0

Syberia: Návod – Část 3: Komkolzgrad

Natažení vlaku

 • Vystupte z vlaku na nástupiště, podél lokomotivy utíkejte k hlavní soupravě a Oskar vám sdělí, že je potřeba znovu natáhnout vlak. Utíkejte tedy dál stejným směrem až na konec nástupiště, po žebříku vylezte do ovládací kabiny velkého automatona a ze skříňky si vezměte čtvrtý hlasový válec (Komkolzgrad Voice Cylinder), plány automatona (Hans´ Designs) a natahovací páčku (Handle).
 • Přistupte k ovládacímu panelu napravo, vložte do něj páčku a dvakrát ji potlačte směrem nahoru, čímž automaton dojede přímo nad vlak. Následně ho natáhněte pomocí červeného tlačítka a opět zatáhněte dvakrát za páčku směrem dolů a automaton se vrátí do výchozí pozice.
 • Slezte po žebříku na nástupiště a uvidíte, jak někdo opouští vlak a prchá do budovy. Zamiřte do vlaku, přehrajte si hlasový válec a umístěte ho do police.
001 003

 • Pokračujte do zadní části vlaku a na posteli uvidíte spoutaného Oskara. Seberte ze země kleště (Metal Shears), osvoboďte Oskara a během rozmluvy zjistíte, že byl napaden a jak sami uvidíte, tak mu navíc ukradli obě ruce.
 • Opusťte vlak, vraťte se do ovládací kabiny automatona, použijte páku a jednou potlačte páku směrem nahoru.
 • Potom vylezte ven, přeskočte na římsu protější budovy a pomocí kleští udělejte díru do plechu. Otvorem vlezte do skladiště, v zadní části seberte zapalovací svíčku (Spark Plug) a vraťte se do automatona, kterého vraťte do původní pozice.
 • Po nástupišti zamiřte na opačnou stranu a u výtahové šachty, která se nachází nalevo od trojice potrubí, zatáhněte za páku. Jakmile se objeví výtah, tak ho použijte a dostanete se do temné štoly, kde vám zavolá Dan, ale kvůli špatnému signálu budete muset zavěsit. Nalevo si povšimněte generátoru, který si prohlédněte a vložte do něj zapalovací svíčku. Nakonec ještě zatáhněte za páčku, čímž nahodíte energii a rozsvítíte světla.
 • Poté jen proběhněte chodbou na opačnou stranu štoly, přehoďte páku a výtahem vyjeďte do důlního města.
005 007d

Důlní město

 • Od výtahu se vydejte doprava, vyběhněte nahoru po schodech a prohlédněte si automatona, který sedí u varhan. Nalevo seberte šroubovák (Screwdriver), vraťte se k výtahu a utíkejte cestou dolů až k místu, kde narazíte na žebřík, který je zablokován pomocí ocelového plátu. Ten si prohlédněte a pomocí šroubováku ho odšroubujte.
 • Vylezte po žebříku nahoru, vstupte do místnosti nalevo a promluvte si s mužem, který ukradl Oskarovy ruce. Dozvíte se, že si je jen vypůjčil a pokud zvolíte možnost Kate, tak zjistíte, že se jmenuje Serguei Borodine. Následně zvolte možnost Mission a poví vám, že vše, co dělá, tak dělá kvůli Heleně Romanski a ruce vám vrátí poté, co ji přivedete. Navíc vám poví o muzeu, které pro ni vybudoval a uvidíte, jak vám ho zpřístupní ve spodním podlaží.
001 003
 • Opusťte místnost, slezte po žebříku dolů a utíkejte dozadu do muzea. V zadní části prohledejte otevřený šuplík a seberte deník, jenž obsahuje výstřižky z novin (Press Cuts) a dopisy Heleně (Letters to Helena). Ústřižky si dobře přečtěte, protože ukrývají důležité informace. Nejdůležitější je ten, že se znala s dalším zpěvákem jménem Franck Malkovitch, což je shodou okolností dost možná stejný muž, o kterém vám v telefonátech vyprávěla vaše matka.
 • Vytáhněte telefon, zavolejte jí a kromě jiného se dozvíte, že byla Helena velmi nemocná a vydala se do lázní v Aralbadu.
 • Následně vylezte po žebříku nahoru a znovu vám zavolá Dan. Poté jděte za Sergueiem, promluvte si s ním na téma Aralbad a Mission a opusťte místnost. Hned jak vyjdete ven, tak napravo nastupte do lanovky a nechte se vyvézt do vesmírné stanice.
005 006

