0

The Evil Within: Návod – Kapitola 14: Ulterior Motives

Až se postavíte na nohy, tak seběhněte po schodech dolů, dejte se doprava a těsně před turnikety si to namiřte do řídící místnosti napravo. Za dveřmi do hlavní místnosti si dejte pozor na výbušninu na stěně, deaktivujte ji a potom posbírejte hromadu zásob. Vraťte se zpět na chodbu, projděte turnikety a nalevo si všimněte dveří s rudým symbolem, kterými se můžete dle libosti vrátit do sanatoria a vylepšit svou postavu. Zpět v hlavní části podzemky zamiřte dál po schodech, zabijte prokletého i Ruvikova dvojníka a zamiřte do níže položené části. Zde vytáhněte harpunové šípy z mrtvoly na stěně, poté deaktivujte výbušninu napravo od stahovací rolety a protáhněte se pod ní do další části chodby. Tou jen proběhněte k mříži, nadzvedněte ji a dostanete se na nástupiště, kde se nachází hromada prokletých a další Ruvikův dvojník.

001 002

Zastřelte ho ranou do hlavy ze sniperovky, dejte si pozor na nepřátele s puškami a jděte kupředu. Jakmile se spustí poplach, tak zabijte další nepřátele a vstupte do soupravy metra. Uvnitř si dejte pozor na pasti na podlaze, obezřetně postupujte kupředu a dostaňte se do 2. soupravy, kterou dveřmi opusťte. Venku se otočte doprava a objevíte třetí soupravu, ve které je nepřítel s kuší, který střílí výbušné šípy. Rychle ho zastřelte, než si vás stačí všimnout, poté střelbou odpalte šípy, které jsou rozesety všude po vagónu a nakonec do něj bez obav vstupte. Opačnou stranou opět vyjděte ven a pokračujte doleva k další soupravě. Uvnitř se přikrčte, podlezte pod spadlými troskami a utíkejte kupředu, kde budete stát přímo před propastí, nad kterou visí souprava.

004 006

Až si ji prohlédněte, tak se otočte čelem vzad, jděte kupředu ze soupravy nalevo k vám dorazí prokletý, kterého zastřelte a dostaňte se na pevnou zem, kde pomocí zápalky musíte zapálit tkáň, která vám blokuje cestu. Seběhněte dolů do podzemí, dejte si pozor na silná dvouhlavá monstra, kterým zásadně útočte na hlavu a dojděte k místu, kde uvidíte elektrické výboje. Pod tím prvním se protáhněte v přikrčení a aktivujte páku na stěně, čímž deaktivujete oba výboje. Pokračujte dál, přehoďte další páku a zamiřte do safe roomu, kde krom dokumentu zamiřte zpět do sanatoria a doplňte si munici ze skříněk. Nakonec se vraťte přes zrcadlo nazpět, opusťte místnost a dejte se doprava, kde uvidíte, jak monstrum rozrazí mřížku a objeví se před vámi. Zastřelte ho, vlezte do chodby, kterou uvolnilo a dostanete se do kanalizace. Hned jak uvidíte monstrum, tak na něj nestřílejte a uvidíte, jak ho chapadlo stáhne pryč.

007 012

Doběhněte na rozcestí, dejte se doleva a před vámi zlikvidujte lankovou past, kterou vidíte nad hladinou. Pak doběhněte ke schodišti naproti, dostaňte se po něm až k místu s dalším elektrickým výbojem a z panelu vezměte pojistku. Podél potrubí doběhněte k uzávěru, s jehož pomocí odpusťte část vody a uvolněným průchodem v kanalizaci doběhněte až k žebříku. Poté, co vylezete nahoru, tak uvidíte další monstrum, které stáhne chapadlo pryč a tak budete moci pokračovat po žebříku nalevo až do obrovské kanalizační roury, kde musíte zapálit tkáň. Tím si uvolníte cestu a budete se moci protáhnout úzkým prostorem na druhou stranu. Připravte si silnou zbraň, prostřílejte se tunelem na konec a z panelu vytáhněte 2. pojistku. V animaci si všimněte místa, kde se přerušil elektrický výboj a k tomu utíkejte tunelem nazpět, který je nyní z velké části zaplněn tkání.

014 015

Dejte si rovněž pozor na další monstra a nakonec otočte uzávěrem a vypusťte vodu. Tím odkryjete dříve zatopenou chodbu a tak se jí vydejte dál až k místu, kde vás Quell vytáhne nahoru. Na nic nečekejte, rychle mu střelte třikrát do tlamy a vyběhnete po schodech nahoru. Zde si z vozíků posbírejte náboje a zamiřte do dveří s rudým symbolem, abyste se v sanatoriu připravili na souboj s bossem. Poté se vraťte zpátky, pokračujte po chodbě dál a kolem výtahu a generátoru doběhněte na konec chodby, kde z panelu vytáhněte třetí pojistku. S ní se vraťte k výtahu, do panelu vložte pojistky (do prvního trojnožku, do druhého slotu I pojistku a do toho třetího rohovou). Tím aktivujete všechny výtah, zásobovací místnost i skrytou část za tkání, ale generátor vyplivne a tak se ho pokuste nahodit. Během toho na vás zaútočí zmiňovaný boss Quell a prohodí vás plotem.

016 020

Vezměte si tedy do ruky to nejsilnější, co máte, palte do něj hlava nehlava a jakmile zmizí, tak se podívejte po okolí a uvidíte, jak z jedné roury ve stropě kape sliz. Utíkejte pod rouru a jakmile vás Quell vytáhne, tak mu stejně jako dřív střelte do tlamy. On následně skončí na zemi a vy do něj můžete opět začít střílet. Po souboji utíkejte ke generátoru, nahoďte ho a v místnosti napravo od panelu si posbírejte zásoby. Poté nastupte do výtahu, přehoďte páku a vyjeďte do horního patra, kde chodbou doběhněte až na otevřené venkovní prostranství. Namiřte si to do vlakové soupravy, tou utíkejte kupředu a překonejte traverzy, na nichž jsou jasně čitelné vzkazy od Ruvika. Nakonec se ocitnete v nemocniční chodbě, kde si to namiřte do místnosti před vámi a po animaci musíte pomocí zbraní srazit nepřátele k zemi a vytáhnout jim z hlavy napojení. Tím dokončíte tuto kapitolu a otevřete si přístup do té poslední.

023 024

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..