2

Resident Evil Revelations 2: Raid mód – Základní informace a tipy

Co je raid mód a jak funguje
Raid mód je speciální režim ve hře, kde si můžete odemknout ty nejznámější postavy ze série Resident Evil jako Albert Wesker, Leon S. Kennedy, Jill Valentine a další, stejně jako nováčky, se kterými se seznámíte přímo v tomto díle jako například Neil Fisher nebo Moira Burton, jedna z hlavních protagonistek. V tomto režimu jste vsazeni do určité oblasti, kde máte většinou za úkol zabít v dané oblasti určitá monstra, získat klíč a uvolnit si cestu na konec. V některých kolech pak rovněž musíte ubránit krystalový pilíř před nepřáteli, nicméně hlavní princip se nemění … zabít vše, co se hýbe a odrazit tak útok nepřítele.

Benefity za hraní v tomto režimu
V tomto režimu můžete odemknout gesta hlavně do režimu Raidu, kde jde hrát i v co-opu. Každá postava lze vylepšit na level 100 a i poté ji můžete dále zvyšovat schopnosti. Level už sice neroste, ale za každých 300 000 expů (zkušeností) získáte nové zkušenostní body a můžete tak získat maximální level u všech postav. Za splnění jednotlivých misí rovněž získáváte peníze, které můžete proměnit za obrovské množství vylepšení pro vaše zbraně a také za zbraně samotné.

Zbraně a jejich vylepšení
Ve hře se nachází celkem 6 kategorií zbraní. Jsou to pistole (Handgun), brokovnice (Shotgun), samopaly (Machine Gun), útočné pušky (Assault Rifle), odstřelovačky (Sniper Rifle) a v neposlední zbraně revolver (Magnum). Každá kategorie skrývá několik druhů zbraní, které mají stejně jako vy svou úroveň a mohou být až úrovně 100. Zbraně se sdílejí mezi jednotlivými postavami, ale v případě, že budete mít zbraň na úrovni 99 a zvolíte postavu s úrovní 1, tak se zbraň bude chovat tak, jako by měla právě úroveň vaší postavy, tedy 1. Na levelu 100 mohou být zbraně navíc dále upgradovány, ale zisk takové zbraně není snadný a než se nějaká objeví, tak budete pravděpodobně dávno na úrovni 100 a získáte i několik dalších bodů za další úrovně. Krom toho jde zbraně vylepšovat pomocí vylepšení jako je tomu v režimu kampaně. Rozdíl je v tom, že zde máte mnohem více vylepšení a některé mají až 20 úrovní. Vyšší úrovně lze získat 2 způsoby: tím prvním je fakt, že je naleznete v úrovni a ten druhý je spojení dvou stejných vylepšení. Jednoduchý příklad je například moment, kdy máte k dispozici 2 kusy vylepšení Damage Lv. 1. Ty lze v hlavní místnosti Raid módu u kufříku s nářadím spojit a za ztrátu obou Lv.1 a zlata získáte vyšší úroveň vylepšení. Na vyšších úrovních se cena za spojení samozřejmě zvyšuje a stojí i desítky tisíc, takže se rozhodně nejedná o levnou záležitost.

Mise v Raid módu
Raid mód má mise rozděleny do tzv. Gantletů, což je v podstatě souhrn misí. Gauntletů je celkem 9 plus jeden speciální zvaný Omega, který je aktivní pouze na Very Hard obtížnost (Gauntlet 9 je dostupný pouze jako DLC a obsahuje mapy z RE Revelations). Všechny ostatní můžete hrát na obtížnost Normal, Hard a Very Hard a každá obtížnost má určitý doporučený level. Rozdíl mezi obtížnostmi je hlavně v agresivitě, síle nepřátel a také schopnostem, kterými disponují, takže na těžší obtížnosti budete potřebovat vyšší úroveň, abyste vůbec přežili. Jednotlivé gauntlety odemykáte za získané medaile, které v Raid módu získáte.

Medaile v Raid módu
Narazíte zde na 5 různých medailů. První získáte za to, že danou misi dohrajete. Druhou za to, že ji dohrajete s doporučeným levelem nebo nižším. Třetí je za dohrání mise bez použití zelené rostliny, což můžete částečně obejít, pokud vás zabijí a vy použijete červené / modré srdce. Čtvrtá medaile je za zabití všech nepřátel a pátá, tzv. Completionist je dostupná poté, co získáte všechny 4 medaile najednou, takže kromě samotného dohrání musíte zabít všechny nepřátelé, bez použití zelené rostliny a maximálně můžete mít doporučený level. Ten se dá snížit před odesláním do mise, když zmáčknete tlačítko X na Xboxu nebo nebo □ na Playstationu.

Rest bonus a jeho význam
Pokud za danou postavu nehrajete, nabíhá vedle baru se zkušenostmi modrý ukazatel, který se po naplnění přemění v modré třpytící se pozadí za vaší postavou. V takovém případě získá z příští mise tato postava 2násobné zkušenosti. Pokud se ukazatel nenaplní úplně, tak je bonus poměrnou částí krácen.

Obtížnost Code Red
Poté, co dohrajete všechny kapitoly a zabijete bosse v Omega levelu, tak se vám odemkne obtížnost Code Red, která představuje výzvu i pro ty nejotrlejší hráče. Dohrát tyto mise na 5 medailí není vůbec jednoduché a doporučený level je 90.

xDante1986

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..