Barry & Natalia

Vydejte se nalevo k tunelu, proběhněte jím na druhou stranu a lesem zamiřte až k rozpadlému domku. Tím se jen protáhněte na druhou stranu a po pár krocích narazíte na mrtvolu, kterou prohledejte. Pak pokračujte doleva a sklouzněte se dolů ze srázu. Postupujte kupředu, v přikrčení zabijte zezadu potichu monstrum a pokračujte jedinou cestou až do rozbořeného domku, kde se musíte po srázu opět spustit dolů stisknutím akčního tlačítka. Zde potichu zlikvidujte další monstrum a za domem najdete bránu, ke které potřebujete získat klíč. Utíkejte do nahoru do kopce po vaší levici, projděte dveřmi a nalevo otevřete s Natalií truhlu, která skrývá Handgun Ammo Case, díky které unesete více nábojů do pistole. Pak se vydejte kupředu, zastřelte nebo potichu zabijte 2 monstra v této části a u zadního domu najdete klec, kterou můžete přemístit napravo ke zničenému žebříku.

20150427105320 20150427110229

Následně vylezte nahoru na střechu, doběhněte do prvního domu a seskočte dolů. Zde s Natalií odemkněte truhlu, která skrývá další kufřík s vylepšením pro zbraně Anti-Recoil Lv.1, sniperovku M1891/30 a také klíč Back Gate Key, se kterým se vraťte k bráně a odemkněte ji. Jedinou cestou doběhněte ke srázu a spusťte se do vesnice, kde jste začínali s Moirou a Claire. Zde se začnou objevovat neviditelná monstra, která poznáte podle toho, že se vám začne měnit vidění a různě deformovat, jako byste byli v dosahu záření. V tu chvíli sledujte Natalii a ta ukáže směr, kde se monstrum nachází a na vás bude ho zabít. Dejte si pozor, protože monstra vás zabijí jediným útokem. Dostaňte se k domu, kde měla první skupina základnu, oběhněte ho zleva a po schodech zamiřte až k bedně.

20150427112408 20150427113630

Pokud s Natalií odemknete 3 zámky, tak získáte vzácné vylepšení Daze Lv.1. Nakonec si to zamiřte k bráně, kterou Neil oběma dívkám odemkl a dostaňte se k tunelu, do kterého se spusťte. Prostřílejte se na druhou stranu a dostanete se zpět na čerstvý vzduch. Rovnou si to namiřte k modrým vratům před vámi a ocitnete se v části, kde se Neil a dívky rozdělili. Vydejte se skrz průchozí mříže po levé straně, zabijte obě monstra, na které narazíte a vstupte do budovy. Po schodech seběhněte dolů, vstupte do místnosti a zabijte obě monstra. Druhými dveřmi budovu opusťte, proběhněte úzkou uličkou a zbavte se dalšího monstra. Následně se dostanete do skladiště, kde vás čekají hned 3 monstra, z nichž jedno je zcela nové. V levém zadním rohu si nejprve odemkněte truhlu, která skrývá rozšíření inventáře pro Natalii a zvedněte stahovací roletu. Napravo se protáhněte skrz autobus, prostřílejte se ke schodišti a vyběhněte po něm nahoru.

20150427114239 20150427121147

Jakmile vstoupíte do budovy, tak rovnou utíkejte kupředu, přelezte přes bednu, která blokuje mříž a vyjděte ven dveřmi před vámi. Přes nádvoří jen přeběhněte k další budově, kde si můžete u pracovního stolu opět vylepšit zbraně a zamiřte ke dveřím napravo od něj. K výtahu chodit nemusíte, protože je mimo provoz a tak se otočte do chodby nalevo. Hned po vaší pravici je vstup do koupelny, kde můžete s Natalií prolézt dírou u země a odemknout dveře Barrymu. Po schodišti vyběhněte do nejvyššího podlaží, doběhněte k vrtulníku a odstraňte ho z cesty. V zadní místnosti na vás následně zaútočí zmutovaný Pedro, pokud jste ho nezabili s Claire a Moirou a jeho zabitím získáte vrták. S ním se vraťte do spodního podlaží, naproti výtahu rozbijte zeď a dvojitými dveřmi opusťte dům. Nyní doběhněte k rudým vratům se symbolem hvězdy, uvnitř zamiřte ke schodišti a vyběhněte do horního patra, kde se v zadní místnosti odehraje animace, kterou tato epizoda končí.

20150427133550 20150427133733

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..