0

The Evil Within: Návod – Kapitola 15: An Evil Within

Po vašem probuzení se vydejte na recepci a zjistíte, že zde nikdo není. Seberte tedy deník ze stolu, vraťte se do chodby s celami a na konci uvidíte Leslieho. Následujte ho, na stěně vedle dveřích zmáčkněte tlačítko a pokračujte za ním dál chodbou, kde budete svědky menšího zemětřesení. Potom se vydejte dál a po krátké scénce, v níž se propadnete o několik pater dolů, se Sebastian probudí přímo před sanatoriem. Po troskách zamiřte dovnitř a uvidíte scénu, která se vám naskytla v první kapitole, kdy jste v hale našli hromadu mrtvol. Utíkejte k recepci, vstupte do monitorovací místnosti nalevo a přes ni dál do skladiště, kde objevíte regály plné kartónových krabic. Na konci projděte brankou, následně i dveřmi a seběhněte po schodech dolů. Doběhněte na konec chodby, slezte po žebříku až dolů a chodbou doběhněte na rozcestí. Dejte se chodbou doprava, na konci seskočte dolů a dostanete se do podzemní kruhové místnosti, kde jste v minulosti byli.

001 002

Pokračujte dál, po setkání s Lesliem budete teleportování o kousek dál a před vámi uvidíte branku s 2 zámky, které jste v kapitole 1 nemohli zničit. Tentokrát už můžete, takže to udělejte a dvojitými dveřmi zamiřte dál. Doběhněte k točitému schodišti, vyběhněte po něm nahoru a druhými dveřmi, na které narazíte, se dostanete k výtahu. Ten otevřete tlačítkem nalevo a vyjeďte s ním nahoru, odkud pokračujte na malé nádvoří. Utíkejte kupředu, zhlédněte scénku s Lesliem a následujte ho do budovy. Zde můžete vstoupit do místnosti napravo, kde se sice nemůžete přemístit do sanatoria, ale pořád si můžete vylepšit postavu za pomocí křesla a také uložit hru. Pak se vraťte na hlavní chodbu, projděte dvojitými dveřmi po vaší pravici a prozkoumejte dveře 3. cely napravo. Poté se vraťte na chodbu, zhlédněte další sekvenci a ocitnete se ve zcela nové lokaci, kterou je jakási aréna. Zde vás čeká velká přesila nepřátel, na které se připravte a zabijte i jednoho Ruvikova dvojníka Doppelgangera.

003 004

Poté ještě zabijte několik nepřátel a uvidíte, jak se objeví Sadista a bude po vás střílet z raketometu, čemuž se můžete snadno vyhnout a opětovat palbu z dálky pomocí sniperovky. Až raketomet odhodí, tak ho dorazte a vylezte nahoru k místu, kde se dostal na scénu. V další části seskočte dolů a nahoře na ochozu se objeví 4 prokletí. Rychle zabijte ty s dynamitem, následně i ty, co po vás střílí a vylezte k místu, odkud po vás stříleli. Pokračujte do domu, proběhněte chodbou a seskočte do místnosti pod vámi. Zde si dobře prohlédněte místnosti, nakonec utíkejte k páce na stěně a přehoďte ji, čímž si uvolníte vstup do vedlejší místnosti. Zde si to rovnou namiřte ke dveřím v zadní části a objeví se 2 nepřátele Keeper, kteří na vás zaútočí. Podle toho jak dobře jste vybaveni, je můžete zabít najednou a nebo je rozdělit tak, že jednoho z nich paralyzujete pomocí elektrických šípů. Následně druhého nalákáte do vedlejší místnosti a pomocí páky uzavřete průchod.

006 009

Pak máte dost času na to, abyste zlikvidovali prvního a teprve poté se pustili i do jeho kolegy. Až bude po nich tak projděte dvojitými dveřmi a objevíte se v obrovské hale, kde budete mít halucinace a na chvíli spatříte Ruvika. V nové části běžte dál, vyhněte se kuželům světla, které vás v případě zachycení vrátí na začátek a protáhněte se mezi sloupy. Až dorazíte k úzké uličce, tak se světlu vyhněte tak, že vždy na chvíli zapadnete do některé výklenku po stranách a doběhněte až k bráně, kde po stranách uvidíte dvě páky. Nechte je tak, jak jsou, vydejte se doprava a za rohem deaktivujte bombu. Potom se protáhněte skrze lankové pasti (pokud je aktivujete, tak vás okamžitě zabijí), následně pak ještě jednou opodál, kde musíte být opravdu rychlí, aby vás nezachytil světlomet a až uvidíte, že se za vámi zhmotní rotační čepele, tak utíkejte směrem ke kameře. Přitom se musíte pohybovat ze strany na stranu tak, abyste se vyhnuli vodním propastem, které vás zpomalí natolik, že vás čepele rozsekají.

010 011

Nakonec se objevíte zpátky na nádvoří, odkud si to namiřte do budovy a vyjeďte výtahem do horního patra. Zamiřte do středu místnosti, podívejte se skrze podlahu dolů a ve vaně uvidíte doktora Jimeneze. Pokračujte dál, sledujte vany pod vámi a jakmile objevíte Sebastianovo tělo ve vaně, tak se odehraje několik dalších scén, které vyústí v souboj s bossem, který je rozdělen na několik částí. Utíkejte po budově kupředu, vyhněte se pařátům, které se vás snaží zachytit a nakonec přeběhněte po autobusu do budovy. Tou proběhněte až na samý konec a ocitnete se na palubě Hammeru s těžkým kulometem. V tu chvíli zamiřte na pařáty monstra, která jsou v červeném kruhu a postupně mu do nich palte, dokud se neocitnete přišpendleni na stěně a nezískáte raketomet. S ním mu palte na hlavu a jakmile vás odhodí pryč, tak vyčkejte na zpomalení času a během něj zasáhněte Ruvikova do hlavy. Nakonec jen dojděte do středu místnosti, zničte nádobu s Ruvikovým mozkem a ten rozšlápněte, čímž dokončíte nejen kapitolu, ale také celou hru.

014 023

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..