Vesmírná stanice

 • Vydejte se opuštěnou lokací kupředu, vyslechněte si telefonát od Olivie a pokračujte až na plošinu, kde vyběhněte nahoru po schodišti v levé zadní části. Nahoře pokračujte doprava, proběhněte kolem obytné buňky a dostanete se do obrovského hangáru.
 • V hangáru jděte znovu doprava, v zadní části vyběhněte nahoru po schodech a pokuste se nastoupit do vzducholodi, která bude sice zamčená, ale v nabídce rozhovorů vám vyskočí nová volba Airship.
 • Vraťte se zpět k obytné buňce a vstupte do ní. Uvnitř na vás promluví opilý kosmonaut Boris, ale zbytečně se s ním nevybavujte a z podlahy za ním seberte láhev vodky (Vodka). To ho vyprovokuje a odejde ven, kde se opře o zábradlí a následně přepadne do kovové vany. Vraťte se do buňky a ze skříňky za místem, kde seděl Boris, si vezměte klíč (Key) a dokument (Space Project Cancellation Letter).
002 003
 • Potom utíkejte za Borisem, otočte kovovým uzávěrem nalevo od vany, v níž leží, a zjistíte, že neteče voda. Zamiřte tedy k ovládacímu panelu na plošině, do otvoru napravo vložte klíč a horizontální páčku posuňte směrem doleva. Následně pak levou vertikální páčku posuňte nahoru a poté udělejte to samé s tou pravou. To bude mít za následek, že Boris schytá ledovou sprchu a probere se z opice.
 • Utíkejte za ním, promluvte si s ním o vzducholodi a získáte od něj klíč (Airship Key).
 • Zamiřte do vzducholodi, odemkněte si ji získaným klíčem a pokuste se zatáhnout za páku od automatona. Bohužel se nic nestane a tak se vraťte za Borisem, který se přemístil dolů do hangáru.
005 007d
 • Promluvte si s ním a přislíbí vám pomoc, pokud mu pomůžete zprovoznit raketu a odletět v ní. Zamiřte tedy po schodech napravo do kontrolní místnosti. Přistupte k panelu s monitorem napravo a seberte Voralbergův klíč, který vložte do slotu. Následně pak zvedněte krytku pod páčkou napravo a zapojte oba kabely. Následně pak jen přehoďte páčku u obrazovky, čímž zařízení aktivujete.
 • V pravém spodním rohu panelu vytáhněte testovací aparaturu na krev (Blood Testing Apparatus), nastavte si ji do aktivního slotu a zamiřte za Borisem, který vám dá vzorek své krve. S ním se vraťte k panelu, vložte aparaturu na své místo a zmáčkněte druhé tlačítko zleva. Zjistíte, že Borisova krev obsahuje příliš alkoholu a nemůže tak pokračovat. Klikněte tedy na aparaturu a Kate použije svou krev, kterou stejným způsobem otestujte.
009 010
 • Následně zmáčkněte první a potom třetí tlačítko zleva a Boris bude odvezen k raketě, kde počkejte, než do ní nastoupí. Nakonec jen zmáčkněte poslední, čtvrté tlačítko a bude vystřelen. Naštěstí vám stačí přerušovaně říct, že něco musí být nataženo.
 • Opusťte kontrolní místnost, utíkejte v hangáru o jednu obrazovku nazpět a na zemi objevíte páku (Crank Handle). Kolem buňky utíkejte nazpět ke schodišti a v této lokaci si všimněte druhého schodiště, které se nachází v levé části obrazovky. Vyběhněte po něm nahoru, utíkejte k mechanismu vedle věže a použijte na něj páku. Díky tomu vypustíte strážného orla, který rozežene ptáky, kteří by mohli přivolat pád vzducholodě.
 • Nakonec se jen vraťte do vzducholodě, zatáhněte za páku a odletíte do lázeňského města.
011 012

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..