0

The Evil Within: Návod – Kapitola 10: The Craftman´s Tools

Hned na začátku si to namiřte k žebříku, slezte dolů a zamiřte přímo za nosem, kde se dostanete ke dveřím s rudým symbolem, za nimiž se můžete dostat skrze zrcadlo zpět do sanatoria. Zhlédněte vzpomínku, která se týká Jimeneze a pokračujte chodbou k dalšímu žebříku. Hned, jak po něm slezete dolů, tak si dejte pozor na past a deaktivujte natažené lanko na stěně. V místnosti nalevo si posbírejte zásoby v bednách a pokračujte až k pootevřeným dvojitým dveřím, za kterými najdete otevřené prostranství se spoustou zídek. Dejte si pozor na lankové pasti, které jsou zde natažené a zůstaňte v podřepu. Pokud některé z nich aktivujete, tak se spustí velký břit, který bude jezdit dokola po místnosti a zabije všechny, kteří nebudou v podřepu. Zabijte nepřítele, který zde hlídkuje, pokračujte do chodby napravo a tou doběhněte nakonec ke stroji. Od něj se můžete vydat buď doleva zpět na prostranství, kde se pohybuje čepel, nebo se otočte a uvidíte druhou chodbu, která ukrývá žebřík.

001 003

Po něm vylezte nahoru, doběhněte do místnosti se dvěma nepřáteli a zabijte je. Poté zamiřte na balkón levým průchodem a naproti vám uvidíte dvojici sniperů, kterou zlikvidujte, aby vám později nezpůsobili zbytečné problémy navíc. Z balkónu utíkejte zpět a dejte se do místnosti nalevo, kde objevíte stůl a na něm velkou baterii, kterou si přivlastněte. Vraťte se zpět o podlaží níže, u stroje si to namiřte ven a dejte si pozor na rotující čepel. Ve vhodnou chvíli přeskočte zídku po vaší pravici a v podřepu pokračujte kupředu. Budete svědky toho, jak z místnosti napravo vyběhnou dva nepřátele a čepel toho prvního rozsekne napůl. Druhého se zbavte sami, protože ten zůstane přikrčení a zamiřte do části, ze které vyběhli. V ní zůstaňte v podřepu, dostaňte se za záda prvnímu nepříteli a potichu ho zlikvidujte. Následně doběhněte do místnosti, kde zabijte další dva a do generátoru vložte baterii, čímž ho aktivujete.

004 005

Utíkejte nazpět, na nádvoří s rotující čepelí se vydejte doprava a objevíte nově otevřené dveře, které jste zpřístupnili tím, že jste znovu nahodili generátor. Chodbou doběhněte k žebříku, slezte po něm dolů a dostanete se do potemnělé chodby. Tou zamiřte kupředu a dostanete se do místnosti, kde před vámi uvidíte osvětlené dveře a vedle nich páku. Dveře jsou bohužel zavřené a tak si to namiřte do místnosti nalevo. Dostanete se do spleti místnosti plné několika nepřátel a také bomb na stěnách. Zůstaňte tedy v podřepu, držte se levé stěny a dojdete až k vozíku, na kterém leží druhá baterie. Seberte ji, pokračujte doprava a jedinou možnou cestou doběhněte až k místu, kde uvidíte dva sloupce s čepelovými břity, které jsou momentálně neaktivní. Proběhněte mezi nimi, namiřte si do místnosti před vámi a napravo prolezte dírou. Dejte si pozor na lankovou past, která by vás připravila o život a dostanete se k druhému generátoru, který aktivujte pomocí baterie.

006 010

Poté, co se stanete svědky toho, jak se aktivují dříve zmíněné dveře a několik pastí, tak utíkejte nazpět a zabijte pár monster. Až budete svědky, jak se před vámi zvedne stěna a za ní bude obrovské monstrum s harpunou, tak ho zabijte a přehoďte páku. Poté se od páky otočte čelem vzad, udělejte pár kroků dopředu a napravo uvidíte rotující čepele, které jezdí vertikálně nahoru a dolů. Až budou nahoře, tak se pod nimi protáhněte, dejte si pozor na stěnu s rozžhavenými spirálami, která vyjíždí z pravé strany a pokračujte dál. Až vběhnete do jedné místnosti, tak budete svědky, jak zprava budou vyjíždět stěny a snažit se vás zamáčknout. Utíkejte tedy nazpět a až všechny vyjedou, tak se přikrčte a nově uvolněnou cestou pokračujte k žebříku. Po něm vylezte o patro výš, doběhněte do malé místnosti a ve zdi pod světlem objevíte otvor. Přikrčte se, vlezte do něj a vydejte se až k díře, kterou budete moci seskočit o patro níž.

012 013

Zde zhasněte lampu, v podřepu si to namiřte jedinou cestou a vpadnete do zad nepříteli, kterého potichu zabijte. V této části se rovněž nacházejí dvě velká monstra s harpunou a tak hned jak uvidíte první, tak do něj začněte pálit a snažte se ho zabít, co možná nejrychleji. V případě, že se objeví i to druhé, použijte granáty a odpalte je do vzduchu. Po jejich smrti doběhněte k bráně, kterou otevřete pomocí mechanismu s otočným kolem a v další místnosti pak přehoďte páku. Díky tomu se zvednou otočné břity, pod kterými se můžete protáhnout a dostanete se do dobře známé místnosti s dvojitými vraty. U nich nejprve přehoďte páku, potom se vydejte chodbou kupředu a po krátké scénce budete transportování na zcela nové místo. Chodbou si to namiřte kupředu, na jejím konci se dejte doleva a doběhněte až do místnosti, kde najdete jedny obyčejné dveře a pak ty s rudým symbolem.

