0

Syberia: Návod – Část 2: Barrockstadt

Univerzita

 • Ve vlaku si nejprve promluvte s Oskarem, opusťte vagón a vylezte na nástupiště nalevo.
 • Utíkejte doprava a dorazíte k místu, kde Kate uvidí natahovací zařízení, které je totožné s tím ve Valadilene, které jste použili k natažení vlaku. Utíkejte blíž a místo si prohlédněte.
 • Nakonec si to namiřte zpět k vlaku, kde na vás bude volat Oskar a tak ho následujte do soupravy a promluvte si s ním na téma Mission. Dozvíte se, že by vás rádi viděli rektoři univerzity.
 • Opusťte vlak, utíkejte doleva ke schodišti a z něj pokračujte dál do levého spodního rohu. Dorazíte k přednostovi stanice, se kterým si promluvte a napravo najdete hák (Hook).
 • Vraťte se ke schodišti, tentokrát pokračujte doprava a ven z nádraží. Venku pokračujte dál směrem doprava a dostanete se na nádvoří barrockstadtské univerzity.
a b

 • Před vstupem do vnitřních prostor si promluvte s drzým studentem, uvnitř si to ze vstupní haly namiřte doleva a dojděte na konec chodby. Vstupte do pracovny a promluvte si s trojicí rektorů, od kterých se dozvíte, že váš vlak musí neprodleně opustit nádraží.
 • Vraťte se do prostoru mezi nádražím a univerzitou a levou cestou utíkejte směrem k obrazovce. Dostanete se do přístavu, kde si promluvte s postarším párem a zeptejte se jich na pomoc (Help). Po krátké rozmluvě a smlouvání se dohodnete, že vám pomohou za 100 dolarů.
 • Zpět na univerzitě si promluvte s rektory o penězích (Money) a oni vám nabídnou finanční odměnu, pokud opravíte altán s hudebníky, který se nachází na nádvoří univerzity.
c d
 • Na nádvoří přejděte přes malý můstek k altánku, oběhněte ho a podívejte se na mechanismus, kde zjistíte, že se zde nachází pouze jedno vejce a to druhé chybí, což narušilo chod zařízení.
 • Zamiřte do vstupní haly s mamutem, dejte se doprava a promluvte si mužem v plášti, který se vám představí jako profesor Pons. Promluvte si s ním o ptácích (Bird), díky čemuž získáte odkaz na knihovnu a pak také o Hansi Voralbergovi, kterého hledáte. Dozvíte se, že kdysi univerzitu navštívil a vyrobil pro ni automatony, kteří se zde nacházejí.
 • Utíkejte do chodby směrem k rektorům a vstupte do prvních dveří, na které narazíte. V pravé části knihovny vylezte po žebříku nahoru a seberte knihu, která popisuje houbu Yangala-cola, jenž zlepšuje zrak. Pak po schodech sejděte dolů a u schodiště nalevo objevíte na okraji stolu další knihu (Amerzone Book), která se věnuje Amerzonským kukačkám, což je vzácný druh ptáka, o kterém Pons mluvil (odkaz na předchozí hru B. Sokala s názvem Amerzone, stejně jako postava Alexander Valembois).
e f
 • Z knihy se dozvíte, že kukačky pojídají Sauvignonské hrozny a ty se shodou okolností pěstují na místní univerzitě. Vydejte se tedy na nádraží, kde by se měli v prostorách voliéry nacházet a zamiřte za přednostou, s nímž si promluvte na téma hroznů (Sauvignon). Jakmile se vyděsí a uteče před vámi, tak utíkejte k východu z nádraží, u můstku si s ním znovu promluvte na téma Sauvignon a budete odkázáni na profesora Ponse.
 • Zpět na univerzitě si s profesorem promluvte a i on se bude chovat divně a odkáže vás na rektory. Vydejte se tedy za nimi, vyzpovídejte je a dozvíte se, že všichni zúčastnění vyrábějí z hroznů víno pro vlastní účely a získáte i další potřebné informace.
g h
 • Vraťte se za přednostou, promluvte si s ním na téma Sauvignon a nakonec rozváže a přislíbí vám, že otevře vstup do zahrady. Vydejte se na opačnou stranu nádraží, po cestě nalevo zamiřte do hustého pralesního porostu a dveřmi vyběhněte ven. Namiřte si to ke stromům v zadní části a z keře si utrhněte několik bobulí vína (Sauvignon Grapes).
 • Ve vlaku si z podstavce vezměte zpátky panenku mamuta, s ní utíkejte za profesorem Ponsem a v nádražní hale vás zastaví přednosta, který vám dá za ono malé nedorozumění láhev vína (Wine Bottle). Pokračujte za profesorem a poté, co si panenku mamuta nastavíte v inventáři, tak si s ním promluvte. Ten z ní bude unesen a rozhodne se ji prozkoumat, přičemž si na vás vezme kontakt, aby vám mohl zavolat, až bude začínat jeho hodina.
 • Následujte ho do jeho laboratoře, prohledejte kabinet nalevo od dveří a naleznete zvukový válec (Barrockstadt Voice Cylinder), který seberte. Potom utíkejte ke katedře a na konci laboratorního stolu v pravém spodním rohu obrazovky najdete držák na zkumavky (Test Tube Holder) a prášek v lahvi (Yangala-cola Powder).
j i
 • Na nádraží přeběhněte přes most na opačnou stranu nástupiště, pokračujte doprava a narazíte na hejno kukaček, které postává u žebříku. Použijte na ně bobule vína, čímž odlákáte jejich pozornost a vylezte po žebříku až úplně nahoru. Zde si nastavte v inventáři kleště a s jejich pomocí si z hnízda vezměte vejce (Cuckoo´s Egg).
 • Zamiřte na nádvoří univerzity, oběhněte altán s automatonovými hudebníky v jeho středu a prozkoumejte mechanismus. Do pravého ramene vložte vejce, otočte uzávěrem a vstupte do vnitřního prostoru altánku, kde po žebříku slezte do spodní části. Zde jen znovu aktivujte mechanismus a hudebníci budou opět hrát.
 • Nakonec si to namiřte za rektory, požádejte je o peníze za svou práci a získáte váček s penězi (Money).
k l

