0

Silent Hill Downpour: Zakončení

V Silent Hill Downpour se nachází celkem 6 zakončení, z nichž 4 jsou normální a 2 speciální. Ty normální jsou získány na základě vaší karmy a také rozhodnutí během finální souboje. Karma bohužel nikde není vidět  a tak je jakýmsi skrytým ukazatelem vaší morálky, která tíhne k dobru či zlu. Karmu ve hře ovlivníte třemi způsoby:

  1. Pokud se pokusíte zachránit Cunninghamovou v rokli na začátku hry, tak se karma navýší, v opačném případě ji nepomůžete, což karmu sníží.
  2. Podpořením JP Satera v Ďáblově Jámě  si karmu zvýšíte, v opačné případě se mu vysmějte, čímž si karmu snížíte.
  3. Pokud ušetříte nepřátele, kteří leží bezvládně na zemi, tak si karmu zvýšíte, jejich zabitím naopak snížíte.

Zakončení A: Forgiveness
Požadavky: Ušetřete Anne s positivní karmou.
Popis: Hned na začátku se odehraje flashback z věznice, kde uvidíte, co se stalo mezi Sewellem, Frankem Coleridgem a Murphym. Poté, co Murphy zjistí, že Sewell chce, aby zabil Franka, tak to odmítne a Sewell je oba zmlátí. Ve vzteku následně řekne Murphymu, že je slaboch, že ani Napiera nedokázal zabít a on sám to musel dokončit. Sewell následně bodne Franka do krku Murphyho nožem a zavolá o posily, přičemž útok hodí na Murphyho, který žádá Franka o odpuštění. Poté se události přesunou do současnosti, kde Anne dojde, že Murphy nebyl zodpovědný a smrt jejího otce a odpustí mu. Krátce po vzájemném obejmutí se objeví na břehu jezera, kde Anne obdrží hovor z vysílačky. Do ní nahlásí, že je v pořádku a že Murphy Pendleton je mrtvý, přičemž ho nechá utéct.

Zakončení B:  Truth & Justice
Požadavky: Ušetřete Anne s negativní karmou.
Popis: Hned na začátku se odehraje flashback z věznice, kde uvidíte, co se stalo mezi Sewellem, Frankem Coleridgem a Murphym. Poté, co Murphy zjistí, že Sewell chce, aby zabil Franka, tak to odmítne a Sewell je oba zmlátí. Ve vzteku následně řekne Murphymu, že je slaboch, že ani Napiera nedokázal zabít a on sám to musel dokončit. Sewell následně bodne Franka do krku Murphyho nožem a zavolá o posily, přičemž útok hodí na Murphyho, který žádá Franka o odpuštění. Poté se události přesunou do současnosti, kde Anne dojde, že Murphy nebyl zodpovědný a smrt jejího otce a odpustí mu. Krátce po vzájemném obejmutí se objeví u vybouraného vězeňského autobusu, kde Anne poděkuje Murphymu za to, že jí řekl pravdu a nechá ho utéct, než policejní posily dorazí na místo nehody. Nakonec uvidíte, jak jde Anne věznicí za Sewellem, kterému se postaví tváří v tvář, aby se mu pomstila za to, co udělal.

Zakončení C: Full Circle
Požadavky: Zabijte Anne s positivní karmou.
Popis: Ve flashbacku uvidíte Murphyho klečícího u zraněného Franka Coleridge, kterého zabije pomocí nože. Jakmile vstane tak na zemi uvidí 2 těla, jedno Frankovo a druhé Anne. Poté odhodí nůž a začne křičet, jelikož si uvědomí, co spáchal. Poté vezme Frankovou pistoli a pokusí se spáchat sebevraždu. Místo smrti se však objeví zamčený v cele v nápravném zařízení, kde byl na začátku poslední části a je odsouzen k tomu prožít to peklo od začátku.

Zakončení D: Execution
Požadavky: Zabijte Anne s negativní karmou.
Popis: V tomto zakončení uvidíte Murphyho v popravčí místnosti, kde se chystá jeho poprava, k níž je odsouzen za vraždu svého syna Charlieho, aby se pomstil manželce při rozvodu a také a zabití Franka Coleridge při vzpouře ve věznici. Následně se na scéně objeví Sewell a zeptá se Murphyho na jeho poslední slova. Ten mu odpoví: Uvidíme se v pekle dortíku (v eng. cupcake, kterým často Sewell Murphyho oslovoval). Následně je Murphymu vpravena do těla smrtící dávka a ten umírá.

Zakončení E: Surprise!
Požadavky: Dokončete vedlejší úkol Digging up the Past (musíte mít alespoň jednou dokončenou hru).
Popis: Murphy si prokope únikový tunel z vězení a dostane se do popravčí místnosti. Náhle se zapnou světla a všichni okolo zařvou překvapení, přičemž se na scéně objeví postavy nejen z toho dílu, ale i z těch předchozích (např. James Sunderland, Heather Mason, Laura). Poté se objeví Pyramid Head, který svým obřím mečem rozpůlí dort a scéna končí smíchem všech zúčastněných včetně Murphyho. Jedná se o náhradu za UFO konec z předchozích dílů série.

Zakončení F: Reversal
Požadavky: Během finálního boje nechte Anne, aby vás zabila.
Popis: Tento konec se odehrává v Ryall State Prison, kde jste byli na začátku hry. V tomto případě se ovšem v cele nachází Anne Cunninghamová a Murphy převezme roli Sewella, který ji připravuje na přepravu do jiného vězení.

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..