0

The Evil Within: Návod – Kapitola 9: The Cruelest Intensions

Opusťte svou celu, vydejte se na recepci a prozkoumejte obraz nad hodinami, na kterém mladému Ruvikovi chybí obličej. Pak to udělejte ještě jednou a v sanatoriu dojde k viditelné změně. Vydejte se tedy do chodby s celami a hra vás přetransformuje do jakéhosi lesa, kde jděte kupředu a uvidíte, jak proti vám půjde Ruvik. Následně se vše změní do normálních scenérií a vy budete moci Sebastiana ovládat. Utíkejte tedy po lesní pěšině kupředu, otevřete si bránu a dostanete se k panství, kde vstupte dovnitř hlavními dveřmi. Tam uvidíte doktora a také Leslieho, kteří utečou do dvojitých dveří přímo naproti vám. Zde ještě upozorním na zcela novou věc a to v případě, že uvidíte změnu v obraze, která je doprovázena změnou hudebního doprovodu. V takovém momentě se každou chvíli objeví Ruvik a bude vás pronásledovat, přičemž jeden jeho útok ukončí okamžitě váš život. Jakmile tuto změnu zaznamenáte, tak se utíkejte schovat někam do skříně, pod postel, nebo před ním utíkejte, dokud se zase neztratí.

001 003

Důležitým aspektem je i fakt, že se dokáže přemístit z místa na místo a tak vás může velmi nemile překvapit, když se přemístí přímo před vás a vy nestihnete zareagovat. Pod levým schodištěm se nachází dvoje dveře, jedny vedou do jídelny a ty druhé se symbolem vás mohou vzít do sanatoria. Vy zamiřte do jídelny, odtud dveřmi napravo dál do chodby a vstupte do boční místnosti, kde odstraňte výbušnou past na stěně. Utíkejte až do poslední místnosti, kde na stole objevíte mozek, do kterého budete muset správně napíchnout sondu. Podívejte se na nákresy mozku na stole a zaměřte se na oblast F-7 Consent, poté do mozku zapíchněte sondu do této oblasti a vraťte se do vstupní haly panství, kde uvidíte, že se na dveřích aktivovala první nádobka. Po schodech následně vyběhněte do 2. podlaží, vstupte do dvojitých dveří mezi oběma schodišti a nalevo najdete mechanismus pro trezor (Lower Safe Dial).

004 006

Poté místnost opusťte, dejte se doprava a dostanete se do knihovny. Zde vylezte po žebříku nahoru, doběhněte k druhému mechanismu k trezoru (Upper Save Dial) a také ho seberte. Slezte zpět do přízemí knihovny, vydejte se chodbou dál a nalevo můžete projít do Ruvikova pokoje, kde lze najít spíš nějaké ty zásoby. Nakonec doběhněte na konec chodby, zahněte doprava a utíkejte ke dveřím naproti vám. Jakmile se přiblížíte, tak vás něco stáhne a za vámi se otevřou dveře, za kterými se nachází jakýsi mlýnek. Zničte ho tím, že zasáhnete červené světlo v horní části a poté pokračujte do místnosti, do které jste měli namířeno. Zde si povšimněte krbu v pravé části místnosti a zjistíte, že je v něm jakási chodba. Přikrčte se, protáhněte se do malé místnosti na konci a objevíte další mozek, kde budete muset podle schématu napíchnout sondu do část A-2 Fear. Až to uděláte, tak se vraťte zpět do předchozí místnosti a odtud zpět na chodbu, kde pokračujte dál doleva.

008 010

Doběhněte do místnosti na konci, zamiřte k zabarikádovaným dveřím a jakmile je rozrazí monstrum, tak ho zabijte a dostanete se zpět do vstupní haly. Seběhněte po schodech do přízemí, dveřmi pod pravými schody běžte dál a v poslední místnosti objevíte klavír a také trezor v rohu. Vložte do něj oba otáčecí mechanismy, otáčejte jimi, dokud se trezor neotevře a neodkryje tak tajné dveře, za kterými najdete třetí bustu s mozkem, kde napíchněte část C-4 Hope. Poté utíkejte do vstupní haly, projděte velkými dvojitými dveřmi, kterými na začátku kapitoly unikl Jimenez a zamiřte do části s Ruvikem. Po zhlédnutí sekvence se vydejte doprava, úzkou chodbou dojděte do další části a uvidíte Ruvika, který se promění na monstrum tvořené z částic. Tomu bohužel nemůžete ublížit a tak před ním utečte do místnosti, kde budete muset utéct před ostny, které postupně padají ze stropu a také se protáhnout mezi nataženými lanky.

011 014

Potom pokračujte dál a hra vás přemístí do obrovské části plné hlav manekýn. Vydejte se za nosem a zjistíte, že vás pronásleduje ono monstrum a zároveň se před vámi budou zavírat jednotlivé mříže. Najděte si mezi nimi cestu dál, zničte zámky s řetězy (můžete do zámku střelit nebo ho urazit úderem) dejte si pozor na pasti, které jsou občas na zemi. Na konci této části se ještě protáhněte kolem pasti s rotujícími čepelemi, kde se stačí držet u mříže napravo a poté unikněte monstru tím, že budete utíkat směrem do kamery. Opět se ocitnete v pracovně, takže jděte dál a dveřmi se dostanete na slunečnicové pole. Proběhněte jím až ke stodole, vstupte dovnitř a zhlédněte animaci s Rubenem (Ruvikem) a jeho sestrou Laurou. Pak se k dvojici přibližte a jakmile začne stodola hořet, tak utíkejte k otočnému mechanismu, který je u zdi a vypadá trochu jak lodní kormidlo.

016 017

Otočte s ním, čímž posunete výtah dál od vás, následně ho spusťte dolů druhý mechanismem nalevo a stoupněte si na výtah. Pak střelte do druhého mechanismu a výtah s vámi vyjede do horního patra, kde se pokuste vylézt oknem ven, ale budete sraženi a bude vás čekat souboj s monstrem, které jste potkali dřív. Od toho se držte dál, protože vás snadno zabije a ničte nepřátele, které bude vyvolávat a ty následně pak i spalte. Po chvíli souboj skončí a ocitnete se v chodbě Ruvikova panství. Tou už jen doběhněte do místnosti na konci, vstupte do tajného prostoru za knihovnou a kapitola skončí.

019 022

xDante1986

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ověření, že nejste robot: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..