Opětovné zprovoznění vlaku

 • Utíkejte do přístavu, hoďte manželům váček s penězi a po krátkém rozhovoru od nich dostanete klíč (Lock Key), který okamžitě seberte ze země, protože se dá snadno přehlédnout a zapomenout na něj.
 • Vydejte se do nádražní budovy, utíkejte podél kanálu a po skončení hovoru s vaší matkou doběhnete k mechanismu, který ovládá stavidlo. Prozkoumejte ho, přečtěte cedulku napravo a získáte číslo na telefonickou podporu 2766 6742. Pokuste se použít telefon, ale ten je rozbitý a tak musíte zvolit svůj mobil a tam najet na volbu Locks. Během rozmluvy s operátorkou se dozvíte, že opravář má dovolenou a tak musíte buď vyčkat 48 hodin, nebo vše vyřešit manuálně.
 • Podívejte se na panel a do slotu vložte klíč, čímž se dostanete k tlačítkům. Nejprve naťukejte #42* a uvidíte, jak se sníží hladina vody v kanálu.
aa bb
 • Vraťte se k bárce, promluvte si s manželi na téma Locks a oni vplují do vnitřku kanálu. Nyní jděte zpět k ovládacímu pultu stavidla a naťukejte #41*, čímž se hladina zase zvedne a loď může pokračovat dál.
 • Nyní si to namiřte přes most k vlaku, od něj o jednu obrazovku dále a nalevo si promluvte s manželským párem (Help), který vám hodí řetěz. Ten bude ležet na zemi, kde na něj použijte hák, což bude mít za následek, že bárka odtáhne vlakovou soupravu k natahovacímu zařízení u brány.
 • Běžte tam a zavolá vám profesor Pons s tím, že brzy začne jeho hodina. Vraťte se do hlavní haly univerzity, vyběhněte po schodišti nalevo od kostry mamuta a zhlédněte hodinu. Poté se vraťte do laboratoře a ze stolu seberte panenku mamuta (Mammoth Toy Doll) a také poznámky (Paleontology Notes).
cc dd
 • Vraťte se k vlaku, přes soupravu zamiřte na opačnou stranu kolejí a utíkejte k natahovacímu mechanismu, kde nejprve použijte kolo a poté páku k natažení. Hned jakmile to uděláte, tak vám zavolá Dan a vše skončí menší roztržkou.
 • Potom se vraťte do vlaku, položte panenku mamuta na své místo a na mechanismu uprostřed si přehrajte třetí zvukový válec, který následně umístěte do vitríny. Zajděte za Oskarem, vyberte možnost Mission a po chvíli se vlak zastaví u brány.
 • U budky si promluvte s Oskarem, který vás požádá o vízum. Oběhněte tedy budku, doběhněte dozadu k velké zdi a vstupte dovnitř. Tam jen vyběhněte po schodech nahoru a odehraje se další telefonický hovor, tentokrát s vaší kolegyní.
ee ff
 • Po ochozu přejděte do strážní věže, promluvte si s kapitánem Malatestou a ten vám odmítne vydat vízum kvůli nebezpečí, které vám hrozí. Podívejte se skrz dalekohled, který je rozostřený a tak zmáčkněte 3x červené tlačítko napravo. Zjistíte, že se jedná o uschlý strom a tak prohledejte stůl a objevíte zničené brýle. Na základě toho se Kate obrátí na kapitána, ale ten jí neuvěří.
 • Na stole nalijte do sklenic víno, použijte prášek z houby Yangala-cola, který podle knihy zlepšuje zrak a dejte ho kapitánovi. Ten se následně podívá znovu skrz dalekohled a jakmile prozře, tak vám okamžitě vydá vízum (Exit Visa).
 • Nakonec se vraťte za Oskarem, ukažte mu vízum a získáte jízdenku, se kterou se vraťte do vlaku a předejte mu ji. Pak už vás čeká další krásná animace a odjezd do důlního města Komkolzgrad.
gg hh

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..