015 017

Těmi si to namiřte zpět do sanatoria, vylepšete si postavu a vyzvedněte si munici a zelený gel ze skříněk, které odemknete získanými klíči. Pak se přes zrcadlo vraťte zpět do hlavní části úrovně a vydejte se dál druhými dveřmi. Ty vás zavedou do části, kde se setkáte s Laurou. Doběhněte okolo klece ke schodišti, seběhněte o patro níž a přehoďte páku. Hned jak to uděláte, tak sledujte Lauru a ona se pomalu dostane skrze pletivo, zatímco se zvedají brány. Čekejte před bránou v podřepu, hned jak to bude možné, tak se pod ní protáhněte a doběhněte ke dveřím, které vás zavedou do chodby. Utíkejte před Laurou kupředu, sledujte přitom ukazatel vaší výdrže a na prvním rozcestí odbočte doprava. Dejte si pozor na monstrum, které rozrazí dveře z boční místnosti a dostanete se do místnosti, kde se na chvíli dostanete ze spárů Laury. Na nic nečekejte, vydejte se dál a dostanete se do části, kde vám plameny z potrubí zabrání v průchodu dál.

019d 021

Přehoďte tedy páky u oplocení, počkejte, až se plameny vypnou a jděte dál. Nad místem s dalšími plameny střelte do páky, deaktivujte je tím a vydejte se rovně. Před vámi se objeví Laura, takže utečte do chodby nalevo, na jejím konci vstupte do místnosti napravo a tam rychle přehoďte páku. Objeví se Laura a tak se jí vyhýbejte pobíháním po místnosti. Po chvíli se deaktivují plameny vedle páky a vy budete moci vylézt po žebříku nahoru. Až to uděláte, tak uvidíte, že Laura rozerve pletivo před vámi. Nezdržujte se čekáním a doběhněte na konec chodby, kde musíte aktivovat další páku a vyhnout se rozzuřené Lauře, která sem doběhne. V tuto chvíli máte dvě možnosti, buď můžete před Laurou jen pobíhat, nebo si všimněte potrubí u stropu a páček, které jsou poblíž vývodů. Když Lauru nalákáte pod vývod a střelíte do páky, tak na ni vyšlehnou plameny a vy se jí na chvíli zbavíte. Po chvilce utíkejte zpět k páce, proběhněte místem, kde šlehaly plameny a vstoupíte do pece.

022 026

Zde se Laura sice nedostane, ale vy budete mít i tak dost napilno, protože vás jinak čeká kremace. Podívejte se tedy vzhůru ke stropu, střelte do páčky a otevřete dvířka pece na opačné straně místnosti. Hned jak pec opustíte, otočte se doprava a zasáhněte páku na potrubí. Otočte se čelem vzad, utíkejte na konec chodby a udělejte další otočku. V tu chvíli byste nad sebou měli vidět druhou páčku, do které musíte střelit. Potom utíkejte do zadní části, střelte rychle do třetí páčky, než vás Laura zabije a tím přerušte ohnivé plameny a budete moci zamířit do nejnižšího podlaží, kde vás čeká finální střet s Laurou. Podle toho, jak jste na tom s municí a vylepšením vaší postavy máte dvě možnosti, buď ji zabít, nebo před ní utéct. Pokud se rozhodnete ji zabít, tak je to nejtěžší boss fight ve hře, což mějte na paměti, protože Laura je imunní proti normálním zbraním a tak musíte sázet na vaši kuš. Osobně je nejlepší varianta vylepšit na maximum šípy Harpoon Bolt, díky čemuž zvýšíte jejich sílu na 240% a zároveň získají efekt hoření.

027 029

To znamená, že když nepřítele zasáhnete, tak začnete hořet a jelikož je Laura náchylná proti ohni, tak je to v podstatě vaše jediná šance. Musíte mít samozřejmě hodně součástek (zhruba 50), abyste vytvořili alespoň 25 šípů a měli s nimi plnou úspěšnost. Protože jich v opačném případě budete potřebovat více. Pokud ovšem zmíněné upgrady nemáte, tak se s Laurou zbytečně nezahazujte a využijte druhý postup. Nalákejte Lauru pod potrubí, střelte do páky a zapalte ji. Až bude hořet, prohledejte pořádně místnost a najdete páku, kterou musíte přehodit, což samozřejmě musíte udělat, když Laura hoří, protože jinak vás během přehazování dostihne a zabije. Potom se Lauře vyhýbejte, dokud nepřestanou sršet plameny z potrubí a nakonec doběhněte k výtahu, kterým jí automaticky uniknete z dosahu. Až se výtah zastaví, tak se ocitnete v místě, které vypadá přesně jako panství Ruvikových rodičů z 9. kapitoly.

030 033

Vydejte se chodbou kupředu a dostaňte se do místnosti, kde se odehraje scénka s Lesliem, po které budete vhozeni do zcela nové lokace, která je také poslední v této kapitole. Vydejte se chodbou kupředu, v rohu místnosti vlezte do podzemní chodby a protáhněte se jí na druhou stranu. Tam vysbírejte zásoby a stejným způsobem pokračujte přes další podzemní chodbou až do garáží, kde vás napadne další boss. Jakmile se objeví, utíkejte před ním směrem k obrazovce a budete shozeni do nižšího patra. Boss je zpočátku nezranitelný a vaším úkolem je ho oslabit. Použijte mrazivé šípy, zmrazte ho a rychle střílejte do lidských hlav, které na jeho těle najdete. Až je všechny zničíte, tak se mu otevře tělo a odhalí obrovské oko. V tu chvíli do něj palte, co vám budou síly stačit, pošlete ho k zemi a po sesbírání zásob v garážích si to namiřte do výtahu, čímž kapitolu zakončíte.

037 038

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..